PRINTIM KRIJUES

Qielli është kufiri me punëdoret me ngjyra ylberi

Mësoni si të krijoni punëdore ylberi me një printer Canon PIXMA dhe Canon Creative Park për të shtuar një buçitje ngjyrash mahnitëse në shtëpinë tuaj.
Një imazh i shtrirë i një tryeze druri me një erashkë shumëngjyrëshe punëdoreje dhe balonë me ajër, plus një pako fotoletre Canon.

Ylberi është simbol i fuqishëm i shpresës, fatit dhe bukurisë pas një stuhie, si dhe një imazh gjithëpërfshirës i dashurisë dhe i diversitetit. Dhe kur jua zë syri ndonjë të tillë në distancë, a keni dashur ndonjëherë ta kapni e ta merrni me vete në shtëpi? Epo, tani mund ta bëni.

Punëdoret me temë ylberi mund të ndriçojnë çfarëdo ambienti duke qenë dekorime ideale për festa, si dhe për t'i bërë paraprakisht me shoqërinë tuaj. Por nuk ka pse thjesht të na dëgjoni ne, dëgjoni dhe dikë që i do të gjitha gjërat të shndritshme dhe plot ngjyra - Helen Cooke, punëdoriste me qëndrim në Britani dhe bizhuteristja pas @CraftyCooke.

“Më pëlqejnë ngjyrat. Unë kam qenë gjithmonë e festave, ndaj vishem për personalitetin tim", - thotë Helen-a. "Më pëlqen të shoh se çfarë mund të bëni me ngjyrën duke shkuar kundër rregullave. Sidomos me punëdoret, ku mund të eksperimentoni me ngjyra të ndryshme dhe të shikoni se si mund të ndryshoni personalitetin e një materiali bazuar në mënyrën se si i bëni ngjyrat bashkë."

Për të filluar do t'ju duhet një printer Canon PIXMA dhe faqja e internetit ose programi Canon Creative Park. Këtu, Helen-a shpjegon se si ka përdorur një SERIES printer të Canon PIXMA TS5350a Series, Creative Park dhe mjete punëdoreje për të sjellë në jetën magjike një erashkë me ngjyra ylberi dhe një balonë me ajër.

Zgjedhja dhe printimi i shablloneve

Një dorë mban një smartfon me një shabllon erashke nga Canon Creative Park në ekran. Në sfond në një tryezë ndodhet një printer Canon PIXMA.

Me programin Canon Creative Park dhe një printer të pajtueshëm Canon PIXMA, mund ta printoni shabllonin direkt nga smartfoni.

Një letër me një shabllon erashke shumëngjyrëshe mbi të del nga një printer Canon PIXMA, i vendosur në një tryezë druri.

Helen-ës i pëlqeu shiriti i statusit LED dhe ekrani OLED në Canon PIXMA TS5350a Series. Të pajisura me fishekë FINE me bojë ChromaLife100, ngjyrat e printuara janë vibrante, duke e bërë këtë printer zgjedhjen ideale për punëdore.

Canon Creative Park është tejet i lehtë për t'u përdorur. Mund ta shkarkoni programin në pajisjen me iOS ose Android, ose mund të shfletoni gamën e gjerë të shablloneve falas në faqen e internetit. Ka dizajne të ndryshme ylberi, si p.sh. një kartolinë 3D dhe origami. Helen-a zgjodhi një erashkë me ngjyra ylberi dhe balonë me ajër. Çdo shabllon vjen me setin e vet të udhëzimeve të printueshme dhe përcakton gjithashtu kohën e përafërt të formimit dhe nivelin e vështirësisë, si dhe llojin më të mirë të letrës.

Helen-ës i pëlqeu prakticiteti i faqes së internetit. "Udhëzimet ishin të mira dhe faqja ishte vërtet e thjeshtë për t'u përdorur", - thotë ajo. "Është e këndshme t'i kesh shabllonet të shkarkuara të gjitha në një vend."

Pas zgjedhjes së shabllonit, mund ta printoni direkt nga smartfoni, për sa kohë që keni një printer të pajtueshëm Canon PIXMA. Helen-a përdori Canon PIXMA TS5350a Series për SERIES të printuar dizajnet e saj. "Ishte vërtet e lehtë të lidheshe përmes Wi-Fi", - pohon ajo. "Cilësia e printimit është e këndshme."

Helen-a përdori Canon Matte Photo Paper dhe vuri në dukje se cilësia ishte ideale për punëdore. "Ngjyrat ishin të bukura dhe ishte në trashësinë e duhur", - shpjegon ajo. "Jo shumë e dobët, jo shumë e ngjashme me kartonin: thjesht ashtu siç duhet."

Përmbledhja e shablloneve tuaja

Një person përkulet mbi një tryezë për të prerë një shabllon kompleks duke përdorur një thikë punëdoreje.

Punëdorja është një mënyrë ekonomike për t'u argëtuar, çlodhur dhe stërvitur muskujt tuaj krijues. "Nuk ka pse blini mjete të shtrenjta, por mos harroni të keni një thikë të mprehtë punëdoreje", - thotë Helen-a. "Mos u nxitoni. Nëse doni të bëni diçka të bukur, merreni shtruar dhe gëzoni."

Një grua e buzëqeshur me një bluzë me vija shumëngjyrëshe qëndron në një tryezë duke përfunduar me një erashkë të ylbertë me punëdore.

Mund t'ua jepni si dhuratë punëdoret e ylberta edhe shoqërisë. Helen-a thotë se krenohet me atë që po bën kur merr komente nga njerëz që i pëlqejnë krijimet e saj.

Helen-a ka përdorur një thikë punëdoreje për t'i prerë shabllonet. "Balona me ajër është tejet komplekse, ndaj është më mirë të përdorni një thikë punëdoreje", - thotë ajo. "Një palë gërshërë janë më të përshtatshme për erashkën."

Është e rëndësishme t'i shënoni shabllonet përpara se të filloni me palosjen. "Duhet ta shënosh letrën me vizore metalike, përndryshe do ta kesh shumë të vështirë t'i palosësh modelet, sidomos kur përdor letër më të trashë", - shpjegon ajo. "Thelbi qëndron te kryerja e palosjeve të rregullta. Nuk do t'ju rekomandoja ta anashkalonit këtë hap."

Pasi të shënoni letrën, përdorni një ngjitëse tub për të formuar shabllonin. Balona me ajër është një dizajn kompleks me shumë pjesë të vogla, ndaj duhet shumë durim për ta krijuar, por një pjesë e zbavitjes së punëdores është se harron gjithçka tjetër dhe përqendrohesh te projekti.

"Për mua, punëdorja është një aktivitet vëmendjeje", - thotë Helen-a. "Disa njerëz e gjejnë te librat ose sporti, por unë e kam te punëdorja. Nuk kam zgjidhje tjetër përveçse ta heq mendjen, pasi më duhet të fokusohem. Je vetëm ti në atë çast.

"Më pëlqen të shikoj diçka që formohet", - vazhdon ajo. "Fillon me të gjitha këto pjesë të vogla dhe i bën të gjitha bashkë për të krijuar një emocion, ose diçka me të cilën njerëzit mund të lidhen, ose që të pëlqen."

Shfaqja e punëdoreve të ylberit

Një grua e qeshur që mban një pulovër me vija shumëngjyrëshe duke varur një balonë me ajër, letre, me ngjyra ylberi, nga një mbajtëse drite të verdhë.

Përveç ndriçimit të shtëpisë suaj, këto punëdore mund të përdoren dhe për të festuar muajin Pride. "Është e rëndësishme ta mbështesim dhe vëmë në pah komunitetin queer", - thotë Helen-a.

Një imazh i shtrirë i një tryeze druri me një erashkë shumëngjyrëshe me punëdore dhe balonë me ajër, plus disa tasa ëmbëlsirash dhe frutash.

Erashka vjen gjithashtu me pjesë të ndryshme qendrore - si p.sh. një lule dhe një yll - që ta personalizoni sipas dëshirës.

Kur bëhet fjalë për të shfaqur punëdoret e ylberit - qoftë në parvazin e dritares për të treguar mbështetje për komunitetin LGBTQ+ ose mes ëmbëlsirave të ylberta në tryezën tuaj - i vetmi kufi është imagjinata juaj. Helen-a e vari balonën me ajër duke përdorur një tel në dhomën e gjumit të të birit. "Është një send i vogël i hareshëm dhe shton një tufë ngjyrash në çfarëdo ambienti", - thotë ajo.

Dhe punëdoret e ylberit nuk janë të kufizuara në një përdorim të vetëm. "Mund t'i vendosësh kudo që të duash dhe mund të luash me to po ashtu; erashka në fakt rrotullohet!", - shton Helen-a.

"Ngjyra nuk ka pse të jetë vetëm për fëmijët", - vazhdon ajo. "Vetëm pse je më i rritur nuk do të thotë se duhet të ulësh tonet. Ngjyrat mund të ndikojnë në atmosferën tuaj, ndaj nëse shtoni disa në ambientin mund t'ju bëjë të ndiheni më të lumtur."

Qoftë nëse jeni duke festuar Pride, duke organizuar ndonjë festë apo aktivitet, apo thjesht dëshironi të gëzoni një buçitje ngjyrash në shtëpinë tuaj, Creative Park ka shumë krijime për të ofruar.

Nëse jeni duke kërkuar për frymëzim, na ndiqni në Pinterest dhe mos harroni t'i ndani krijimet tuaja në rrjetet sociale duke përdorur etiketën #MadeWithPIXMA.

Nikita Achanta

Produktet e lidhura

Artikujt e lidhur

 • Një buqetë e bërë vetë me punëdore lulesh kalon nga dy duar në dy të tjera brenda një ambienti të një dhome ndenjjeje.

  PRINTIMI DHE PUNËDORET

  Këshillat kryesore për dhurata të mirëmenduara për punëdore

  Zbuloni se si mund të bëni dhurata domethënëse duke përdorur Creative Park të Canon dhe printerin tuaj PIXMA.

 • PRINTIM KRIJUES

  Atraksione punëdoreje

  Festoni vende të veçanta me një printer Canon PIXMA dhe Creative Park.

 • Një tortë e madhe dhe kekë të vegjël të zbukuruar me dekorime punëdoresh dhe të vendosur në një tavolinë kafeje pranë rekuizitave për foto, me një banderolë punëdore të varur në sfond.

  PRINTIMI DHE PUNËDORET

  Gjallëroni ambientet e brendshme gjatë vjeshtës

  Zbuloni se si krijuesja Pippa Hiscock krijoi dekore argëtuese dhe të personalizuara për ditëlindje me punëdore.

 • Shabllone të ndryshme dinozaurësh të printuar nga Canon Creative Park ndodhen në një tryezë, me një dorë që zgjatet për të marrë njërin prej tyre.

  PRINTIM KRIJUES

  Krijoni dekorime me dinozaurë me Creative Park

  Dekoroni dhomën e gjumit të fëmijës suaj në një mënyrë ekonomike me punëdore parahistorike.