Kamerat pa pasqyra

Canon EOS M5

Kamera jonë kryesore pa pasqyrë për të pasionuarit që kërkojnë të tregojnë historitë me cilësinë dhe shpejtësi pa kompromise të kamerave DSLR.

Shikoni magjinë gjatë xhirimit

Gali Tibbon me EOS M5 të saj.

Cilësi EOS e pakrahasueshme

Cilësi EOS mahnitëse në një kamerë kompakte pa pasqyrë me APS-C, sensor CMOS 24,2 megapiksel dhe DIGIC 7.

Super i shpejtë

Kapni aksionin e shpejtë, spontan falë ndezjes të shpejtë, Dual Pixel CMOS AF dhe DIGIC 7. Ato bëjnë të mundur shpejtësi AF ngjashëm DSLR dhe shkrepje të vazhdueshme deri në 9 fps.

Canon Camera
Canon Camera

Studio e fuqishme videosh

Krijoni filma kinematografikë Full HD 60p me Dual Pixel CMOS AF për ndjekje të saktë dhe stabilizimin dixhital me 5 akse brenda kamerës.

Përqafoni EOS

Përqafoni ADN-në e EOS. Përdorni plotësisht lentet EF përmes adaptorit të montimit dhe provoni ergonomikën e rafinuar të DSLR-ve plus një rezolucion të madh, të lartë, EVF qendror me mbulim 100% dhe shpejtësi rifreskimi ultra të shpejtë.

Ndani në çast

Lidhuni me shpejtësi me pajisjet inteligjente, regjistroni në largësi dhe ruani kopje rezervë në renë kompjuterike me Wi-Fi me NFC dhe Image Sync. Ruani një lidhje të vazhdueshme midis kamerës dhe pajisjes inteligjente me anë të Bluetooth® dhe aktivizoni me lehtësi lidhjen e plotë duke përdorur aplikacionin Camera Connect.

Canon Camera

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Canon Camera

Specifikimet

 • Sensori i madhësisë APS-C me 24,2 megapikselë

 • Përpunim i fuqishëm DIGIC

 • Fokusimi i shpejtë dhe i saktë

 • Regjistroni me 7 fps me Servo AF

 • Video të qëndrueshme dhe reale të aksionit

 • Video të qëndrueshme edhe me lente pa stabilizimin e imazhit (IS)

 • Inkuadruesi elektronik qendror i madh

 • Ekrani me prekje me anim me rezolucion super të lartë

 • Thjesht lidheni dhe më pas ndani pa tela

 • Lidhja gjithmonë aktive

Çfarë ka në kuti

Përfshin gjithçka për të filluar, si dhe një kapak për mbrojtjen e kamerës.

 • Trupi EOS M5

 • Kapak kamere R-F-4

 • Rrip EM-300DB

 • Kablloja e ndërfaqes IFC-600PCU

 • Karikuesi i baterisë LC-E17

 • Njësia e baterisë LP-E17

 • Kabëll energjie

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 70-200mm f/4L IS II USM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM" në "EOS M5", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS M".

Aksesorët e përputhshëm

 • Pakoja e baterisë Canon LP-E17

  Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj të pajtueshme.

 • "Canon Lens Mount Adapter EF-EOS M" me "Removable Tripod Mount"

  Ky adaptor kompakt montimi ju mundëson lidhjen e çfarëdo objektivi EF dhe EF-S në të gjithë gamën e kamerave pa pasqyrë "EOS M"

 • Canon EM-E2 Neck Strap, Dark Brown

  Mbajeni kamerën me stil, me këtë rrip cilësor lëkure poliuretani

 • SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I C10 Memory Card, 128GB

  Krijuar për përdorim profesional. Shkrepje tejet e shpejtë me kapacitet të lartë ruajtës.

 • Canon EH29-CJ Body Jacket, Brown

  Veshje me stil e elegante lëkure poliuretani në ngjyrë kafe për t'ju ndihmuar të mbroni "EOS M5"

 • Canon Speedlite 600EX II-RT Flash

  Një blic "Speedlite" rendimenti të lartë për fotografët profesionistë

 • Canon MS10 Messenger Camera Bag, Grey

  Një çantë supi e stilizuar, elegante për të mbajtur me kujdes kompletin e kamerës dhe sendet vetjake

 • Canon EM-E2 Neck Strap, Black

  Mbajeni kamerën me stil, me këtë rrip cilësor lëkure poliuretani

 • Canon RC-6 Wireless Remote Control

  Shkrepni me valë në largësi prej deri në 5 m me kamerën tuaj të pajtueshme

 • Canon TC-80N3 Timer Remote Control

  Shkrepini fotot pa e prekur kamerën dhe në intervale të rregullta për projekte fotointervalesh

 • Në duart e profesionistëve

  • GALI TIBBON

   Të kapësh momentin

   Një udhëtim filozofik dhe fotografik në Vrnjačka Banja në Serbi me eksploruesen e Canon, Gali Tibbon.

  • CHRISTOPHER ANDERSON

   Të gjesh një shtëpi të re

   Zbuloni se si fotografi i mirënjohur i Magnum, Christopher Anderson, eksploron rrethinat e tij të reja në Barcelonë dhe regjistron atë që ai e quan "poezia e rrugëve".

  • SARAH CARON

   Për t'i dhënë formë një ritmi kuban

   Fotogazetarja franceze Sarah Caron viziton përsëri Kubën për një detyrë shumë ndryshe nga debutimi i saj në atë vend në vitin 1994, duke kapur detajet më të imëta me kamerën EOS M5.

  Aksesorët

  Shtoni fuqitë e shprehive dhe mbrojeni kamerën tuaj me një gamë aksesorësh sistemi EOS të cilat përfshijnë blice Speedlite, bateri rezervë, çanta kamere dhe më shumë.

  Produktet përkatëse

  • Objektiva për "EOS M"

   Mount Adapter EF-EOS M

   Lidhni çdo lente EF me kamerën tuaj EOS M pa humbje në cilësi ose në shpejtësi, nëpërmjet këtij adaptori të lehtë të montimit.

  Zbuloni më shumë rreth EOS M

  Seria EOS e Canon është perfekte për këdo që kërkon një kamerë të vogël, të lehtë që mund të ofrojnë cilësinë e DSLR-së.
  LEXO MË SHUMË
  1. * Për të përdorur objektivat "EF 70-200mm f/4L IS II USM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM" në "EOS M5", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS M".