Printerë për shtëpi

Canon PIXMA MG7550

Provoni fuqinë për shprehur pasionin tuaj për fotografinë në printime mahnitëse. Lidhuni me lehtësi direkt me pajisjet smart dhe cloud, dhe provoni kontrollin intuitiv me prekje me këtë printer Gjithçka-Në-Një Premium me 6 bojëra me Wi-Fi.

Përfitimet

 • Shprehni pasionin tuaj. Printoni, kopjoni dhe skanoni me lehtësi duke përdorur një printer të fuqishëm fotografish Gjithçka-Në-Një.

 • Lidhuni në mënyrën që dëshironi falë Wi-Fi, Ethernet dhe NFC.

 • Provoni lirinë krijuese të printimit dhe skanimit në renë kompjuterike me PIXMA Cloud Link*

 • Përgatituni të prinoni dhe skanoni pa mundim nga pajisjet smart me NFC duke përdorur PIXMA Touch & Print.

 • Krijoni printime super të shpejta me cilësi premium të cilat do të jeni krenar t'i tregoni

Veçoritë e detajuara

 • Foto Premium Gjithçka-në-Një

  Zbuloni pasionin tuaj në printim. Do të jeni krenar t'i tregoni fotografitë tuaja të printuara duke përdorur këtë printer Gjithçka-Në-Një premium, elegant dhe kompakt. I bërë për t'iu përshtatur pasionit tuaj për fotografi, ai kombinon printim, fotokopje dhe skanim me cilësi të jashtëzakonshme me lidhjen e avancuar Wi-Fi, Ethernet dhe cloud. Në këtë mënyrë mund të provoni printim të shpejtë dhe të lehtë nga kudo - kompjuterë, kamera Wireless PictBridge, karta memorie, cloud dhe pajisje smart.

 • Rendiment i jashtëzakonshëm

  Shprehni veten tuaj në foto të bukura me ngjyra të pasura dhe printime mahnitëse mono. PIXMA MG7550 inkorporon të gjithë teknologjinë që ju duhet për printime profesionale me shumë detaje; me 6 bojëra të veçanta, përfshirë ngjyrën gri dhe një bojë pigmenti të zi për tekst të qartë. E gjithë zemra e printerit është teknologjia FINE e Canon, me min. 1pl pika boje, dhe rezolucion deri në 9,600 dpi. Është gjithashtu i shpejtë - me shpejtësi ISO ESAT prej 15 ipm mono dhe 10 ipm me ngjyra - duke dhënë fotografi 10 x 15 cm pa bordura në rreth 21 sekonda.

 • Lidhur me cloud

  Shkoni direkt në cloud. Provoni lirinë e printimit dhe skanimit në internet - direkt nga ekrani i printerit. Me PIXMA Cloud Link të përmirësuar ju mund të printoni fotografi në pak sekonda nga Facebook, Twitter dhe albumet e fotografive në internet, të printoni dhe të skanoni dokumente në shërbimet e resë kompjuterike si Google Drive, OneDrive dhe Dropbox; si dhe t'i bashkangjitni dhe t'i dërgoni skedarët/imazhet e skanuara drejtpërdrejt me email - të gjitha pa përdorur asnjë kompjuter.*

 • Gati për smartfonë dhe tablet

  Smartfoni juaj është gati dhe po ashtu edhe ky printer Thjesht shkarkoni aplikacionin PIXMA Printing Solutions të Canon për smartfonin ose tabletin tuaj. Duke përdorur këtë aplikacion ju mund të hyni direkt në shërbimet cloud. Mund të kontrolloni edhe statusin e printerit, manualin ose nivelet e bojës në kohë reale përmes Wi-Fi ose internetit. Për të plotësuar mundësitë e lidhjes portative, është gjithashtu në dispozicion edhe Apple AirPrint dhe Google Cloud Print.

 • Kontroll pa mundim me prekje

  Provoni një prekje klasi. Punimi është i thjeshtë dhe intuitiv me kontrollin me gishta. Do të shikoni që është e shpejtë dhe e lehtë të navigoni menutë, të zgjidhni funksionet, të shikoni imazhet dhe të përdorni shërbimet cloud falë një paneli të madh me ekran me ngyjra me prekje 8.8 cm.

 • Kurseni para në bojë

  Relaksohuni dhe kurseni. Ju duhet vetëm të ndryshoni ngjyrën që mbaron falë kutive të veçanta të bojës. Plus mund të printoni më shumë faqe me paratë tuaja duke përdorur bojërat opsionale XL.

 • Lojë kreative

  Argëtohuni duke eksploruar kreativitetin tuaj me Easy Photo Print+ (i përdorshëm përmes aplikacionit PIXMA Printing Solutions). Ju mund të printoni me lehtësi kartolina, kolazhe fotosh dhe shumë më tepër me këtë shërbim uebi; duke përdorur imazhet nga tableti, kompjuteri juaj ose cloud.

 • Praktik nga ndërtimi

  Kurseni letrën dhe krijoni dokumente profesionale me dy anë me printimin automatik 2 anësh. Ky printer mund të marrë njëkohësisht letër fotografie dhe të zakonshme, falë 2 sirtarëve të letrës, dhe gjithashtu ju lejon të vizatoni dhe printoni etiketa direkt mbi disqe (CD/DVD/BD).

Specifikimet

 • Ndryshoni vetëm bojën që mbarohet

 • Bojëra Fakultativ të lartë të jepnin

 • Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

 • Printim dhe skanim në cloud

 • Gati për kompjuterët portativë (tablet) dhe telefonat e zgjuar

 • Paneli me prekje i lehtë për t'u përdorur

 • Ekran i madh me prekje

 • Lidhuni shpejt me ndihmën e NFC

Çfarë ka në kuti

 • Printer Gjithçka-në-Një – PIXMA MG7550

 • Vendosja e Rezervave të Bojës

 • Kabllo të Energjisë

 • CD-ROM konfigurimi (CD vetëm për Windows – drajverat Mac gjenden online)

 • Sirtar për Prinim mbi CD

 • Manualet dhe dokumentat tjera