Printerë për shtëpi

Canon PIXMA iP110

Lidhuni dhe printoni në lëvizje me këtë printer më të fundit portativ me Wi-Fi.

Përfitimet

 • Lidhuni dhe printoni në lëvizje me këtë printer më të fundit portativ me Wi-Fi

 • Shtypni me cilësi të jashtëzakonshme printime me rezolucion të lartë 9,600 dpi

 • Provoni lirinë kreative të printimit duke përdorur PIXMA Cloud Link

 • Bëhuni gati të printoni me lehtësi nga pajisjet inteligjente duke përdorur aplikacionin Canon PRINT

 • Provoni printimin me cilësi të jashtëzakonshme të dokumenteve dhe fotove kudo që jeni

Veçoritë e detajuara

 • Printimi portativ më i fundit

  Lidhuni dhe printoni kur jeni në lëvizje Kudo që t'ju çojë jetë, ky printe i lehtë dhe elegant është shoku më i mirë për printim portativ dhe elegant nga smartfonët, tabletat dhe cloud falë lidhjes të avancuar Wi-Fi.

 • Lidhur me cloud

  Shkoni direkt në cloud. Provoni lirinë e printimit pa mundim nga interneti, kudo që jeni, duke përdorur smartfonin ose tabletin tuaj. Me PIXMA Cloud Link të përmirësuar ju mudn të printoni dokumente zyre, PDF dhe JPG direkt nga shërbimet cloud si Dropbox, Google Drive, OneDrive dhe Evernote. Për më tepër mund të printoni foto në sekonda nga Facebook, Twitter dhe albumet online - të gjitha pa përdorur kompjuter.

 • Gati për smartfonë dhe tablet

  Smartfoni juaj është gati dhe po ashtu edhe ky printer Thjesht shkarkoni aplikacionin Canon PRINT për smartfonin ose tabletin tuaj. Duke përdorur këtë aplikacion ju mund të hyni direkt në shërbimet cloud. Mund të kontrolloni edhe statusin e printerit, manualin ose nivelet e bojës në kohë reale përmes Wi-Fi ose internetit. Për të plotësuar mundësitë e lidhjes portative, është gjithashtu në dispozicion edhe Apple AirPrint dhe Google Cloud Print.

 • Cilësi e jashtëzakonshme

  Shtypni edhe kur jeni në lëvizje me printimin me cilësi të jashtëzakonshme. Printoni dokumente me pamje profesionale me tekst të qartë dhe foto me kontrast të pasur ngjyrash falë teknologjisë FINE të Canon me sistemin me 5 bojëra dhe rezolucion printimi deri në 9,600 dpi. Printimi është gjithashtu i shpejtë. Provoni shpejtësi printimi prej 9,0 ipm mono dhe 5,8 ipm me ngjyra të cilat japin fotografi të bukura 10 x 15 cm pa bordura në duart tuaj në vetëm 50 sekonda.

 • Printim kosto-efektiv, praktik

  Për prakticitet maksimal ju mund të rregulloni parametrat e printerit për të shtuar sasinë e printimit duke përdorur 'Save Black Ink Mode'. Mos u shqetësoni nëse ju mbaron boja e zezë kur jeni jashtë, printeri do të vazhdojë të punojë duke krijuar kompozicione të ngjyrës të zezë përmes bojërave të tjera.

 • Lojë kreative

  Argëtohuni duke eksploruar kreativitetin tuaj me Easy Photo Print+. Mund të ndërtoni dhe printoni me lehtësi kartolina, kolazhe fotosh dhe shumë më tepër me këtë shërbim uebi - duke përdorur imazhet nga tableti, smartfoni kompjuteri juaj ose cloud.

 • Printim pa tela

  Provoni mundësinë më të fundit të transportueshmërisë me pakon e baterive të rikarikueshme. Ideale kur doni të printoni aty ku nuk ka energji elektrike.

Specifikimet

 • I lehtë për t'u zëvendësuar

 • Printim i fotografive me rezolucion të lartë

 • Kokë e printimit të shkëlqyer me cilësi të laboratorit fotografik

 • Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

 • Printo direkt nga cloud

 • Gati për kompjuterët portativë (tablet) dhe telefonat e zgjuar

 • Aplikacioni Canon PRINT

 • Ndizet kur filloni printimin

Çfarë ka në kuti

 • Printer – PIXMA iP110

 • Rezervuari i bojës

 • Kabllo të Energjisë

 • Matte Photo Paper MP-101 (print auto kreu shtrirjes)

 • CD-ROM konfigurimi (CD vetëm për Windows – drajverat Mac gjenden online)

 • Manualet dhe dokumentet e tjera