Kamera DSLR

Canon EOS 760D

Çojeni fotografinë tuaj në lartësi të reja me një sensor me 24.2 MP, sistemin AF të personalizueshëm dhe kontrollet e gjithanshme.

Përfitimet

 • Zbuloni nivelin tjetër të fotografisë me këtë kamerë të fuqishme DSLR

 • Nxirrni filma të bukur kinematografikë me po aq lehtësi sa fotografitë

 • Kontrolloni çdo aspekt të kamerës kur regjistroni

 • Lidhuni dhe ndani fotografitë dhe filmat tuaj me lehtësi nëpërmjet Wi-Fi dhe NFC

 • Shprehni krijimtarinë tuaj në maksimum me kontrollet dhe modalitetet e përparuara të regjistrimit

Veçoritë e detajuara

 • Zbuloni nivelin tjetër të fotografisë me këtë kamerë të fuqishme DSLR

  Sistemi i fokusit automatik me 19 pika të ndryshueshme i EOS 760D "kyçet" te subjektet tuaja për të siguruar rezultate të shkëlqyera kur fotografoni aktivitete sportive, portrete ose peizazhe. Një sensor 24,2 MP kap detaje të pabesueshme, kështu që mund t'i prisni dhe t'i zmadhoni imazhet tuaja për printim, ndërsa me procesorin e shpejtë DIGIC 6 do të thotë se nuk do të humbisni kurrë asnjë moment të rëndësishëm. Ekrani me prekje me kënde të ndryshme dhe ekrani i panelit të sipërm ofrojnë kontrollin që ju duhet për t'i çuar më tej kufijtë e krijimtarisë suaj.

 • Nxirrni filma të bukur kinematografikë me po aq lehtësi sa fotografitë

  Nxirrni filma mbresëlënës në Full HD me thellësinë kinematografike të fushës duke përdorur teknologjinë e fokusit automatik Hybrid CMOS AF III të EOS 760D. Ajo siguron një fokusim të butë dhe ndjekjen e subjektit, kështu që subjekti juaj do të duket i qartë dhe në fokus ndërkohë që sfondi mbetet shumë bukur i mjegulluar. Mbështetja e MP4 lejon ngarkimin dhe transferimin me lehtësi.

 • Kontrolloni çdo aspekt të kamerës kur regjistroni

  Kontrollet e gjithanshme të nivelit të ekspertëve ju lejojnë që ta kontrolloni kamerën kur jeni duke regjistruar. Okulari inteligjent ju lejon që të shikoni informacionet e fokusit dhe ekspozimit, ndërsa ekrani LCD i panelit të sipërm ju lejon që t'i kontrolloni parametrat me një vështrim që të mund t'i rregulloni me shpejtësi me butonin e pasmë të kontrollit. Ekrani me prekje LCD me kënde të ndryshme ju ndihmon ta kompozoni fotografinë dhe të nxirrni fotografi nga një larmi këndesh.

 • Lidhuni dhe ndani fotografitë dhe filmat tuaj nëpërmjet Wi-Fi dhe NFC

  Ndani imazhet tuaja në çast me lidhjen Wi-Fi dhe NFC të EOS 760D. Lidhuni, rishikoni dhe vlerësoni me lehtësi fotografitë tuaja më të fundit duke e trokitur kamerën me smartfonin ose tabletën tuaj. Opsioni i regjistrimit në largësi ju ndihmon t'i nxirrni imazhet nga kënde të reja ose në largësi duke përdorur një pajisje celulare. Më pas mund t'i printoni me lehtësi rezultatet tuaja në printerin tuaj pa tela PictBridge ose thjesht t'i trokitni pajisjet bashkë për t'i transferuar ato që keni nxjerrë te një stacion Canon Connect Station.

 • Shprehni krijimtarinë tuaj në maksimum me kontrollet dhe modalitetet e përparuara të regjistrimit

  Një seri e plotë e modaliteteve të regjistrimit i zgjeron mundësitë tuaja në të gjitha kushtet e ndriçimit kur nxirrni fotografi ose filma. Filtrat krijues mund të shikohen paraprakisht në momentin e regjistrimit kur përdorni modalitetin e Pamjes së drejtpërdrejtë, dhe Efekti i miniaturës në film krijon një efekt fotografie në lëvizje që është i projektuar për të rikrijuar pamjen e fotografisë me anim dhe zhvendosje. Ekrani i pamjes paraprake me raporte të shumta të aspektit ju ndihmon t'i shikoni rezultatet tuaja para se të regjistroni, kështu që mund të realizoni pikërisht fotografinë që dëshironi.

Specifikimet

 • CMOS 24,2 megapikselë

 • Lidhuni në çast me pajisjet e përputhshme me NFC

 • Ndani imazhet tuaja dhe kontrolloni kamerën tuaj përmes Wifi

 • Numri i pikave AF të pranueshme për shtyp kreativ dhe prekje të subjekteve

 • Vazhdueshëm me AF në filma

 • Rregjistrimi me shpejtësi të lartë

 • Ekran fleksibil për inkuadrim krijues

 • Përpunim i fuqishëm DIGIC

 • Filma mahnitës 1080p

 • Ekran i madh i ndritshëm për shikimin e qartë

 • Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë