Canon PowerShot SX60 HS

PowerShot SX60 HS

Zmadhim me detaje të shkëlqyera to botës së egër. Kapni peisazhe mahnitëse me kënd ultra të gjerë me këtë kamera 'bridge' praktike me 65x dhe Wi-Fi, e cila kombinon argëtimin me kontrollin ekspert.

PowerShot SX60 HS_Detail image

Përfitimet

 • Eksploroni detaje të largëta si kurrë më parë me zmadhimin gjigant 65x
 • I shpejtë dhe fleksibël, kështu do të merrni gjithmonë pozën që doni
 • I ndërtuar duke pasur në mendje zmadhimin e madh dhe rehatinë
 • Provoni pozat e bukura, të qarta dhe filmat e lëmuar me HD të plotë - ditën ose natën
 • Shkrepni në distancë dhe ndani me lehtësi duke përdorur Wi-Fi dhe NFC

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot SX60 HS

Shkrepni shumë larg dhe gjerë.


Kapni një gamë të gjerë pozash të bukura. Me zmadhimin e jashtëzakonshëm 65x dhe këndin ultra të gjerë 21mm mund të shkrepni çdo gjë nga afrimet jashtëzakonisht të detajuara të botës së egër deri në peisazhet mahnitëse.

Ndjekje e subjektit me lehtësi


Është e thjeshtë të mbani nën vëzhgim subjektet e largëta me zmadhimin e madh. Thjeshtë shtypni një buton dhe Zoom Framing Assist largon përsëri kamerën nga skena në mënyrë që të gjeni përsëri subjektin dhe zmadhon përsëri në momentin që lëshohet. Metoda e përmirësuar Auto Mode largon kur subjekti fillon të largohet nga kuadroja dhe ju ndihmon t'i mbani subjektet në një madhësi të caktuar.

Shkrepje e rehatshme, palëvizur


E ndërtuar duke patur parasysh rehatinë tuaj, mund të provoni shkrepje edhe më të qëndrueshme në zmadhim të plotë dhe të shkrepni rehat për periudha më të gjata falë kapjesë të mirë ergonomike. Një Pamor Elektronik ofron manovrim ngjashëm SLR dhe ju lejon të shikoni qartë në kushte shumë të shndritshme. Motori Ultra Sonik (USM) siguron fokus dhe zmadhim të shpejtë, të heshtur.

Cilësi e shkëlqyer në çdo dritë


Ditën ose natën imazhet tuaja do të jenë tamam ashtu siç i mbani mend Sistemi HS i Canon – me DIGIC 6 dhe një sensor CMOS 16.1 MP - ju jep cilësi mahnitëse imazhi dhe shkëlqen në dritë të ulët. Kështu është e lehtë të kapni atmosferën e vërtetë të momentit pa përdorur blic ose tripod.

Rezultate të mprehta në çdo rast


Falë Stabilizuesit inteligjent optik të imazhit nuk ka nevojë të shqetësoheni për dridhjet e kamerës të cilat ju prishin rezultatet. Kjo kamera përshtatet automatikisht dhe siguron fotografi të mprehta, të detajuara edhe kur shkrepni në zmadhim të plotë apo me kamerën në dorë në ndriçim të ulët. Plus filmat tuaj do të jenë jashtëzakonisht të qëndrueshëm falë Enhanced Dynamic IS me 5 akse.

Kapni gjithmonë momentin.


Jeta fluturon. Mos humbisni asnjë moment të çmuar dhe kapni aksionin e momentit me operimin super reagues dhe shkrepjen e vazhdueshme në shpejtësi të lartë.

Imazhe mahnitëse me lehtësi


Shkrepni pa mundim foto ose filma fantastik me Smart Auto. Argëtohnji me përmbledhjen e filmave HD (720p) të gjithë pozave të ditës me Hybrid Auto.

Filma realistë në majë të gishtave tuaj.


Bërja e filmave mahnitës është e lehtë. Me prekje të një butoni mund të shkrepni filma të ëmbël, realistë Full HD në 60p, me zë stereo të fortë e të qartë falë kontrollit dhe zmadhimit të heshtur. Gjithashtu mund të lidhni një mikrofon të jashtëm dhe të kontrolloni manualisht nivelet e zërit në kamera për më shumë fleksibilitet.

Merrni kontrollin


Eksploroni aftësitë tuaja kreative. Kapni fotografi dhe filma me kontrollet e ekspozimit të plotë. Hapni një botë të re mundësish me RAW dhe aksesorët e Sistemit EOS.

Lidhuni në Wi-Fi


Provoni lirinë e Wi-Fi Ngarkoni imazhe dhe filma në rrjetet sociale - direkt nga kamera. Ose transferojini ato në smartfonin ose tabletin tuaj duke përdorur butonin Mobile Device Connect dhe NFC. Përdorni aplikacionin Canon CameraWindow për të kontrolluar në distancë kamerën nga smartfoni juaj dhe provoni ruajtjen e lehtë në PC dhe cloud me Image Sync.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot SX60 HS, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

65x ultrazoom with ultra-wide angle

Ultrazmadhim 65x me kënd ultra të gjerë

Zoom to 130x with great quality

Zmadhim deri në 130x me cilësi të shkëlqyer

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

16.1 Megapixel CMOS

CMOS 16.1 megapiksel

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

Powerful DIGIC processing

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Find your subject easily at full zoom

Gjeni subjektin tuaj me lehtësi në zmadhimin e plotë

Flip-out for viewing at any angle

Kthejeni nga ana tjetër për t'a parë në çdo kënd

Sharp and clear external viewfinder

Pamor i mprehtë dhe i qartë i jashtëm

Share and backup images wirelessly

Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

NFC simplifies smartphone sharing

NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

Fast focusing and shooting

Fokusi automatik super i shpertë dhe regjistrimi i vazhdueshëm në RAW

RAW in various aspect ratios

RAW në raporte të ndryshme

FullHD 60p

Filma më të ëmbël 1080p

Aperture, shutter and ISO control in movies

Aperture, shkrehësi dhe kontrol ISO në filma

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

Handheld_HDR

Kap HDR-në pa një trekëmbësh

Remote Shooting WiFi

Kontrollojeni kamerën me një smartfon

Attach optional microphone

Vendos mikrofon opsional

 • Kamera Dixhitale PowerShot SX60 HS
 • Kapak Lenteje (me rrip)
 • Rrip qafe NS-DC11
 • Paketa e baterisë NB-10L
 • Ngarkues baterie CB-2LCE
 • Kabllo AC
 • Takëmi i manualit të përdoruesit