Canon PowerShot SX600 HS

PowerShot SX600 HS

Me një zmadhim të fuqishëm 18x, ndërtim xhepi, PowerShot SX600 HS vjen i mbushur me të gjitha veçoritë që do t'ju duhen për të kapur fotografi dhe video me cilësi të lartë ndërsa Wi-Fi ju lejon t'i ndani ato online.

PowerShot SX600 HS

Përfitimet

 • Futini të gjithë në kuadro me këndin ultra të gjerë ose zmadhoni subjekte të largëta duke përdorur zmadhimin optik 18x dhe ZoomPlus 36x.
 • Kompakte, e hollë dhe portative në mënyrë që të mos humbisni asnjë mundësi fotografie.
 • Merrni cilësinë që meritojnë kujtimet tuaja me Sistemin HS 16 MP.
 • Nuk ka më fotografi dhe filma të turbullt falë Stabilizuesit të Imazhit dhe IS Inteligjent.
 • Wi-Fi dhe NFC për lidhje të lehtë me smartfonin tuaj dhe për ndarje në rrjete shoqërore.
 • Kapni filma mahnitës në Full HD me zmadhim optik, HDMI-CEC dhe Butonin Film.
 • Automatik i Mençur kujdeset për të gjitha parametrat e kamerës, në këtë mënyrë thjesht mund të drejtoni dhe shkrepni
 • Shkrepja Kreative i shton pa mundim shkrepjeve efekte artistike
 • Nxirrni një përmbledhje filmike të ditës tuaj me Hibrid Automatik

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot SX600 HS

Afrohuni më shumë


Zmadhimi optik 18x dhe 36x ZoomPlus ju lejon të afroheni më shumë me aksionin dhe ju ndihmon të kapni çdo subjekt të largët me detaje mahnitëse. Me këndin ultra të gjerë 25mm mund të futni më shumë në kuadro, perfekte për të kapur grupe të mëdha dhe skena mahnitëse.

Imazhe që ja vlen t'i mbani


Sepse imazhet e bukura janë po aq të çmuara sa momentet që ato kapin, Sistemi HS është ndërtuar për t'i dhënë atyre cilësinë që meritojnë, edhe në ndriçim të ulët. Duke përdorur një procesor të avancuar DIGIC 4+ dhe një sensor CMOS me ndriçim nga pas 16 Megapiksel, Sistemi HS prodhon foto të qarta me detaje, ngjyra dhe ambientin e skenës, pikërisht siç e keni përjetuar.

Poza të mprehta me IS inteligjent


Stabilizuesi optik i imazhit është jetësor për kapjen e imazheve të mprehta në dritë të ulët ose kur përdorni shtrirjen e plotë të zmadhimit. E pajisur me teknologjinë Inteligjente IS të Canon, kamera zgjedh automatikisht metodën e Stabilizuesit optik të imazhit nga 8 opsionet për të siguruar foto dhe filma të qarta me detaje.

Qëndro gjithmonë i lidhur


Tregoji botës imazhet e tua më të fundit duke përdorur Wi-Fi dhe NFC për ta lidhur kamerën me smartfonin tuaj. Pasi të jeni lidhur, mund ta përdorni smartfonin për të shtuar vendndodhjet GPS në imazhet tuaja ose për ta përfshirë vetën në pozë me funksionin e shkrepjes nga larg. Wi-Fi lejon gjithashtu të lidheni me printerë, PC dhe pajisje të tjera të pajtueshme për ndarje të lehtë online dhe rikuperim.

Automatik i Mençur (32 skena). Hibrid Automatik


Drejto dhe shkrep pa mundim për fotografi dhe filma të shkëlqyer falë Automatik i Mençur i cili zbulon skenën dhe zgjedh parametrat perfekte mes 32 të ndryshmeve (21 në filma). Hibrid Automatik ju lejon të bëni fotografi me I  Zgjuar Automatik dhe regjistron një videoklip prej 4 sekondash përpara secilës pozë – duke i kombinuar të gjitha ato në një film argëtues HD (720p).

Krijoni filma mahnitës


Regjistroni filma mahnitës, Full HD (1080p) në format MP4. IS inteligjent i bën filmat më të qëndrueshëm edhe kur po ecni apo po shkrepni nga brenda një makinë që lëviz për regjistrim vërtet spektakolar. Kur shkoni në shtëpi përdorni lidhjen HDMI-CEC për të parë dhe kontrolluar luajtjen e filmave tuaj në një HDTV të pajtueshëm.

Poza Krijuese


Origjinaliteti vjen pa mundim me Pozën Krijuese. Thjesht bëni një posë dhe kamera do të analizojë skenën dhe do të krijojë automatikisht pesë imazhe krijuese, plus fotografinë origjinale të pandryshuar - duke regjistruar të njëjtin subjekt në një shumëllojshmëri mënyrash mahnitëse dhe artistike. Zgjidhni kategorinë e filtrit për të krijuar imazhe duke përdorur grupin tuaj të preferuar të Shkrepjeve Kreative.

Shiko ndryshimin


Një ekran i madh PureColor II G LCD(461 mijë pika) me shikueshmëri të shkëlqyer ofron kalimin pa mundim përmes menusë, ju lejon të kuadroni dhe të shihni pozat tuaja me lehtësi dhe e bën ndarjen e tyre një kënaqësi.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot SX600 HS, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

25mm Wide 18x

Superzmadhim 18x me kënd ultra të gjerë

36x ZoomPlus

Zmadhim deri në 36x me cilësi të shkëlqyer

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

16MP_CMOS

CMOS 16.0 megapiksel

Digic4 Plus

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Share and backup images wirelessly

Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

NFC simplifies smartphone sharing

NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

1080p movies

Filma 1080p

Enhanced strength and visibility

Fortësi dhe shikueshmëri e përmirësuar

Auto mode with 32-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 32 skenave

Eco Mode

Kursimi i energjisë për më shumë poza

 • PowerShot SX600 HS

 • Takëmi i manualit të përdoruesit

 • Paketa e baterisë NB-6LH

 • Karikuesi i Baterisë CB-2LYE

 • Rripi i kyçit WS-800

 • Kabllo AC