Canon PowerShot N2

PowerShot N2

Regjistroni, krijoni dhe ndani jetën nga çdo këndvështrim me kamerën unike PowerShot N2. Shijoni krijimtarinë me lehtësi, regjistrimin "në çdo drejtim", imazhet mbresëlënëse dhe lidhshmërinë e lehtë me Wi-Fi - të gjitha në një kamerë minimaliste.

Përfitimet

 • Luani me krijimtarinë tuaj me Shkrepjen krijuese
 • Regjistroni "në çdo drejtim" falë dizajnit unik simetrik
 • Nxirrni selfin e përsosur me një ekran me prekje me anim lart
 • Shijoni rezultatet mahnitëse me Sistemin HS dhe Stabilizimin inteligjent të imazheve
 • Ndani me lehtësi dhe regjistroni në largësi me Wi-Fi dhe NFC

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot N2

Origjinaliteti me lehtësi


Habisni familjen dhe shokët tuaj me aftësitë tuaja krijuese. Shkrepja krijuese regjistron me zgjuarsi pesë imazhe shtesë të subjektit origjinal në një larmi mënyrash artistike dhe të mahnitshme. Ose mund të regjistroni me lehtësi filma argëtues me efektet e ndryshme të zgjuara krijuese, për të cilat do të jeni krenarë kur t'i ndani me Filmin e shkrepjes krijuese.

Autoportrete selfi të mrekullueshme


Nxirrni selfin më të mirë me sfondet e bukura të shfokusuara dhe efektet e ëmbla të lëkurës me Modalitetin e autoportretit, i cili hapet automatikisht kur e ktheni ekranin deri në fund.

E ndryshme në dizajn


Bëni përshtypje me një dizajnë unik. Kjo kamerë simetrike me trup metali është shumë ndryshe me një stil ultramodern minimalist - mjaft e vogël për ta mbajtur në xhep dhe mjaft elegante për ta marrë kudo me vete.

Regjistrim me lehtësi nga çdo kënd


Eksploroni këndet krijuese të regjistrimit. Falë Unazave të zmadhimit dhe shkrepjes së kamerës, mund të regjistroni "në çdo drejtim", thjesht rregulloni zmadhimin duke e rrotulluar dhe nxirrni fotografinë duke shtypur në çdo drejtim. Shikimi paraprak i pamjeve në kënde është i lehtë falë një ekrani me prekje 7,1 cm (2.8”) me anim lart 180°, i cili lejon një përdorim të lehtë dhe intuitiv me prekje.

Shkrepje të qartë në çfarëdo ndriçimi


Ditën ose natën imazhet tuaja do të jenë tamam ashtu siç i mbani mend Sistemi HS i Canon shkëlqen në dritë të dobët në mënyrë që të jetë e lehtë të kapni atmosferën reale të momenteve të çmuara pa përdorur flesh ose tripod.

Rezultate të mprehta në çdo rast


Falë Stabilizuesit inteligjent optik të imazhit nuk ka nevojë të shqetësoheni për dridhjet e kamerës të cilat ju prishin rezultatet. Kjo kamera përshtatet automatikisht dhe siguron fotografi dhe video të qarta dhe me detaje edhe kur regjistroni detajet e subjekteve në largësi me zmadhimin opotik të plotë 8x ose me kamerën në dorë në një ndriçim të ulët.

Imazhe mahnitëse me lehtësi


Shkrepni pa mundim foto ose filma fantastik me Smart Auto. Argëtohnji me përmbledhjen e filmave HD (720p) të gjithë pozave të ditës me Hybrid Auto.

Filma realistë në majë të gishtave tuaj.


Bërja e filmave është e lehtë. Me një prekje të butonit mund të shkrepni filma mahnitës Full HD në 30fps me zë stereo. Regjistroni në lëvizje dhe shijoni përsëri rezultate mahnitëse dhe të qarta.

Lidhuni me lehtësi me Wi-Fi


Provoni lirinë e Wi-Fi Transferoni me lehtësi imazhet dhe filmat te smartfoni ose tableti juaj me Butonin e lidhjes së pajisjes celulare dhe me NFC. Ose ngarkojini imazhet dhe filmat në rrjetet sociale - drejtpërdrejt nga kamera. Përdorni aplikacionin "Canon Connect" për ta telekomanduar kamerën nga celulari dhe për të përfituar kopje praktike rezervë nga kompjuteri dhe celulari me anë të "Image Sync".

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot N2, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

8x optical zoom with wide-angle

Zmadhim optik 8 herë me kënd të gjërë

16.1 Megapixel CMOS

CMOS 16.1 megapiksel

Share and backup images wirelessly

Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

Zoom Shoot Rings

Zmadhoni dhe rregjistroni në çdo mënyrë lart

7.1cm 2.8in Touch Tilt LCD 4:3

Përkuleni për të rregjistruar lart ose poshtë

Self Portrait

Nxirrni autoportrete të shkëlqyera

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Auto mode with 58-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 58 skenave

1080p movies

Filma 1080p

NFC simplifies smartphone sharing

NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

Remote Shooting WiFi

Kontrollojeni kamerën me një smartfon

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

Powerful DIGIC processing

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

16x ZoomPlus

Zmadhim 16 herë cilësi të shkëlqyer

Compatible with Canon Connect Station

Në përputhje me Canon Connect Station

 • Kamera dixhitale PowerShot N2

 • Rripi i kyçit WS-800 

 • Paketa e baterisë NB-9 

 • Përshtatës Kompakt Energjie CA-DC30E

 • Kabllo AC 

 • Kabllo i ndërfaqes IFC-400PCU

 • Paketa e manualit të përdoruesit