Canon PowerShot G9 X

Një cilësi dhe një shprehje premium e imazheve në një model të përjetshëm

Cilësi profesionale në një kamerë që vështirë se do ta vini re se është aty. Elegante dhe e bukur, me nivelin e kontrollit që dëshironi, ajo sjell shprehjen e thjeshtë krijuese dhe rezultatet e cilësisë së lartë në duart tuaja.

0%

  Një kamerë elegante në madhësinë e xhepit me cilësi jashtëzakonsht të lartë të imazheve

  Një model i bukur

  Një model kompakt elegant dhe i bukur që është edhe më i vogël se PowerShot G9 X dhe sjell cilësinë premium të imazheve në xhepin tuaj.

  Fotografi të shkëlqyera në çdo nivel ndriçimi

  Fotografi të qarta dhe të pastra në çdo nivel ndriçimi falë sistemit HS të Canon, me sensorin e madh CMOS 20,2 megapikselë të tipit 1,0 dhe procesorit të fuqishëm DIGIC 6, dhe me optikën e cilësisë së lartë të Canon me një lente mjaft të ndritshme f/2.0 dhe zmadhimin optik 3x.

  Stabilizuesi i Imazhit Optik

  Një Stabilizues inteligjent optik i imazhit siguron pamje të bukura, të qarta dhe të qëndrueshme në fotografi dhe në video - edhe kur e mbani në duar ose në kushtet e ndriçimit të dobët

  Ndani krijimtarinë tuaj me të gjithë botën - në çast

  Karikimi i shumëllojshëm

  Karikoni me lehtësi kamerën tuaj me karikuesit standardë të smartfonëve me USB ose nëpërmjet kompjuterit, kur jeni duke punuar ose duke lundruar në internet

  E krijuar për të qenë spontanë dhe krijues

  Kjo kamerë është gati kurdo që edhe ju të jeni gati. Vazhdoni me spontanitet me fokusin automatik super të shpejtë dhe të saktë në 0,13 sekonda dhe regjistrimin e vazhdueshëm dhe të qëndrueshëm në 6,0 kuadro/sek.

  Kontrolli i thjeshtë dhe i bukur

  Krijimtaria me lehtësi

  Shijoni kontrollin krijues me një Unazë kontrolli të personalizueshme të lentes dhe vendosjen minimaliste të butonave

  Ekran me prekje

  Shijoni përdorimin intuitiv me majë të gishtave me një ekran të madh me prekje 3,0" (1 040 000 pika)

  Mbështetja e skedarëve RAW

  Mbështetja e skedarëve RAW 14 bitë rrit edhe më shumë opsionet krijuese gjatë modifikimit të fotografive

  Specifikimet

  Sensor i madh për rezultate premium

  Sensor i madh për rezultate premium

  CMOS 20.2 megapiksel

  CMOS 20.2 megapiksel

  Prekje të mëdha funksionale

  Prekje të mëdha funksionale

  Kontroll i shpejtë manual

  Kontroll i shpejtë manual

  Fokusimi dhe regjistrimi me shpejtësi

  Fokusimi dhe regjistrimi me shpejtësi

  Ndani dhe ruani kopje rezervë të imazheve pa tela

  Ndani dhe ruani kopje rezervë të imazheve pa tela

  NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

  NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

  Normë kuadroje Full HD nga 24p deri 60p

  Normë kuadroje Full HD nga 24p deri 60p

  Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

  Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

  Shiko specifikimet e plota

  Shkarko drajverë, softuerë, firmuerë dhe manuale

  Mbështetja për produktin

  Gjithashtu mund t'ju pëlqejë...

  Wi-Fi

  Zbuloni më shumë mbi gamën e kamerave kompakte me Wi-Fi të Canon.

  Regjistroni produktin tuaj

  Na tregoni më shumë për veten dhe regjistrohuni për letërnjoftimet You Connect të Canon - plot me inspirime, lajme dhe këshilla.

  Eja dhe shiko

  Historitë

  Eja dhe shiko

  Teknikat

  Eksploroni këtu

  Produktet e prezantuara

  Mësoni më shumë