Kompakt Dixhital

Canon PowerShot G3 X

Kënaquni me elasticitetin e një kamere 'bridge' me zmadhim 25x e cila është një bishë e fuqishme për foto dhe video.

Përfitimet

 • Performancë e sensorit të madh e kombinuar me lenten e superzmadhimit 25x.

 • Krijoni, lidhni dhe ndani me lehtësi

 • Veçori të avancuara filmi për regjisorët aspirues

 • Kontrollet eksperte ju ndihmojnë të shprehni kreativitetin tuaj

 • Shkrepni si profesionist në çfarëdo ambienti

Veçoritë e detajuara

 • Performancë e sensorit të madh e kombinuar me lenten e superzmadhimit 25x.

  E shkëlqyer në ndriçim të dobëtProvoni pozat e pastra, të qarta në çdo situatë - edhe në ndriçim të dobët - falë kombinimit të një sensori CMOS tipi 1.0, 20.2 Megapiksel CMOS dhe procesori DIGIC 6. Optikë premium CanonMe një zmadhim optik 25x dhe aperturë me 9 fletë, PowerShot G3 X është ideal për të kapur peizazhet mahnitëse, portretet me turbullim të bukur sfondi dhe detaje të jashtëzakonshme nga larg.

 • Krijoni, lidhni dhe ndani me lehtësi

  Krijoni tregime fantastikeKrijoni video argëtuese dhe tërheqëse me filmin Short Clip dhe Story Highlights të cilat janë të lehta për të ndarë me valë me rrjetet tuaja sociale.Ndarje me lehtësiNdarja e imazheve dhe tregimeve tuaja është e thjeshtë. Mund të transferoni me shpejtësi imazhe dhe filma në smartfonë ose tabletë duke përdorur Wi-Fi dhe Dynamic NFC.Rregjistrimi nga largËshtë e lehtë ta përfshini veten tuaj në poza grupi ose foto të botës së egër me kontrollin e plotë manual në distancë të kamerës tuaj nga smarftoni ose tableti juaj.Ruajtja e lehtë e kopjeve rezervë së imazheveRuani kopje rezervë të imazheve tuaja të reja me valë nga kudo në cloud duke përdorur Image Sync dhe sinkronizoni me kompjuterin dhe smartfonin tuaj.

 • Veçori të avancuara filmi për regjisorët aspirues

  Filma të pastërKrijoni filma Full HD me kontroll të plotë manual në një sërë norma kuadrosh (24p, 25p, 30p, 50p, 60p) ndërkohë që një Dynamic Image Stabilizer me 5 akse e mban filmimin të qëndrueshëm edhe kur ecni ose vraponi.Zë me cilësi të lartëOpsionet e gjithanshme të regjistrimit të zërit ju lejojnë përdorimin e një mikrofoni të jashtëm dhe kufjeve për të kapur dhe monitoruar zërin stereo me cilësi të lartë. Veçoritë profesionale Arrini fokus perfekt me MF Peaking dhe përdorni Aspect Markers për të shkrepur në formate videosh të njohura. Monitoroni kreativitetin tuaj ndërsa shkrepni me daljen HDMI live.

 • Kontrollet e nivelit ekspert ju ndihmojnë të shprehni kreativitetin tuaj

  Ekran me prekje që anosetArrini kontroll total duke përdorur ekranin me prekje të madh, të lëvizshëm, me rezolucion të lartë (1,620k pika) me ndërfaqen e Canon ngjashëm EOS. Autofokusi me prekje ju lejon të fokusoni saktë dhe një fokus të qetë në videot.Personalizim i lehtëProvoni një gamë të madhe personalizimesh si një unazë lenteje e personalizueshme për aksionin, e cila ju lejon kontroll të lehtë duke përfshirë rregullime të imëta të fokusit.Kontrolli i plotë manualZgjeroni opsionet tuaja kreative me suportin e skedave RAW, një filtër ND të integruar dhe një metodë ekspozimi BULB për ekspozime manuale të kontrolluara.

 • Shkrepni si profesionist në të gjitha kushtet

  Kapni të gjithë aksioninKapni me lehtësi aksionin që lëviz shpejt me një Fast AF dhe shkrepje të vazhdueshme 5.0 fps dhe vazhdoni të shkrepni rënien e shiut ose shkëlqimin e diellit falë trupit kundër pluhurit dhe spërkatjeve.Zgjeroni kreativitetin tuajÇojeni kreativitetin më tej me një gamë të gjerë aksesorësh opsionalë përfshirë një pamor elektronik me rezolucion të lartë dhe blice EOS Speedlite.

Specifikimet

 • Normë kuadroje Full HD nga 24p deri 60p

 • Lente e shndritshme superzmadhimi

 • LCD me prekje 8.0 cm 3.2 inç

 • Unazë e kontrollit të imët manual të lentes

 • Rezistencë nga pluhuri & uji

 • Kufje të Jashtme

 • Aperture, shkrehësi dhe kontrol ISO në filma

 • RAW në raporte të ndryshme

 • Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

 • Përpunim i fuqishëm DIGIC

 • CMOS 20.2 megapiksel

 • Sensor i madh për rezultate premium

Çfarë ka në kuti

 • Kamera Dixhitale PowerShot G3 X

 • Kapak për lentën

 • Rrip qafe NS-DC11

 • Paketa e baterisë NB-10L

 • Ngarkues baterie CB-2LCE

 • Kabëll AC

 • Paketa e manualit të përdorimit