Canon PowerShot G16

PowerShot G16

Me kërkesën e ekspertëve për kontroll dhe performancë, PowerShot G16 super i shpejtë është i pajisur me AF, shkrepje 9.3fps*, lentë e ndriçuar f/1,8-2,8, zmadhim 5x, sistem HS me DIGIC 6 dhe Full HD në 60fps.

PowerShot G16

Përfitimet

 • Lentë e ndriçuar f/1.8-2.8, 28mm, me zmadhim 5x. 10x ZoomPlus
 • Sistem HS: 12.1 MP CMOS, DIGIC 6 për rezultate mahnitëse deri në ISO 12,800
 • Intelligent IS për shkrepje të mprehta me 5 akse Enhanced Dynamic IS për filma të qëndrueshëm
 • Performancë super e shpejtë me AF me shpejtësi të lartë dhe shkrepje të qëndrueshme të vazhdueshme 6.3fps*
 • LCD 7.5 cm (3.0”) PureColor II G i madh; shikues pamjeje optik

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot G16

Lentë e ndriçuar f/1.8-2.8, 28mm, me zmadhim 5x


Një lentë Canon e ndriçuar f/1.8-2.8, e cila ruan një aperturë të gjerë maksimale edhe me zmadhim të plotë, ju lejon të shkrepni nën ndriçim shumë të ulët dhe me shpejtësi më të mëdha grile. Lentë fleksible 28mm, me zmadhim optik 5x dhe ZoomPlus 10x.

Sistemi HS


Sistemi HS shkëlqen nën dritë të ulët, duke kapur atmosferën reale pa flesh ose tripod. Përpunimi i avancuar DIGIC 6 dhe një sensor CMOS 12.1 MP me ndjeshmëri të lartë (tipi 1/1.7) jep cilësi të jashtëzakonshme të imazhit në të gjitha situatat me deri në ISO 12,800.

Intelligent IS; Enhanced Dynamic IS


Intelligent IS lufton tronditjen e kamerës, kështu të gjitha fotografitë janë të mprehta dhe të hollësishme edhe me zmadhim të plotë ose në dritë të paktë. Enhanced Dynamic IS kompenson fuqishëm për lëvizjet e përdoruesit deri në 5 akse për të siguruar filma spektakolarë të palëvizshëm.

Shkrepje super e shpejtë 9.3fps*


Kapni aksionin në të qindtat e sekondës në rezolucion të plotë me përdorim super të ndjeshëm, i cili përfshin shkrepje të vazhdueshme 9.3fps* dhe fokusim automatik me shpejtësi të lartë 0.1 sek.**

LCD 7,5 cm (3,0"), OVF


LCD PureColor II G (922k pika) për shikim të jashtëzakonshëm. Një shikues pamjeje optik ju lejon të kompozoni shkrepjet tuaja në stilin tradicional me qëndrueshmëri të përmirësuar.

Kontroll eksperti


Një Rrotull e Parme ju lejon të përdorni me lehtësi cilësimet e rëndësishme ndërsa shkrepni. Regjistroni në Manual të Plotë dhe RAW me ndihmë në shumë aspekte, për kontrollin maksimal mbi kompozimin dhe redaktimin pas regjistrimit duke përdorur programin kompjuterik DPP të përfshirë. Ergonomika e rafinuar dhe një meny FUNK. e personalizueshme ju lejojnë ta përshtatni kamerën sipas stilit tuaj të shkrepjeve.

Full HD 60fps


Regjistroni në mënyrë eksperte filma Full HD në 60fps stereo me zmadhim optik në format MP4, duke përdorur veçori të avancuara si Fine Detail Movie Processing (60p), Focus Peaking, Movie Transcoding në kamera dhe filtri i mbytjes të zhurmës të erës.

Wi-Fi, GPS nëpërmjet celularit


Wi-Fi ju lejon që të lidheni me lehtësi me rrjetet wireless në shtëpi, printerat kompatibël dhe kompjuterët, plus pajisjet smart për ndarje të lehtë online dhe etiketim GPS të imazheve tuaja me vendndodhjet e shkrepjeve. Image Sync mundëson rikuperimin e dobishëm me anë të image.canon ose Flickr.

Metodë e Yjeve, HDR në dorë, Defokus Sfondi


Shkrepni peizazhe mahnitëse nate me yje, gjurmë yjesh ose krijoni intervale kohore yjesh me Metodën e Yjeve. Përdorni HDR për të kapur skena me kontrast të lartë pa një tripod ose Defokus Sfondi për të arritur një turbullim të bukur të sfondit të stilit SLR.

Pajisje shtesë opsionale


Aksesorët përfshijnë një Adaptor të Filtrit të Lentës 58mm, fleshë Canon Speedlite dhe Kasë Kundër Ujit 40m.

*Shkrepje e qendrueshme e vazhdueshme – 12.2fps për pesë kuadrot e parë dhe rreth 9.3fps për rreth 522 kuadro (në varësi të subjektit të shkrepjes), duke përdorur karta memorje kompatibël SDHC/SDXC UHS Speed Class 1.
** Matjet në përputhje me udhëzimet e CIPA. Kushtet: metodë P, AF i Vetëm, (AF pikë qendre) nën ndriçim 14EV.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot G16, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Wide aperture throughout zoom range

Aperture të gjerë në të gjithë intervalin e zmadhimit

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

12.1 Megapixel CMOS

CMOS 12.1 megapiksel

Powerful DIGIC processing

Përpunim i fuqishëm DIGIC

5x optical zoom with wide-angle

Zmadhim optik 5 herë me kënd të gjërë

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Fast focusing and continuous shooting

Shkrepje të shpejta të vazhdueshme

Enhanced strength and visibility

Fortësi dhe shikueshmëri e përmirësuar

Extra control

Kontroll shtesë

High maximum ISO sensitivity

Maksimale të lartë ndjeshmëria ISO

Aperture and shutter speed control

Kontrolli i aperturës dhe shpejtësisë së shkrehësit

RAW in various aspect ratios

RAW në raporte të ndryshme

Share and backup images wirelessly

Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

Create SLR style background blur

Krijo sfond SLR stil

Capture starry skies with ease

Foto starry Qielli me lehtësi

Handheld_HDR

Kap HDR-në pa një trekëmbësh

FullHD 60p

Filma më të ëmbël 1080p

Neutral Density Filter

Filtri ND

View stills and videos on TV

Shihni foto dhe video në TV

 • Kamera digitale PowerShot G16

 • Rrip qafe NS-DC11

 • Paketa e baterisë NB-10L

 • Ngarkues baterie CB-2LCE

 • Kabllo AC

 • Takëmi i manualit të përdoruesit