Canon IXUS 275 HS

IXUS 275 HS

Fotografi të jashtëzakonshme me stil dhe filma në Full HD me lehtësi, dhe provoni ndarjen e lehtë nëpërmjet Wi-Fi dhe NFC - kudo ku ju çon jeta juaj - me këtë kamerë IXUS me zmadhim 12x, të hollë dhe elegante dhe me performancë të lartë.

Përfitimet

 • IXUS ultra e hollë dhe cilësia e Canon në xhepin tuaj
 • Afrohuni më shumë me momentet që kanë rëndësi me një zmadhim 12x
 • Nxirrni fotografi dhe filma mahnitës me 20,2 MP dhe stabilizimin inteligjent të imazhit
 • Ndani me lehtësi dhe regjistroni në largësi me Wi-Fi dhe NFC
 • Luani me krijimtarinë tuaj me Shkrepjen krijuese

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon IXUS 275 HS

Përsosmëria e fotografisë me madhësinë e xhepit


Me një model ultra të hollë që mund të mbahet në xhep dhe me një strukturë metalike elegante përpara, kamera elegante IXUS 275 HS përfshin të gjitha veçoritë që ju duhen për të nxjerrë dhe ndarë fotografi dhe filma me cilësi të shkëlqyer.

Kapni çdo detaj pa humbur cilësinë


Një lente zmadhimi e fuqishme 12x me ZoomPlus 24x ju afron vërtet afër subjekteve në largësi, pa e humbur qartësinë ose detajet. Këndi 25 mm ultra i gjerë përfshin më shumë në kuadër - i përsosur për të nxjerrë fotografi të grupeve me shumë persona dhe të panoramave të gjera.

Qëndroni gjithmonë të lidhur


Ndani me lehtësi krijimet tuaja me të gjithë botën me Wi-Fi dhe transferojini ato me lehtësi te smartfoni ose tableta juaj nëpërmjet NFC-së dinamike. Përdorni aplikacionin Canon Camera Connect për të kontrolluar në distancë kamerën nga smartfoni juaj dhe provoni ruajtjen e lehtë dhe të sinkronizuar të një kopje rezervë në kompjuter, në renë kompjuterike dhe në smartfonin tuaj me Image Sync. Kombinojeni me një "Canon Connect Station" dhe mund t'i ndani me lehtësi fotot e filmimet në rrjetet sociale dhe albumet në internet, si dhe t'i shikoni me familjen e shoqërinë në televizorë HD.

Detaje të jashtëzakonshme për kujtimet tuaja më të mira


Provoni cilësinë e jashtëzakonshme, imazhet e detajuara. Vendosini në kuadër dhe pritini fotografitë tuaja me elasticitet ose krijoni printime mahnitëse me madhësi posteri falë 20,2 megapikselëve.

Rezultate të bukura dhe të qarta në çdo rast


Falë Stabilizuesit inteligjent optik të imazhit nuk ka nevojë të shqetësoheni për dridhjet e kamerës të cilat ju prishin rezultatet. Kjo kamerë përshtatet automatikisht dhe siguron fotografi dhe video të qarta dhe të detajuara - për çdo gjë që regjistroni.

Shkrepje të qartë në çfarëdo ndriçimi


Ditën ose natën imazhet tuaja do të jenë tamam ashtu siç i mbani mend Sistemi HS i Canon shkëlqen në dritë të dobët në mënyrë që të jetë e lehtë të kapni atmosferën reale të momenteve të çmuara pa përdorur flesh ose tripod.

Vendosja e personave në kuadër me lehtësi


Lëreni kamerën të gjejë dhe të ndjekë fytyrat në shkrepjet tuaja. Thjesht shtypni buton një Zmadhimi automatik do ta rregullojë automatikisht zmadhimin për inkuadrimin optimal të një ose disa personave në skenën përkatëse.

Filma HD në majë të gishtave tuaj


Krijimi i filmave të shkëlqyer është e lehtë dhe argëtuese. Me një prekje të një butoni mund të regjistroni me lehtësi filma pa dridhje në Full HD në 30 kns në formatin MP4 duke përdorur zmadhimin optik

Imazhe mahnitëse me lehtësi


Thjesht drejtojeni dhe shkrepeni për të nxjerrë fotografi ose filma fantastikë me opsionin Inteligjent automatik, i cili zgjedh parametrat e përsosur të kamerës për ju - sido që të jetë skena. Argëtohnji me përmbledhjen e filmave HD (720p) të gjithë pozave të ditës me Hybrid Auto.

Origjinaliteti me lehtësi


Habisni familjen dhe shokët tuaj me aftësitë tuaja krijuese. Thjesht nxirrni një fotografi dhe Shkrepja krijuese merr automatikisht pesë imazhe të tjera të subjektit origjinal në mënyra artistike dhe befasuese.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon IXUS 275 HS, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

25mm Wide 12x

Zmadhim optik 12x me kënd ultra të gjerë

24x ZoomPlus

Zmadhim deri në 24x me cilësi të shkëlqyer

20.2 Megapixel CMOS

CMOS 20.2 megapiksel

Digic4 Plus

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Share images wirelessly

Ndani imazhet me valë

NFC simplifies smartphone sharing

NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

Auto mode with 32-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 32 skenave

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

1080p movies

Filma 1080p

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

Remote Shooting WiFi

Kontrollojeni kamerën me një smartfon

Auto Zoom

Zmadhimi automatik varet nga numri i subjekteve

7.5 cm (3.0") LCD

LCD 7,5 cm (3,0")

View stills and videos on TV

Shihni foto dhe video në TV

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Transferoni te Canon Connect Station me një trokitje të vetme

 • Kamera dixhitale IXUS 275 HS
 • Rripi i kyçit WS-800
 • Paketë baterie NB-11LH
 • Ngarkuesi i baterisë CB-2LFE
 • Kabllo AC
 • Takëmi i manualit të përdoruesit
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Ruani, shijoni dhe ndani fotografitë dhe filmat tuaj nga një vend i vetëm