Canon Zoemini S2

Kamera-printerë çasti dhe xhepi

Canon Zoemini S2

Nxirrni një autoportret me pasqyrën dhe unazën e dritës, dhe kontrollojeni pozën me një pamje direkte nga aplikacioni Canon Mini Print. Ju mbaroi letra? Ruani të preferuarat tuaja për printim më vonë në kartën Micro SD.

VIDEO

Shkrepni, redaktoni e shpërndani

Merrni fuqinë në pëllëmbë të dorës me këtë minikamerë-fotoprinter 2-në-1.
Canon Camera
Canon Zoemini S2

Kombinim i arrirë

Shkrepni e printoni nga e njëjta pajisje Me një kamerë 8MP, teknologjinë Zink™ dhe mundësinë për t'i ruajtur fotot në një kartë Micro SD për më vonë, është partneri ideal për fotosesione të improvizuara.

Me përmasa ideale xhepi

Me elegancë e vija të holla, zgjidhni mes ngjyrave Trëndafili, Bardhë dhe Rozë e Artë për të krijuar aksesorin optimal portativ.

Canon Zoemini S2
Canon Zoemini S2

Foto drejt e në temë

Krijoni poza elegante me një pasqyrë dhe unazë drite, dhe shtoni impaktin me butonat Effects dhe Frames – thjesht zgjidhni të preferuarat tuaja nga aplikacioni Canon Mini Print.

Shkrepje inteligjente

Përdorni Bluetooth1 dhe aplikacionin Canon Mini Print për të printuar nga smartfoni juaj, për të kontrolluar pamjen direkt dhe për të shtuar personalizime interesante, duke përfshirë kolazhet e avancuara.

Canon Zoemini S2
Canon Zoemini S2

Ngjitni dhe stilizoni

Pajisuni me deri në 10 fletë fotoletre ngjitëse Zink™ dhe printoni, zhvishni dhe ngjitni pozat tuaja të preferuara në gjithë gjërat tuaja, nga celulari deri te frigoriferi.

#FreeYourStory

Jini të guximshëm. Jini ekspresivë. Jini origjinalë. Na e tregoni jetën përmes objektivit tuaj. Qoftë përmes fotove, printimeve apo filmimeve, ne duam të shikojmë perspektivën tuaj unike mbi botën ashtu siç e shkrepni ju.

Free Your Story Canon PowerShot G7 X Mark III
Canon Camera

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Megapsikselët e kamerës

8 MP

Jo i disponueshëm

optik

Po

Jo i disponueshëm

Metoda e printimit

Zink

Zink

Rezolucioni

314 x 600

314 x 400(dpi)

Shpejtësia e printimit (për fletë)

rreth 50 sek

rreth 50 sek

Kapaciteti i letrës (fletë)

10

10

Madhësia e letrës (W x Lmm)

50 x 76

50 x 76

Madhësia e printimit (W x Lmm)

50 x 76

50 x 76/50 x 50

Fisheku i bojës

Jo i disponueshëm

Jo i disponueshëm

Sensori i gjendjes së letrës

Po

Po

Përmasa (L x W x Hmm)

121×80,3×21,5mm

82,36×118,31×18,7

Pesha

188g

160 g

Paneli i kontrollit (butona/çelës rrëshqitës)

1 çelës modaliteti kamere
1 buton ndezjeje
1 buton filtri
1 buton konturi
1 buton shkrehjeje

1 buton ndezjeje

Lidhshmëria

Bluetooth 5,0

Bluetooth 4.0

Foleja e karikimit

micro USB

micro USB

Koha e karikimit

rreth 120 min

~90min

Kapaciteti i printimit (fletë për mbushje)

25

~20 fletë

NFC

Android

Android (etiketë NFC pasive)

Memoria e brendshme

512MB

Jo i disponueshëm

Memoria e jashtme

MicroSD 256GB

MicroSD 256GB

Formati i mbështetur i figurës

JPEG

JPEG / PNG / GIF / HEIC (vetëm iOS)

Disponueshmëria e ngjyrës së trupit

3 - Trëndafili, Bardhë dhe Artë Rozë

3 - Zezë, Bardhë dhe Artë Rozë

Drita e blicit

Po

Jo i disponueshëm

Drita e mbushjes

Po

Jo i disponueshëm

Pasqyrë autoportretesh

Pasqyrë autoportretesh (R24mm/36 x 24mm)

Jo i disponueshëm

Specifikimet

 • Notification Imagee

  Kapaciteti 10 fletë

  Fotoletër pa bojë Canon Zink™ 2x3"

 • Notification Imagee

  Elegant dhe peshëlehtë

  Model 188 gm në bajukë, të bardhë dhe të artë trëndafili

 • Notification Imagee

  Bluetooth®

  Lidhje me Bluetooth®

 • Notification Imagee

  Shkrehës në distancë dhe pamje direkte

  Me aplikacionin Canon Mini Print

 • Notification Imagee

  Gati për celularë

  iOS dhe Android

 • Notification Imagee

  314×600 dpi

  Rezolucioni

 • Notification Imagee

  8 megapikselë

  Kamera

 • Notification Imagee

  Mikro SD

  Mbështetje për karta memorieje

Canon Zoemini S2

Çfarë ka në kuti

 • Kamera-printer e çastit Canon Zoemini S2

 • Kabllo USB

 • Fleta e specifikimeve të sigurisë

 • Fleta EWS (garancia)

 • Udhëzimet e shpejta (kartë)

 • Fotoletër Canon Zink™ (10 fletë) +1 SMARTSHEET

 • Rrip dore

Aksesorët

Produktet e lidhura

Mund të jeni të interesuar në...

 1. Stemat, marka dhe fjala "Bluetooth®" janë marka të regjistruara tregtare në pronësi të "Bluetooth SIG, Inc." dhe çdo përdorim i këtyre markave nga "Canon Inc." kryhet nën licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës.