INFORMACIONI I PRODUKTIT

Projektuar dhe krijuar për profesionistët

Nga stuhitë ranore deri te reshjet e dendura, EOS R3 është krijuar për t'u bërë ballë kërkesave të vështira të përdorimit profesional

Projektuar dhe krijuar për profesionistët

EOS R3

Nga stuhitë ranore deri te reshjet e dendura, EOS R3 është krijuar për t'u bërë ballë kërkesave të vështira të përdorimit profesional. Ndërsa është krijuar sipas të njëjtave standarde si kamerat tona të serisë së njohur EOS-1D X, trupi me aliazh magnezi i EOS R3 përbën një paketë më portative – më të vogël, më të lehtë dhe ideale për punë në terren.

Gomina të tëra izoluese e mbrojnë kamerën nga pluhuri dhe lagështira, duke ju dhënë konfidencën të vazhdoni të shkrepni edhe kur punët bëhen të vështira.

Ndërsa është krijuar sipas të njëjtave standarde si kamerat tona të serisë së njohur EOS-1D X, trupi me aliazh magnezi i EOS R3 përbën një paketë më portative – më të vogël, më të lehtë dhe ideale për punë në terren.

Gomina të tëra izoluese e mbrojnë kamerën nga pluhuri dhe lagështira, duke ju dhënë konfidencën të vazhdoni të shkrepni edhe kur punët bëhen të vështira.

Nga stuhitë ranore deri te reshjet e dendura, EOS R3 është krijuar për t'u bërë ballë kërkesave të vështira të përdorimit profesional.

Fotostabilizim i klasit botëror

EOS R3 vjen me fotostabilizues pesaksial në trup për foto dhe video. Ky punon së bashku me IS optik që haset në shumë prej objektivave RF, duke sjellë plot 8 nivele mbrojtëse ndaj dridhjes së kamerës. Kjo mundëson përdorimin krijues të shpejtësive më të mëdha të shkrehësit edhe kur shkrepet dorazi, duke mundësuar kështu mënyra të reja të shprehjes së lëvizjes në imazhet tuaja.

Një nivel më i gjerë dridhjes mund të kompensohet tani në krahasim me shumë sisteme të tjera IS, duke sjellë një qartësi edhe më të lartë.

EOS R3

Kur filmoni, fotostabilizuesi në trupin e kamerës dhe sistemi IS optik i objektivit mund të optimizohen dhe nga një sistem i tretë: Movie Digital IS. Së bashku këto sisteme dorëzojnë filmime aq të shtruara që duken sikur janë shkrepur me stativ apo suporte.

EOS R3

Inkuadruesi ynë më i arritur deri më sot?

Ndizeni EOS R3 dhe inkuadruesi i tij mahnitës elektronik me 5.76 milionë pika është gati të shkrepë sapo të cekë syrin tuaj. Synimi ynë në zhvillimin e këtij EVF të ri ishte t'u jepnim fotografëve reagimin dhe qartësinë që presin nga një inkuadrues optik, kombinuar me avantazhin e shqyrtimit të imazhit të fotografisë pa pasqyrë

EOS R3

Ne kemi përdorur një ekran rezolucioni të lartë UXGA me shpejtësi rifreskimi 120fps për rezultate sireale. Falë shpejtësisë ekstreme të sensorit me nivele dhe ndriçim të pasmë EOS R3, inkuadruesi nuk shfaq thuajse asnjë vonesë dhe nuk ka humbje të figurës gjatë shkrepjes.

EOS R3 përdor kupa të reja të ndërrueshme syri që parandalojnë dritën përreth që hyjë në inkuadrues. Një kupë standarde ER-h vjen me kamerën, ndërsa një kupë më e madhe opsionale ER-hE ofrohet dhe rekomandohet për fotografët me syze që dëshirojnë të përdorin Eye Control AF.

EOS R3

Asistenca e inkuadruesit optik, aktive

Asistenca e inkuadruesit optik, joaktive

Ajo që shikoni është edhe ajo që merrni

Si dritarja juaj në botë, inkuadruesi i kamerës duhet t'ju informojë pa ju shpërqendruar, ndaj dhe EVF i EOS R3 mund të personalizohet tërësisht. Modaliteti Display Simulation tregon ndriçimin e imazhit për t'u shkrepur me cilësimet e zgjedhura aktualisht, ndërsa qartësia e thellësisë, balanca e së bardhës dhe një sërë rregullimesh të tjera mund të shqyrtohen të gjitha në kohë reale pa vonesë të mëtejshme.

Kur shkrepni për periudha të gjata ose kur shkrepni në skedarë RAW që do të procesohen më vonë, provoni Optical Viewfinder Simulation të EOS R3. Ky çaktivizon shqyrtimet e Picture Style, balancës së të bardhës etj. dhe – duke përdorur teknologjinë Canon HDR – tregon një ekran me pamje natyrale të ngjashëm me atë të DSLR.

Kur ju duhet të shkrepni nga kënde alternative, ekrani 3.2-inçësh Vari-Angle me prekje jua bën këtë të mundur me lehtësi. Me 4.15 milionë pika është ekrani me rezolucionin më të lartë që është vendosur ndonjëherë deri më sot në një kamerë pa pasqyrë dhe shikohet shumë lehtë, edhe nëse jashtë ka dritë të fortë.

Kthejeni larg trupit të kamerës dhe do të rrotullohet deri në 270˚, duke lejuar shkrepje të lehtë nga lart apo poshtë.

EOS R3

Përshtatet më së miri me sistemin tuaj ekzistues


Mund ta përdorni EOS R3 me komoditet së bashku me kompletin tuaj ekzistues SLR. Ashtu si me të gjitha kamerat e serisë EOS R, objektivat EF punojnë pikërisht siç duhet falë tre adaptorëve mbërthyes të cilësisë së lartë. EOS R3 ushqehet nga një bateri LP-E19 kapaciteti të lartë – njësoj si ajo që do të gjeni në kamerat tona të serisë EOS-1DX – që mund të karikohet brenda, si edhe jashtë trupit të kamerës falë karikimit me USB. Kamera mund të ushqehet dhe bateri të jashtme, përmes folesë USB, për filmime të gjata.

EOS R3 është rezultat i tri dekadave evoluimi, përditësuar pareshtur nga kërkesat e fotografëve profesionalë. Përfitoni ergonomi të parivalizuar me një ndërfaqe intuitive familjare, komanda intuitive dhe ekselencë ergonomike.

EOS R3
EOS R3

Kontrolle të personalizueshme

Qoftë nëse shkrepni horizontal apo vertikal, komandat e EOS R3 bien natyrshëm nën gishtat tuaja. Një kapëse e integruar shkrepjeje vertikale e bën kamerën të lehtë për t'u mbajtur dhe një multipult dhe pult inteligjent të dy bien instinktivisht nën hapësirën e gishtit të madh të dorës.

Tri rrotulla të personalizueshme në kamerë, plus një unazë Lens Control në shumicën e objektivave me mbërthyese RF, mundësojnë shpejtësi të shkrehësit, aperturë, ISO dhe kompensim të ekspozimit që mund të rregullohen lehtësisht me kamerën në sy.

R3 vjen me butona më të personalizueshëm se kurrë më parë, duke përfshirë mundësinë për të përdorur zgjedhjen e modalitetit të filmimit për të aktivizuar një modalitet fotosh tërësisht të heshtur. Ky është ideal për fotografët ku heshtja absolute është shpesh e kërkuar dhe diskrecioni ka rëndësi maksimale.


Foletë e kartave dyshe lejojnë shkrimin e skedarëve të imazheve në kartat e përdorimit të gjerë SD (me mbështetje për standardin UHS-II) ose kartat super të shpejta të gjeneratës së re CFexpress. Kartat e memorieve mund të përdoren gjithashtu për ruajtjen e cilësimeve të kamerës, nga konfigurimet e rrjetit deri te kalibrimet e Eye Control AF si dhe të përditësimeve të firmuerit.
Konfigurimi i disa kamerave bashkë është bërë tani më i thjeshtë.

EOS R3

Mbivendosje fokusi brenda kamerës

Kur rrezja e qartësisë është e kufizuar, modaliteti i kompozimit të fokusit të EOS R3 prodhon imazhe me mprehtësi të përsosur para-mbrapa – fantastike për punë në makro ose kur shkrepni peizazhe.

Kamera shkrep shumë kuadro ndërsa ndryshon automatikisht fokusin nga afër në larg. Këto më pas bashkohen brenda kamere në një pamje të vetme me rreze shumë më të madhe qartësie, me subjekt të mprehtë në të gjithë kuadrin. Është një mënyrë e mirë për të shkuar përtej kufijve natyralë të një objektivi dhe për të krijuar pamje që janë jashtëzakonisht të detajuara.

Përveç krijimit të një imazhi përfundimtar brenda kamerës, ruhen edhe kuadrot përbërëse, që do të thotë se pamjet me fokus të mbivendosur mund të prodhohen edhe në postproduksion.

Artikujt e lidhur

 • PRO Article

  ARTIKULLI

  A mund të garojë Canon EOS R3 me vrapuesin e vogël e të rrufeshëm gushëbardhë?

  Fotografi italian i kafshëve të egra, Bruno D'Amicis, vë EOS R3 në provë duke fotografuar një zog të rrallë dhe me shpejtësi marramendëse në brigjet e Abrucos.

 • PRO Article

  ARTIKULLI

  Dalja në terren të çrregullt me Canon EOS R3

  "Tejperformon mbi gjithçka tjetër që kam punuar në të kaluarën!" Fotografi i sporteve motorike, Vladimir Rys, provon Canon EOS R3 në shkrepjen e tij të parë të makinave elektrike Rally.

 • PRO Article

  ARTIKULLI

  Jeta në korsinë e shpejtësisë me objektivat supertelefoto nga Canon

  Fotografi i sporteve motorike, Vladimir Rys, merr timonin e objektivave Canon RF 400mm F2.8L IS USM dhe RF 600mm F4L IS USM në një fotografim makinash të shpejta Rally me modelin Canon EOS R3.

 • PRO Article

  ARTIKULLI

  Shpjegimi i Eye Control AF

  Mësoni detajet e sistemit mahnitës Eye Control AF nga Canon, që cakton apo ndërron pikën AF duke pikasur se çfarë po shikoni ju.

 • Regjistrohuni tani

  Jini të parët që merrni përditësimet e fundit për EOS R3 dhe ruani kontaktin për lajme të mëtejshme teksa zhvillohen.