Printim smart për njerëzit e lidhur

Frymëzoni kreativitetin tuaj. Me aftësinë për të printuar foto mahnitëse direkt nga çdo pajisje, printimet tuaja do të mahnitin të tjerët kur përdorni sistemin tonë me 6 bojëra. E ndërtuar për të dhënë cilësi dhe shpejtësi, kënaquni me thjeshtësinë e lidhjes me pajisjet smart dhe cloud përmes kontrolleve intuitive me prekje.

Emily dhe Phenakistoscope

Provoni printimet e shpejta me cilësi premium

Dashuroni printimin e fotografive me cilësi premium vetëm brenda sekondash Provoni rezultatet tona më të mira të printimeve me rezolucion deri në 9,600 dpi të cilat do të ndiheni krenar t'i tregoni. Shprehni fotografitë tuaja në ngjyra të bukura, të pasura ose printime mahnitëse mono duke përdorur teknologjinë FINE të Canon.

Procesi juaj kreativ

"Më ndihmon që të jem e rrethuar nga imazhe që më duken frymëzuese, t'i printoj të gjitha, t'i kem të gjitha me vete dhe t'i ndaj me të tjerët ato që bëj" (Emily, Vine Artist)
PIXMA MG7700 Series ju ndihmon të tërhiqni frymëzimin nga kudo ku mund të ruhen imazhet tuaja. Përdorni kamerën, pajisjet smart ose edhe cloud për të printuar imazhet tuaja në cilësi të lartë dhe të jeni kreativ.

Printim me cilësi të lartë me bojërat e reja nga Canon

Duke përdorur sistemin tonë me 6 bojëra, printoni fotografi pa bordura 10 x 15 cm në vetëm 21 sekonda të cilat i sjellin në jetë imazhet tuaja. E ndërtuar për lehtësi, ju duhet të ndryshoni vetëm bojën që ka mbaruar.
Me zhvillim të përmirësuar të ngjyrave duke përfshirë një bojë gri për imazhe mahnitëse bardhë e zi dhe një pigment të zi të dedikuar për tekst të mprehtë, mund të keni besimin e plotë se çfarëdo që të printoni do t'i mahnitë të tjerët.

Lidhje pa mundim nga pajisja në printer

Mund të printoni nga çdo pajisje, krijimi i projektit tuaj nuk mund të ishte më i thjeshtë. Duke përdorur aplikacionin Canon PRINT, skanoni dhe printoni pa mundim duke përdorur tabletin ose celularin tuaj. Metoda Wi-Fi Direct® e integruar krijon rrjet wireless ad hoc dhe e bën të thjeshtë bashkimin e printerin me pajisjen tuaj smart

Integroni printimin në jetën tuaj

Integroni printimin në jetën tuaj

Çfarëdo që të kapni, ose të gjeni online, printojeni me lehtësi.

Shkarkoni aplikacionin Canon PRINT dhe printoni e skanoni pa u munduar imazhet e kapura me pajisjen tuaj ose që keni gjetur duke shfletuar online. Duke përdorur smartfonin dhe pajisjet tablet, mund të përdorni edhe direkt shërbimet cloud dhe të kontrolloni statusin e printerit, manualin ose nivelet e bojës në kohë reale.

Near Field Communication (NFC)

Near Field Communication (NFC)

Çfarëdo pajisje që përdorni, lidhja e printerit tuaj duhet të jetë e lehtë dhe ne do t'ju ndihmojmë. Mund të lidhni printerin tuaj, me shpejtësi dhe lehtësi duke përdorur NFC nga pajisjet suportuese. Vetëm shkarkoni aplikacionin Canon PRINT, prekni pajisjen me NFC me printerin dhe jeni gati.

Wireless PictBridge

Wireless PictBridge

Kurseni kohë me aftësinë për të kapur imazhe në kamerën tuaj dhe t'i printoni ato në cilësi mahnitëse pa nevojë për kompjuter. Duke përdorur teknologjinë wireless thjesht dërgojeni imazhin për të printuar direkt nga kamera.

Printoni dhe skanoni me lehtësi direkt nga cloud

Sillni në jetë fotot tuaja të preferuara online

Një printer praktik për të thjeshtuar projektet tuaja.
Me aplikacionin Canon PRINT, mund të printoni nga kudo që tërhiqni vëmendjen. Qoftë nëse është Facebook, Instagram ose platforma juaj cloud, shfletoni skedat nga një pajisje portative ose direkt nga printeri dhe bëni një kopje brenda pak sekondash për ta pasur.

Ekrani intuitiv me prekje i Canon

Akses i lehtë në të gjitha platformat tuaja cloud

I ndërtuar për ju. Përdorni platformat tuaja cloud nga paneli jonë intuitiv me prekje vetëm me një prekje gishti.
Duke përdorur ekranin 8.8cm me prekje, gjeni imazhet tuaja më të mira shpejt, shikojini dhe printojini me lehtësi pa u larguar nga printeri.

Specifikimet

Ndryshoni vetëm bojën që mbarohet

Ndryshoni vetëm bojën që mbarohet

Bojëra Fakultativ të lartë të jepnin

Bojëra Fakultativ të lartë të jepnin

Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

Printim dhe skanim në cloud

Printim dhe skanim në cloud

Aplikacioni Canon PRINT Inkjet/SELPY

Aplikacioni Canon PRINT Inkjet/SELPHY

Paneli me prekje i lehtë për t'u përdorur

Paneli me prekje i lehtë për t'u përdorur

Ekran i madh me prekje

Ekran i madh me prekje

Lidhuni shpejt me ndihmën e NFC

Lidhuni shpejt me ndihmën e NFC

Shiko specifikimet e plota

Download drivers, software, firmware and manuals.

Product support

Modelet në këtë seri*

  • PIXMA MG7750 - i zi
  • PIXMA MG7751 - i bardhë
  • PIXMA MG7752 - i kuq
  • PIXMA MG7753 - ngjyrë ari

* disa ngjyra janë të disponueshme vetëm në dyqane të caktuara

Pajisje shtesë

Gjithashtu mund t'ju pëlqejë...

Eksploroni fotografinë PIXMA dhe gamën e printerëve të gjitha-në-një për të gjetur printerin që ju përshtatet.

MG3650

Lidhuni me lehtësi me pajisjet inteligjente dhe renë kompjuterike duke përdorur këtë pajisje kompakte të-gjitha-në-një me Wi-Fi. Shijoni printimin, kopjimin dhe skanimin e shpejtë dhe me cilësi të lartë me printimin në 2 anë dhe me fishekët opsionalë XL të bojës.

MG5700 Series

Printim dhe skanim pa u munduar me pajisjet smart dhe me cloud. Kënaquni duke krijuar imazhe të bukura dhe dokumente me këtë Gjithçka-Në-Një me 5 bojëra të gjithanshme e të thjeshtë.

MG6800 Series

Ky Gjithçka-Në-Një me performancë të lartë me 5 bojëra ka Wi-Fi dhe ekran me prekje duke e bërë të lehtë që të printoni dokumentet dhe fotot tuaja direkt nga pajisjet smart si edhe akses në shërbimet e memories në cloud.