Printerë për shtëpi

Canon PIXMA MG6650

I ndërtuar për t'ju ndihmuar të shprehni kreativitetin tuaj, ky printer Gjithçka-Në-Një me performancë të lartë ofron printime me cilësi superiore. Dhe me Wi-Fi të avancuar është e lehtë të printoni direkt nga pajisjet smart dhe cloud.

Përfitimet

 • Lidhuni, prinoni, kopjoni dhe skanoni në mënyrën që dëshironi me printerin Gjithçka-Në-Një me performancë të lartë.

 • Provoni lirinë krijuese të printimit dhe skanimit në renë kompjuterike me PIXMA Cloud Link*

 • Përgatituni të prinoni dhe skanoni pa mundim nga pajisjet smart me NFC duke përdorur PIXMA Touch & Print.

 • Krijoni printime të shpejta me cilësi të lartë të cilat do të jeni krenar t'i tregoni

 • Vetëm ndërroni bojën që ju mbaron falë 5 bojërave të veçanta

Veçoritë e detajuara

 • Gjithçka-në-Një me performancë të lartë

  Shprehni kreativitetin tuaj në printim. Si shok ideal i kamerës, ky printer shtëpie i lidhur Gjithçka-Në-Një me performancë të lartë i ka të gjitha - një sistem të avancuar me 5 bojëra, mundësi printimi, fotokopje dhe skanimi të shpejtë dhe hyrje në cloud. I bërë për t'u ndarë pa tela në shtëpi dhe i përdorur në distancë nga pajisjet portative, ju mund të printoni gjithashtu me lehtësi direkt nga kartat e memories dhe kamerat e pajtueshme wireless.

 • Lidhur me cloud

  Shkoni direkt në cloud. Provoni lirinë e printimit dhe skanimit në internet - direkt nga ekrani i printerit. Me PIXMA Cloud Link të përmirësuar ju mund të printoni fotografi në pak sekonda nga Facebook, Twitter dhe albumet e fotografive në internet, të printoni dhe të skanoni dokumente në shërbimet e resë kompjuterike si Google Drive, OneDrive dhe Dropbox; si dhe t'i bashkangjitni dhe t'i dërgoni skedarët/imazhet e skanuara drejtpërdrejt me email - të gjitha pa përdorur asnjë kompjuter.*

 • Gati për smartfonë dhe tablet

  Smartfoni juaj është gati dhe po ashtu edhe ky printer Thjesht shkarkoni aplikacionin PIXMA Printing Solutions të Canon për smartfonin ose tabletin tuaj. Duke përdorur këtë aplikacion ju mund të hyni direkt në shërbimet cloud. Mund të kontrolloni edhe statusin e printerit, manualin ose nivelet e bojës në kohë reale përmes Wi-Fi ose internetit. Për të plotësuar mundësitë e lidhjes portative, është gjithashtu në dispozicion edhe Apple AirPrint dhe Google Cloud Print.

 • Printime superiore të shpejta

  Mahnitni familjen dhe miqtë me printimin me cilësi superiore. Do të ndiheni krenar të tregoni imazhet plot me nivele të larta detajesh, plus mund të printoni dokumente me pamje profesionale me tekst të qartë - falë 5 bojërave të veçanta, teknologjisë FINE të Canon dhe rezolucion deri në 4,800 dpi. Printimi është gjithashtu i shpejtë - me shpejtësi ISO ESAT deri në 15 ipm mono dhe 9.7 ipm me ngjyra. Mund të keni në dorë një fotografi 10 x 15 cm pa bordura në rreth 44 sekonda.

 • Kontroll i lehtë me prekje

  Provoni një prekje klasi. Punimi është i thjeshtë dhe intuitiv me kontrollin me gishta. Do të shikoni që është e shpejtë dhe e lehtë të navigoni menutë, të zgjidhni funksionet, të shikoni imazhet dhe të përdorni shërbimet cloud falë ekranit të madh me ngjyra 7.5cm me prekje.

 • Kurseni para në bojë dhe letër

  Kënaquni me humbjet minimale dhe kursimet maksimale. Ju duhet vetëm të ndryshoni ngjyrën që mbaron falë kutive të veçanta të bojës. Plus mund të printoni më shumë faqe me paratë tuaja duke përdorur bojërat XL dhe të kurseni letër me printimin automatik në 2 anë.

 • Lojë kreative

  Argëtohuni duke eksploruar kreativitetin tuaj me Easy Photo Print+ (i përdorshëm përmes aplikacionit PIXMA Printing Solutions). Ju mund të printoni me lehtësi kartolina, kolazhe fotosh dhe shumë më tepër me këtë shërbim uebi; duke përdorur imazhet nga tableti, kompjuteri juaj ose cloud.

Specifikimet

 • Ndryshoni vetëm bojën që mbarohet

 • Ekran i madh me prekje

 • Bojëra Fakultativ të lartë të jepnin

 • Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

 • Printim dhe skanim në cloud

 • Lexuesi i kartës i integruar

 • Aplikacioni PIXMA Printing Solutions

 • Lidhuni shpejt me ndihmën e NFC

Çfarë ka në kuti

 • Printer Gjithçka-në-Një - PIXMA MG6650

 • Vendosja e Rezervave të Bojës

 • Kabllo të Energjisë

 • CD-ROM konfigurimi (CD vetëm për Windows – drajverat Mac gjenden online)

 • Manualet dhe dokumentat tjera