Printerë për shtëpi

Canon PIXMA MG5650

Praktik, argëtues dhe i lidhur

Përfitimet

 • Provoni prakticitetin Thjesht lidhuni, printoni, kopjoni dhe skanoni në mënyrën që dëshironi me printerin me cilësi të lartë Gjithçka-Në-Një.

 • Provoni lirinë krijuese të printimit dhe skanimit në renë kompjuterike me PIXMA Cloud Link*

 • Përgatituni për të printuar dhe skanuar pa mundim duke përdorur pajisjet smart me aplikacionin PIXMA Printing Solutions

 • Kapni momentet tuaja të çmuara me printime të shpejta, me cilësi të lartë

 • Vetëm ndërroni bojën që ju mbaron falë 5 bojërave të veçanta

Veçoritë e detajuara

 • Gjithçka-në-Një me cilësi të lartë

  Lidhuni, krijoni, printoni, skanoni dhe kopjoni në shtëpi. E gjithë familja mund të provojë dobitë e këtij printeri të lirë Gjithçka-Në-Një me Wi-Fi të avancuar dhe hyrje direkte në cloud. I bërë për t'u përdorur dhe ndarë pa tela në shtëpi dhe në distancë nga pajisjet portative, përfshin gjithashtu Wireless LAN PictBridge - kështu është e lehtë për të printuar fotot e preferuara direkt nga kamerat e pajtueshme wireless.

 • Kurseni para në bojë dhe letër

  Kënaquni me humbjet minimale dhe kursimet maksimale. Ju duhet vetëm të ndryshoni ngjyrën që mbaron falë kutive të veçanta të bojës. Plus mund të printoni më shumë faqe me paratë tuaja duke përdorur bojërat XL dhe të kurseni letër me printimin automatik në 2 anë.

 • Lidhur me cloud

  Shkoni direkt në cloud. Provoni lirinë e printimit dhe skanimit në internet - direkt nga ekrani i printerit. Me PIXMA Cloud Link të përmirësuar ju mund të printoni fotografi në pak sekonda nga Facebook, Twitter dhe albumet në internet, të printoni dhe të skanoni dokumente në shërbimet e resë kompjuterike si Google Drive, OneDrive dhe Dropbox; si dhe t'i bashkangjitni dhe t'i dërgoni skedarët/imazhet e skanuara drejtpërdrejt me email - të gjitha pa përdorur asnjë kompjuter.*

 • Gati për smartfonë dhe tablet

  Smartfoni juaj është gati dhe po ashtu edhe ky printer Thjesht shkarkoni aplikacionin PIXMA Printing Solutions të Canon për smartfonin ose tabletin tuaj. Duke përdorur këtë aplikacion ju mund të hyni direkt në shërbimet cloud. Mund të kontrolloni edhe statusin e printerit, manualin ose nivelet e bojës në kohë reale përmes Wi-Fi ose internetit. Për të plotësuar mundësitë e lidhjes portative, është gjithashtu në dispozicion edhe Apple AirPrint dhe Google Cloud Print.

 • Printime të shpejta me cilësi të lartë

  Mahnitni familjen dhe miqtë me printimet me cilësi të lartë. Do të ndiheni krenar të tregoni imazhet plot me nivele të larta detajesh, plus mund të printoni dokumente me pamje profesionale me tekst të qartë - falë 5 bojërave të veçanta, teknologjisë FINE të Canon dhe rezolucion deri në 4,800 dpi. Printimi është gjithashtu i shpejtë - me shpejtësi ISO ESAT deri në 12.7 ipm mono dhe 8.7 ipm me ngjyra. Mund të keni në dorë një fotografi 10 x 15 cm pa bordura në rreth 44 sekonda.

 • Punim i lehtë dhe i shpejtë

  Kontrolloni, shikoni dhe lidhuni me lehtësi Ekrani i madh 6.2 cm e bën çdo gjë të qartë kristal, qoftë nëse po zgjidhni funksionet, po shikoni imazhet ose po përdorni shërbimet cloud. Për më tepër nuk ka nevojë të prisni për të filluar printimin nga një kompjuter ose pajisje portative në të njëjtin rrjet falë Auto Power On.

 • Lojë kreative

  Argëtohuni duke eksploruar kreativitetin tuaj me Easy Photo Print+. (I përdorshëm përmes aplikacionit PIXMA Printing Solutions.) Ju mund të printoni me lehtësi kartolina, kolazhe fotosh dhe shumë më tepër me këtë shërbim uebi; duke përdorur imazhet nga tableti, kompjuteri juaj ose cloud.

Specifikimet

 • Ndryshoni vetëm bojën që mbarohet

 • Pikëza mikroskopike të bojës për printimin e saktë

 • Bojëra Fakultativ të lartë të jepnin

 • Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

 • Printim dhe skanim në cloud

 • Gati për kompjuterët portativë (tablet) dhe telefonat e zgjuar

 • Aplikacioni PIXMA Printing Solutions

 • Printim automatik nga të dyja anët

Çfarë ka në kuti

 • Printer Gjithçka-në-Një – PIXMA MG5650

 • Vendosja e Rezervave të Bojës

 • Kabllo të Energjisë

 • CD-ROM konfigurimi (CD vetëm për Windows – drajverat Mac gjenden online)

 • Manualet dhe dokumentat tjera