Kamera DSLR

Canon EOS 750D

Kapni pa u munduar figura të jashtëzakonshme me sensorin 24.2 MP, teknologjinë DSLR dhe Scene Intelligent Auto.

Përfitimet

 • Çojini fotografitë tuaja në një nivel tjetër me EOS 750D

 • Kapni detaje mbresëlënëse me lehtësi në çdo situatë

 • Regjistroni filma kinematografikë me po aq lehtësi sa edhe fotografitë

 • Lidhuni dhe ndani me lehtësi imazhet tuaja me të gjithë botën

 • Jepini fuqi krijimtarisë suaj me modalitetet e lehta të regjistrimit

Veçoritë e detajuara

 • Çojini fotografitë tuaja në një nivel tjetër me EOS 750D

  Hedhja e hapit tuaj të parë në botën e jashtëzakonshme të DSLR-së është e lehtë me EOS 750D të mbushur me teknologji. Thjesht zgjidhni Skenën automatike inteligjente dhe kamera do të kujdeset për të gjithë parametrat për ju - duke ju lënë të lirë të përdorni panelin e ekranit me prekje LCD me kënde të ndryshme për të eksploruar këndet e fotografimit dhe për të inkuadruar fotografinë e përsosur.

 • Kapni detaje mbresëlënëse me lehtësi në çdo situatë

  Nxirrni fotografi të gjalla të detajuara - pavarësisht situatës - falë një sensori APS-C 24,2 megapikselë, procesorit DIGIC 6 dhe sistemit të shpejtë të fokusit automatik me 19 pika. Nxirrni fotografi të paharrueshme në ndriçim të ulët që e shfrytëzojnë më së miri dritën e ambientit me ISO 100-12800 (e zgjerueshme në ISO 25600).

 • Regjistroni filma kinematografikë në Full HD me po aq lehtësi sa edhe fotografitë

  Regjistrimi dhe ndarja e filmave të shkëlqyer në Full HD në formatin MP4 është po aq e lehtë sa nxjerrja e fotografive. Filmat tuaj do të kenë një ndjesi kinematografike falë kontrollit të DSLR-së mbi thellësinë e fushës dhe fokusi është i butë, i saktë dhe i thjeshtë me Hybrid CMOS AF III dhe gamën e lenteve STM të Canon.

 • Lidhuni dhe ndani me lehtësi imazhet tuaja me të gjithë botën

  Ndarja është shumë e lehtë. Wi-Fi me NFC e bën të thjeshtë transferimin e imazheve tuaja te smartfonët dhe tabletat e përputhshme, printerët me Wi-Fi dhe stacionin Canon Connect Station. Mund të eksperimentoni po ashtu me regjistrimin në largësi duke përdorur aplikacionin Camera Connect për të kontrolluar kamerën nga pajisja juaj inteligjente.

 • Jepini fuqi krijimtarisë suaj me modalitetet e lehta të regjistrimit

  Jepini fuqi krijimtarisë suaj fotografike. Mund ta lini kamerën të bëjë punën për ju dhe të eksperimentoni me një seri modalitetesh të skenës ose - kur të jeni gati - merrni kontrollin e plotë manual. Mund ta zgjeroni po ashtu gamën e mundësive të regjistrimit në filma me veçoritë si Efekti i miniaturës në film.

Specifikimet

 • CMOS 24,2 megapikselë

 • Lidhuni në çast me pajisjet e përputhshme me NFC

 • Ndani imazhet tuaja dhe kontrolloni kamerën tuaj përmes Wifi

 • Numri i pikave AF të pranueshme për shtyp kreativ dhe prekje të subjekteve

 • Vazhdueshëm me AF në filma

 • Rregjistrimi me shpejtësi të lartë

 • Ekran fleksibil për inkuadrim krijues

 • Përpunim i fuqishëm DIGIC

 • Filma mahnitës 1080p

 • Ekran i madh i ndritshëm për shikimin e qartë

 • Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë