EOS 100D

Një DSLR e vogël dhe që reagon lehtë për ta marrë me vete kudo. EOS 100D 18-megapiksel sjell foto dhe video të jashtëzakonshme dhe është e pajisur me një gjetës optik pamjeje dhe kontrolle intuitive në ekranin me prekje.

Canon EOS 100D

Përfitimet

 • Fotografi me cilësi të lartë dhe zhurmë të ulët me një DSLR shumë kompakte për ta çuar kudo.
 • Shkrepni foto 18-megapiksel dhe video Full-HD me të njëjtën kamerë
 • E lehtë për tu përdorur, me një gjetës optik pamjeje dhe kontrolle që përgjigjen lehtë
 • Ekran i madh me prekje, i lehtë për tu përdorur
 • Bëjini shkrepjet shpejt dhe lehtë me Skenë Inteligjente Automatike.

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon EOS 100D

Një DSLR që nuk do ta linit kurrë prapa


EOS 100D është një DSLR e pajisur plotësisht që reagon lehtë e cila është gjithashtu e vogël dhe e lehtë për ta marrë me vete kudo. Kamera ideale për të dokumentuar jetën tuaj. Fotografoni foto 18-megapiksel dhe filma Full HD kudo që shkoni dhe provoni kënaqësinë e performancës të shkëlqyer edhe në dritë të dobët: një ndjeshmëri maksimale ISO prej 12800 (e zgjatshme deri në ISO 25600) ju lejon të kapni imazhe që janë të ulëta nëzhurmë por të plota në atmosferë.

Të lehta dhe të kënaqshme për tu përdorur


Kompozoni fotot tuaja duke përdorur një gjetës optik imazhi të ndriçuar ose përdorni ekranin 1.040.000-dot 7.7cm (3,0”) 3:2 Clear View II TFT Touch screen për të kontrolluar kamerën. Navigoni menutë, rishikoni figurat dhe madje fokusoni dhe fotografoni duke prekur, fshirë dhe pickuar.

Orientim i thjeshtë - rezultate fantastike


Teknologjia Scene Intelligent Auto e Canon analizon skenën dhe zgjedh automatikisht cilësimet më të përshtatshme të kamerës. Ndërsa fotografia juaj zhvillohet më tej, një Udhëzues Veçorish i integruar do t'ju mësojë si të arrini maksimumin nga kamera.

Kapni filma Full HD


Kapni video me cilësi të lartë në reolucione deri në Full-HD (1080p). Merrni kontrollin e ekspozimeve, fokusimit, zërit e më shumë ose përdorni metodën Video Snapshot për të kapur sekuanca filmash të modifikuara në kamerë. Hybrid CMOS AF II siguron fokusim të vazhdueshëm ndërsa regjistoni, ideale për t'i mbajtur të mprehta subjektet që lëvizin.

Kapni aksionin


Gjurmoni dhe kapni subjekte që lëvizin shpejt në 4 kns dhe përfitoni nga nëntë pikat AF për të fokusuar me shpejtësi dhe saktë, edhe me subjektet larg qendrës.

Duke marrë hapat tuaj të ardhshëm kreativë


Shprehni anën tuaj kreative me një prej filtrave Kreativë të EOS 100D. Kapjet me Efekt Ekstra kap njëkohësisht një fotografi të filtruar dhe një të pafiltruar. Zgjidhni mes Grainy Black & White, Toy Camera, Miniature Effect dhe më shumë, dhe shikoni efektin e secilit filtër para se shkrepni.

Një metodë për çfarëdo që të jeni duke shkrepur


Metodat e Skenës me bazë Teme zgjedhin automatikisht cilësimet e duhura të kamerës për subjektin që po shkrepni. Zgjidhni mes Portretit, Peisazhit, Sporteve, Fëmijëve, Ushqimit e të tjera. Dhe kur të jeni gati kaloni në metodën Creative Auto për më shumë kontroll mbi faktorët si turbullimi i sfondit me anë të një ndërfaqeje intuitive.

Mirësevini në Sistemin EOS


Përfitoni nga gama e gjerë e lentave, askesorëve dhe bliceve që plotësojnë Sistemin EOS.

Çmimet

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon EOS 100D, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

18 megapixel CMOS

CMOS 18 megapiksel

Great low light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

4fps

Rregjistrimi me shpejtësi të lartë

Hybrid_CMOS_AFII

Vazhdueshëm me AF në filma

ClearViewII

Një ekran i madh prekje për pamje të qarta

Powerful DIGIC processing

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Stunning 1080p movies

Filma mahnitës 1080p

EOS Companion App

Njihuni me kamerën tuaj dhe mësoni rreth fotografisë me këtë aplikacion falas

Automatically analyse your scene and select the best settings

Automatikisht analizohet skenën tuaj dhe zgjidhen cilësimet më të mira

On camera guide to help you learn

Udhëzues kamera për t'ju ndihmojë të mësoni

Apply creative effects to your iamges

Aplikoni efekte kreative në imazhet tuaja

Dual-Layer-Metering

Siguron imazhe ekspozimit saktë në të gjitha kushtet e ndriçimit

Easily apply a look to your shots in the Basic zone

Aplikoni lehtësisht një vështrim të shtënave tuaja në zonën bazë

Choice of AF points for creative framing

Zgjedhja e pikave AF për kuadrimin krijues

Easily create engaging movies

Krijim i lehtë të filmave emocionuese

 • Trup EOS 100D

 • Kupë Syri EF

 • Kapak Kamere R-F-3

 • Rrip i Gjerë EW-300D

 • Karikues Baterie LC-E12E(WW)

 • Paketë Baterie LP-E12(WW)

 • Kapak Baterie

 • Kabëll AC (me spinë të tipit-E)

 • Kabëll Ndërfaqeje IFC-130U

 • Takëmi i manualit të përdoruesit

Aplikacioni Canon Photo Companion

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë – që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Zbuloni më shumë

Shkarkoni aplikacionin Canon Photo Companion në iTunes
Shkarkoni aplikacionin Canon Photo Companion për Android