Canon PowerShot SX720 HS

Udhëtoni lirshëm me një kamerë të fuqishme xhepi plot lidhje

Një kamerë me madhësinë e xhepit, plot lidhje, me zmadhim të lartë dhe e përshtatshme për udhëtime për ata që kërkojnë një lente të gjithanshme dhe veçori të fuqishme për t'i marrë në çdo udhëtim

0%

  Udhëtoni lirshëm dhe kapni çdo moment

  SX720HS

  Një kamerë xhepi por e fuqishme

  Udhëtoni lirshëm me një kamerë në madhësinë e xhepit që mund ta mbani me lehtësi kudo ku shkoni

  Zmadhoni detajet në largësi

  Afrohuni te subjektet e largëta me lenten me zmadhim të madh optik 40x; afrohuni edhe më shumë pa humbje të cilësisë me ZoomPlus 80x

  0%
   PowerShot_SX720_HS Sample 7

   E shkëlqyer për fotografi ultra të gjera

   Kapni peizazhet emocionuese ose përfshini të gjithë në fotografitë në grup me këndin ultra të gjerë 24 mm

   SX 720 HS

   Rezultate të mprehta në çdo rast

   Shijoni imazhe të qarta dhe të detajuara falë një Stabilizuesi optik të imazhit, i cili përshtatet me zgjuarsi me skenën dhe përfshin një modaliteti specifik të Stabilizimit të fuqisë së imazhit për qëndrueshmërinë e regjistrimit kur përdorni një zmadhim të madh

   Gjithçka që ju duhet për video të shkëlqyera në Full HD

   Video realiste

   Regjistroni me lehtësi video realiste në Full HD 60p në formatin MP4 me një prekje të butonit të Regjistrimit të videos

   SX720HS
   SX720HS

   Videoklipi i shkurtër

   Regjistroni klipe me 4, 5 ose 6 sek me opsionet e rileximit me lëvizje të ngadalta dhe të shpejta duke përdorur Videoklipin e shkurtër

   Lidhuni, ndani dhe krijoni me lehtësi kopje rezervë të krijimeve tuaja

   Lidhje e shpejtë dhe e thjeshtë

   Seria e kamerave kompakte PowerShot G

   Lidhje e shpejtë dhe e thjeshtë

   Lidhni në çast kamerën tuaj me një pajisje inteligjente të përputhshme vetëm me një trokitje me Wi-Fi* dhe NFC-në dinamike dhe provoni ndarjen me lehtësi dhe shpejtësi të fotografive dhe videove me aplikacionin Canon Camera Connect; ose ndajini në një televizor HD me anë të Canon Connect Station CS100

   Shkurtore e menjëhershme

   PowerShot G7 X Mark II

   Shkurtore e menjëhershme

   Një buton i Wi-Fi ju siguron një shkurtore të shpejtë dhe të lehtë për funksionet e Wi-Fi të kamerës

   Canon Connect Station

   Thjesht trokiteni kamerën PowerShot SX720 HS me anë të NFC-së te Connect Station për t'i ruajtur me lehtësi fotografitë dhe videot tuaja dhe t'i ndani me të tjerët në një televizor HD, ose në median sociale, ose nëpërmjet albumeve në linjë.

   PowerShot_SX720_CS100

   SX720 HS

   gps

   Regjistrimi në largësi

   Nxirrni fotografi grupi, selfie ose të faunës në largësi nga pajisja juaj inteligjente me kontrollin krijues dhe pamjen e drejtpërdrejtë të imazheve

   Etiketoni imazhet tuaja me vendndodhjen

   Ndiqni udhëtimet tuaja me anë të sistemit GPS me rrjetin celular, i cili sinkronizon të dhënat e vendndodhjes të regjistruara nga pajisja juaj inteligjente me fotografitë tuaja

   E përsosur për momentet tuaja madhështore - si ditën dhe natën

   Fotografi të shkëlqyera në çdo situatë

   Shijoni fotografi të bukura, të qarta dhe të pastra në çdo nivel ndriçimi falë sistemit HS, i cili ndërthur një sensor CMOS 20,3 megapikselë me procesorin e fuqishëm DIGIC 6

   Fotografimi i vazhdueshëm

   Kapni çdo moment spontan me fokusin automatik të shpejtë e të saktë me 0,11 sek dhe regjistrimin e vazhdueshëm e të qëndrueshëm me shpejtësi të lartë me 5,9 kuadro/sek

   0%
    Lifestyle

    Ekrani LCD me rezolucion të lartë

    Inkuadroni, shikoni dhe ndani me lehtësi me ekranin LCD 7,5 cm (3,0”) me rezolucion të lartë (922 000 pika) me riprodhimin e saktë të ngjyrave në sRGB

    Aq e thjeshtë ose e përparuar sa dëshironi

    SX720HS

    Kontrolli manual

    Hidhni hapin tjetër në fotografinë krijuese me kontrollin e plotë manual të ekspozimit

    Kulmi i fokusit manual (MF)

    Kulmi i fokusit manual (MF)

    Kulmi i fokusit manual (MF)

    Fokusoni dhe inkuadroni në mënyrë të përsosur me fokusin manual me ndihmën e Kulmit të MF-së, gjë që e bën të lehtë përsosjen e detajeve duke e konturuar qartë subjektin

    Modaliteti makro

    Modaliteti makro

    Modaliteti makro

    Regjistroni detaje të bukura nga afër duke përdorur modalitetin makro 1 cm.

    Shkrepja krijuese

    Nxirrni të njëjtin subjekt në mënyra të ndryshme krijuese me anë të Shkrepjes krijuese, e cila krijon automatikisht 5 imazhe shtesë dhe unike të shkrepjes suaj origjinale

    SX720 HS

    * Lidhshmëria dhe veçoritë e Wi-Fi ndryshojnë sipas modelit dhe rajonit. 

    Specifikimet

    24 mm

    Zmadhim ultra me kënd të gjerë 40x në një trup kompakt

    Ikona e CMOS tipi 1.0

    Zmadhimi deri në 80x me një cilësi të shkëlqyer

    DIGIC 7

    CMOS 20,3 megapikselë

    Full HD 60p

    Filma më të ëmbël 1080p

    Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

    Modifikon një album videoje në mënyrë inteligjente me një prekje

    Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

    NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

    Akses i thjeshtë me funksionet e Wi-Fi

    Gjeni subjektin tuaj me lehtësi në zmadhimin e plotë

    Regjistroni klipe të shkurtra me efektet e rileximit

    Fokusim i shpejtë dhe regjistrim i vazhdueshëm

    Çfarë ka në kuti

    Rekomanduar për ju

    Gjithashtu mund t'ju pëlqejë...

    story

    Wi-Fi

    Zbuloni më shumë mbi gamën e kamerave kompakte me Wi-Fi të Canon.

    03

    Regjistroni produktin tuaj

    Regjistrojeni produktin dhe sigurohuni që produktet e "Canon" t'i mbani gjithnjë të përditësuara e me mbështetje.

    Ejani dhe shikoni

    Stories

    Historitë

    Ejani dhe shikoni

    Techniques

    Teknikat

    Eksploroni këtu

    Product

    Produktet e prezantuara

    Mësoni më shumë