Kompakt Dixhital

Canon PowerShot SX710 HS

Futeni në xhep këtë shoqërues të fuqishëm, kompakt me zmadhim 30x gati për të kapur foto dhe filma.

Përfitimet

 • Me zmadhim 30x, kompakte, e lehtë për t'u marrë kudo

 • Lidhuni dhe ndani imazhet me smartfonin tuaj ose në median sociale

 • Kapni me lehtësi rezultate të detajuara dhe krijuese në çdo situatë

 • Regjistroni gjithë aksionin me filmat 60p në Full HD, edhe në ndriçim të ulët

 • Jepini shtysë krijimtarisë tuaj me një larmi modalitetesh automatike dhe manuale

Veçoritë e detajuara

 • Me superzmadhim 30x, kompakte, e lehtë për t'u marrë kudo

  Kamera PowerShot SX710 HS me madhësinë e xhepit është e mbushur me teknologjinë tonë më të fuqishme të nxjerrjes së imazheve dhe një zmadhim mbresëlënës 30x për kapjen e detajeve në distancë. Ajo është e projektuar për t'ju lejuar të udhëtoni lehtë dhe të nxirrni imazhe dhe filma me cilësi të mrekullueshme kudo ku ju çon jeta.

 • Lidhuni dhe ndani imazhet me smartfonin tuaj ose në median sociale

  Ndani më shumë nga aventurat tuaja. Wi-Fi me NFC-në dinamike e bën të thjeshtë transferimin e imazheve te smartfonët dhe tabletat e përputhshme ose te Canon Connect Station, ndërsa Image Sync i ruan automatikisht si kopje rezervë të gjitha imazhet e reja në renë kompjuterike, në smartfonin dhe në kompjuterin tuaj.

 • Kapni me lehtësi rezultate të detajuara dhe krijuese në çdo situatë

  Një sensor 20,3 megapikselë dhe procesori ynë i fuqishëm DIGIC 6 janë të ndërthurur në Sistemin HS për t'ju dhënë pamje të gjalla dhe shumë të qarta në çdo situatë. Ajo ju lejon që të ruani atmosferën e vërtetë, edhe në skena të errëta, me ngjyra të sakta, nivel të ulët të zhurmës dhe pa pasur nevojë të përdorni blicin.

 • Regjistroni gjithë aksionin me filmat 60p në Full HD, edhe në ndriçim të ulët

  E projektuar për të regjistruar filma me cilësi të lartë, kamera PowerShot SX710 HS nxjerr video të qeta dhe të detajuara 60p në Full HD në ndriçim të ulët dhe ruan qëndrueshmërinë e materialeve filmike edhe kur jeni duke vrapuar.

 • Jepini shtysë krijimtarisë tuaj me një larmi modalitetesh automatike dhe manuale

  Zhvilloni fotografinë tuaj krijuese me kontrollin e plotë manual ose lëreni kamerën të punojë për ju. Lëreni modalitetin e Shkrepjes krijuese që të nxjerrë automatikisht gjashtë fotografi dhe të zbatojë filtrat dhe efektet për pesë prej tyre për rezultate argëtuese. Ose provoni modalitetin Automatik hibrid që regjistron klipe me katër sekonda para çdo shkrepje dhe i shndërron në film tërheqës që tregon historinë e ditës tuaj.

Specifikimet

 • Superzmadhim 30x me kënd ultra të gjerë

 • Zmadhim super 60 me cilësi të mëdha

 • Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

 • CMOS 20,3 megapikselë

 • Përpunim i fuqishëm DIGIC

 • Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

 • Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

 • NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

 • Filma më të ëmbël 1080p

 • Regjistroni klipe të shkurtra me efektet e rileximit

 • Shtëna si duke përdorur GPS smartphone

 • Kontrollojeni kamerën me një smartfon

 • Gjeni subjektin tuaj me lehtësi në zmadhimin e plotë

 • Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

 • Modaliteti automatik me zbulimin e 58 skenave

 • Kontrolli i aperturës dhe shpejtësisë së shkrehësit

 • 6 imazhe unike nga një pozë

 • Fortësi dhe shikueshmëri e përmirësuar

 • Shihni foto dhe video në TV

 • Transferoni te Canon Connect Station me një trokitje të vetme

PowerShot_SX710

Çfarë ka në kuti

 • Kamera dixhitale PowerShot SX710 HS

 • Rripi i kyçit WS-800

 • Paketa e baterisë NB-6LH

 • Karikuesi i Baterisë CB-2LYE 

 • Kabllo AC

 • Paketa e manualit të përdoruesit