Canon PowerShot SX700 HS

PowerShot SX700 HS

Udhëtoni lehtë me PowerShot SX700 HS ultra kompakt, i cili është i pajisur me zmadhim të madh 30x për afrim të jashtëzakonshëm të distancave të gjata plus Sistem HS, filma Full HD 60fps dhe Wi-Fi me NFC për ndarje të shpejtë dhe të lehtë.

PowerShot SX700 HS

Përfitimet

 • Zmadhim 30x ultra kompakt, lentë 25mm me kënd ultra të gjerë 60x ZoomPlus
 • Foto mahnitëse dhe në dritë të ulët me Sistemin HS: CMOS 16.1 Megapiksel, DIGIC 6
 • Rezultate të qarta në çdo situatë me IS Inteligjent plus IS Dinamik me 5 akse për filma të qëndrueshëm
 • Lidhni, ruani dhe ndani me lehtësi duke përdorur Wi-Fi me suportin NFC. Shkrepje në distancë dhe gjurmim GPS me anë të smartfonit
 • Filma Full HD (1080p) në 60fps stereo me zmadhimin optik
 • LCD i madh 7.5 cm (3.0”) PureColor II G (922k sRGB)
 • Shtojini prekjen tuaj personale me metodat Kreative
 • Shikoni një përmbledhje të ditës tuaj me Hybrid Auto dhe gëzoni lehtësinë maksimale me Smart Auto
 • Merrni kontrollin me metodat Manuale, Av dhe Tv
 • Kapni aksionin me shkrepjen me shpejtësi të lartë

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot SX700 HS

Zmadhim 30x ultra kompakt


Kapni imazhe jashtëzakonisht të largëta em një zmadhim të madh 30x në një trup ultra kompakt dhe që mund të futet në xhep i cili është i lehtë të mbahet me vete kudo që shkoni. Ose afrohunij deri në 60x më afër pa humbje të cilësisë duke përdorur ZoomPlus. Futni më shumë në kuadër për poza të shkëlqyera grupi dhe peizazhe mahnitëse me këndin ultra të gjërë 25 mm.

Shkrepni në çfarëdolloj ndriçimi


Kapni udhëtimet tuaja në cilësi mahnitëse kudo dhe në çdo kohë të ditës falë Sistemit HS, i cili shkëlqen në dritë të ulët duke ju lejuar të kapni atmosferën e vërtetë të momentit pa blic ose tripod. Përpunim i avancuar DIGIC 6 dhe sensori CMOS 16.1 Megapiksel me ndjeshmëri të lartë ofrojnë cilësi të jashtëzakonshme, imazhe të detajuara që janë perfekte për printime në format të madh (A3+) ose prerje kreative.

IS Inteligjent, IS i Zgjeruar Dinamik


Stabilizuesi optik i imazhit është jetësor për kapjen e imazheve të qarta në dritë të ulët ose zmadhim të plotë. Duke përdorur teknologjinë Inteligjente IS të Canon, kamera zgjedh automatikisht metodën e Stabilizuesit optik të imazhit nga 8 opsionet për të siguruar foto dhe filma të qarta me detaje. IS Dinamike e zgjeruar kompenson për dridhjet e kamerës dhe lëvizjet e përdoruesit në 5 akse, duke siguruar regjistrim filmash super të qëndrueshëm të cilët janë të këndshëm për t'u parë në ekrane të mëdhenj.

Lidhni, ndani dhe gjurmoni udhëtimet tuaja me Wi-Fi.


Wi-Fi me suportin NFC ju lejojnë të lidheni me lehtësi në pajisje të pajtueshme smart dhe të ndani aventuarat tuaja online. Përdoreni Butonin Mobile Device Connect dhe NFC për t'u lidhur menjëherë me smaftfonin tuaj ose për të ruajtur fotot në Flickr ®, Google Drive ®, image.canon dhe në PC. Ndajeni kënaqësinë direkt nga kamera juaj në Facebook ®, Twitter ® dhe YouTube™ dhe përdorni GPS në smartfonin tuaj për të shtuar vendndodhjet e pozave. Mund ta kontrolloni gjithashtu kamerën në distancë nga smartfoni juaj - ideale për të përfshirë veten në poza ose për botën e egër.

Filma Full HD (60fps)


Përdorni butonin e filmit për të regjistruar menjëherë filma Full HD (1080p) të ëmbël dhe jashtëzakonisht realistë me 60fps në stereo me zmadhim optik. Veçoritë e filmit të avancuar si Ngritja e Fokusit Manual dhe mbështetja për MP4 sigurojnë që të kapni, modifikoni dhe ndani filmat me cilësinë më të lartë.

LCD 7,5 cm (3,0") PureColor II G


Një ekran LCD i madh, i fortë, me rezolucion të lartë (922k pika) ofron shikueshmëri të shkëlqyer, riprodhim ngjyrash sRGB dhe navigim i lehtë në menu në mënyrë që të kuadroni, shikoni dhe ndani pozat me lehtësi.


Eksploroni kreativitetin tuaj


Shtojini prekjes tuaj personale kontrolle kreative mbi shpejtësinë e shkrehësit dhe aperturës duke përdorur metodat Manuale (TV, AV dhe M). Ose eksperimentoni me metodën e Shkrepjes Kreative, e cila kap në mënyrë inteligjente imazhe unike me efekte të ndryshme artistike. Zgjidhni nga Monokrom, Retro, filtra Specialë dhe Natyralë, ose zgjidhni Auto për të kapur automatikisht të njëjtin subjekt në mënyra të papritura.

Auto Hibrid, Smart Auto


Regjistroni pa mundim fotografi dhe filma të shkëlqyer me Smart Auto, që zgjedh cilësimet optimale nga 58 të ndryshëm (21 në filma). Hybrid Auto kap një film 4 sekonda para çdo shkrepjeje dhe i kombinon të gjitha klipet në një film HD (720p) duke siguruar një përmbledhje argëtuese të të gjitha shkrepjeve të ditës.

Rregjistrim me shpejtësi të lartë


Kapni aksionin mahnitës me shkrepje me cilësi të lartë, Film me Lëvizje Super të Ngadaltë dhe AF të shpejtë.

*Ndihma për Wi-Fi ndryshon sipas pajisjes dhe rajonit. Për më shumë informacion vizitoni www.canon-europe.com/wirelesscompacts
Facebook është një markë tregtare e regjistruar e Facebook Inc.
YouTube™ dhe Google Drive janë marka tregtare të regjistruara të Google Inc.
Twitter është një markë tregtare e regjistruar e Twitter Inc.
Marka FLICKR është një markë tregtare e regjistruar e Yahoo! Inc.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot SX700 HS, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

16.1 Megapixel CMOS

CMOS 16.1 megapiksel

30x_25mm_wide_compact

Superzmadhim 30x me kënd ultra të gjerë

Zoom to 60x with great quality

Zmadhim super 60 me cilësi të mëdha

Powerful DIGIC processing

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Share and backup images wirelessly

Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

NFC simplifies smartphone sharing

NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

FullHD 60p

Filma më të ëmbël 1080p

Tag shots using smartphone GPS

Shtëna si duke përdorur GPS smartphone

Find your subject easily at full zoom

Gjeni subjektin tuaj me lehtësi në zmadhimin e plotë

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

Auto mode with 58-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 58 skenave

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

Aperture and shutter speed control

Kontrolli i aperturës dhe shpejtësisë së shkrehësit

Full resolution high-speed shooting

Rregjistrimi me shpejtësi të lartë me rezolucion të plotë

Smooth slow motion movies

Filma pa probleme me lëvizje të ngadaltë

Enhanced strength and visibility

Fortësi dhe shikueshmëri e përmirësuar

View stills and videos on TV

Shihni foto dhe video në TV

Eco Mode

Kursimi i energjisë për më shumë poza

 • Kamera Digitale PowerShot SX700 HS

 • Rripi i kyçit WS-800

 • Paketa e baterisë NB-6LH

 • Karikuesi i Baterisë CB-2LYE

 • Kabllo AC

 • Takëmi i manualit të përdoruesit