Canon PowerShot SX610 HS

PowerShot SX610 HS

Kapni me detaje të qarta të gjitha momentet që kanë rëndësi - me një zmadhim të fuqishëm 18x në një dizajn të hollë e që mbahet në xhep. Ndani pa ndërprerje fotografitë dhe videot tuaja me cilësi të lartë duke përdorur Wi-Fi me NFC.

Përfitimet

 • Afrohuni te detajet në largësi me kamerën me zmadhim 18x, të hollë dhe që mbahet në xhep
 • Detaje të mprehta dhe filma të qëndrueshëm me Intelligent IS
 • Ndani me lehtësi me smartfonët dhe me median sociale
 • Çlironi artistin e brendshëm me regjistrimin e lehtë krijues
 • Regjistroni filma të shkëlqyer në Full HD me prekjen e një butoni

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot SX610 HS

Afrohuni më afër - shikoni më gjerë


Afrohuni tek aksioni dhe regjistroni edhe subjekte në largësi me detaje mbresëlënëse me këtë kamerë të hollë dhe elegante me zmadhim optik 18x. Ajo është e përsosur edhe për fotografimin e grupeve të mëdha dhe peizazheve mahnitëse falë këndit të saj ultra të gjerë 25 mm. Si dhe është kaq e vogël sa është e lehtë ta mbani me vete kudo ku jeni, në shtëpi ose me pushime.

Rezultate të mprehta në çdo rast


Falë Stabilizuesit inteligjent optik të imazhit nuk ka nevojë të shqetësoheni për dridhjet e kamerës të cilat ju prishin rezultatet. Kjo kamera siguron fotografi dhe video të qarta dhe me detaje edhe kur regjistroni në zmadhim të plotë ose me kamerën në duar në ndriçim të ulët.

Lidhuni me lehtësi me Wi-Fi


Provoni lirinë e Wi-Fi Ngarkoni imazhet dhe filmat në rrjetet sociale drejtpërdrejt nga kamera dhe transferojini ato me lehtësi te smartfoni ose tableta juaj me NFC dinamike. Përdorni aplikacionin Canon Camera Connect për të kontrolluar në distancë kamerën nga smartfoni juaj dhe provoni ruajtjen e lehtë të një kopje rezervë në kompjuter, në renë kompjuterike dhe në smartfonin tuaj me Image Sync. Kombinojeni me një "Canon Connect Station" dhe mund t'i shikoni fotot e filmimet me familjen e shoqërinë në televizorë HD, si dhe t'i ndani me lehtësi me botën në rrjetet sociale dhe në albumet në internet.

Vendosja e personave në kuadër me lehtësi


Lëreni kamerën të gjejë dhe të ndjekë fytyrat në shkrepjet tuaja. Thjesht shtypni buton një Zmadhimi automatik do ta rregullojë automatikisht zmadhimin për inkuadrimin optimal të një ose disa personave në skenën përkatëse.

Detaje të jashtëzakonshme për kujtimet tuaja më të mira


Provoni cilësinë e jashtëzakonshme, imazhet e detajuara. Krijoni printime mahnitëse me madhësi posteri me detaje mbresëlënëse falë 20,2 megapikselëve.

Shkrepje të qartë në çfarëdo ndriçimi


Ditën ose natën imazhet tuaja do të jenë tamam ashtu siç i mbani mend Sistemi HS i Canon siguron rezultate më të qarta, edhe në dritë të dobët, kështu që është e lehtë të kapni atmosferën e vërtetë të momenteve të çmuara pa përdorur blicin ose trekëmbëshin.

Filma realistë në majë të gishtave tuaj.


Bërja e filmave është e lehtë. Me një prekje të butonit, mund të regjistroni filma të mrekullueshëm në Full HD me 30 kns në formatin e njohur MP4, të cilët mund të shikohen në shumë pajisje të ndryshme. Falë Stabilizuesit inteligjent të imazheve mund të regjistroni në lëvizje dhe të keni përsëri rezultate të qarta, të mrekullueshme.

Imazhe mahnitëse me lehtësi


Shkrepni pa mundim foto ose filma fantastik me Smart Auto. Argëtohnji me përmbledhjen e filmave HD (720p) të gjithë pozave të ditës me Hybrid Auto.

Përmirësoni aftësitë tuaja krijuese


Mahnitni familjen dhe miqtë me aftësitë tuaja kreative. Creative Shot kap në mënyrë inteligjente gjashtë imazhe të të njëjtit subjekt me efekte të ndryshme artistike. Ose eksploroni një larmi filtrash krijues - si efekti i syrit të peshkut dhe efekti i modelit të shkallës në miniaturë.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot SX610 HS, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

25mm Wide 18x

Superzmadhim 18x me kënd ultra të gjerë

36x ZoomPlus

Zmadhim deri në 36x me cilësi të shkëlqyer

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

20.2 Megapixel CMOS

CMOS 20.2 megapiksel

Digic4 Plus

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Share and backup images wirelessly

Ndaj dhe ruaj imazhe me valë

NFC simplifies smartphone sharing

NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

1080p movies

Filma 1080p

Tag shots using smartphone GPS

Shtëna si duke përdorur GPS smartphone

Remote Shooting WiFi

Kontrollojeni kamerën me një smartfon

Auto Zoom

Zmadhimi automatik varet nga numri i subjekteve

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

Auto mode with 32-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 32 skenave

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

High-speed shooting

Rregjistrimi me shpejtësi të lartë

Wide viewing angle, high contrast

Kënd i gjërë i shikimit, kontrast i lartë

View stills and videos on TV

Shihni foto dhe video në TV

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Transferoni te Canon Connect Station me një trokitje të vetme

 • Kamera dixhitale PowerShot SX610 HS

 • Rripi i kyçit WS-800

 • Paketa e baterisë NB-6LH 

 • Karikuesi i Baterisë CB-2LYE

 • Kabllo AC

 • Takëmi i manualit të përdoruesit