Canon PowerShot SX520 HS

PowerShot SX520 HS

Një kamerë praktike, shumë portative me zmadhim 42x e cila kaç çdo moment me detaje mahnitëse. Provoni lehtësinë më të fundit ose përmirësoni aftësitë tuaja fotografike dhe shprehuni me kontrollin kreativ.

Përfitimet

 • Një kamerë praktike, kompakte për në shtëpi ose kur jeni larg
 • Rezultate me cilësi të lartë për të cilat do të jeni krenar t'ua tregoni të tjerëve
 • Kapni me lehtësi të gjitha pozat që dëshironi - ditën ose natën
 • Eksperimentoni dhe argëtohuni me kontrollin kreativ
 • Filma të bukur Full HD në majë të gishtave tuaj

Veçoritë e detajuara

Hidhini një vështrim më të detajuar Canon PowerShot SX520 HS

Fuqia e zmadhimi parktike


Kapni çdo gjë nga distancat e largëta me detaje mahnitëse deri në fotot e shkëlqyera në grup dhe peizazhet mahnitëse me këtë kamerë kompakte 'bridge'. Është e pajisur me zmadhim të madh optik 42x në një trup të vogël, të lehtë që mund të merret me lehtësi kudo me vete.

Mbani në vëzhgim subjektin pa u munduar.


Është e thjeshtë të mbani nën vëzhgim subjektet e largëta me zmadhimin e madh. Thjeshtë shtypni një buton dhe Zoom Framing Assist largon përsëri kamerën nga skena në mënyrë që të gjeni përsëri subjektin dhe zmadhon përsëri në momentin që lëshohet. Metoda e përmirësuar Auto largon kur subjekti del nga kuadroja dhe ju ndihmon të gjeni subjektit me një përmasë të caktuar.

Shkrepje e rehatshme, palëvizur


E ndërtuar duke patur parasysh rehatinë tuaj, mund të provoni shkrepje edhe më të qëndrueshme në zmadhim të plotë dhe të shkrepni rehat për periudha më të gjata falë kapjesë të mirë ergonomike.

Shkrepje të qartë në çfarëdo ndriçimi


Ditën ose natën imazhet tuaja do të jenë tamam ashtu siç i mbani mend Sistemi HS i Canon shkëlqen në dritë të dobët në mënyrë që të jetë e lehtë të kapni atmosferën reale të momenteve të çmuara pa përdorur flesh ose tripod. 16.0 Megapiksel do të thotë që mudn të provoni cilësinë e jashtëzakonshme, imazhe me detaje dhe printime me përmasë posteri.

Rezultate të mprehta në çdo rast


Falë Stabilizuesit inteligjent optik të imazhit nuk ka nevojë të shqetësoheni për dridhjet e kamerës të cilat ju prishin rezultatet. Kjo kamerë përshtatet automatiksiht dhe siguron fotografi të mprehta, të detajuara dhe vide të njëtrajtshme kur shkrepni në zmadhim të plotë apo me kamerën në dorë në ndriçimin të ulët.

Imazhe mahnitëse me lehtësi


Shkrepja e fotove ose filmave fantastikë është e thjeshtë me Smart Auto, e cila zgjedh parametrat perfekte të kamerës - në çfarëdo skene. Hybrid Auto krijon një përmbledhje argëtuese filmi HD (720p) të të gjitha shkrepjeve të ditës.

Kapni gjithmonë momentin.


Jeta fluturon. Mos i humbisni momentet e çmuara dhe kapni aksionet mahnitëse me këtë kamerë shumë të shpejtë e cila është e pajisur me shkrepje të vazhdueshme në shpejtësi të lartë.

Luani me kreativitetin tuaj


Mahnitni familjen dhe miqtë me aftësitë tuaja kreative. Creative Shot kap në mënyrë inteligjente gjashtë imazhe të të njëjtit subjekt me efekte të ndryshme artistike. Ose eksploroni një sërë metodash kreative - nga shtimi i efektit të syrit të peshkut deri në bërjen e skenave në foto ose filma të duken si modele në shkallë miniaturë.

Përmirësoni aftësitë tuaja


Eksploroni mundësitë kreative të kontrollit Full Manual. Eksperimentoni me ndriçimin që hyn në kamera për të shtuar aftësitë tuaja fotografike dhe çojeni kreativitetin tuaj në nivelin tjetër.

Filma realistë në majë të gishtave tuaj.


Bërja e filmave është e lehtë. Me një prekje të butonit mund të shkrepni filma mahnitës Full HD në 30fps me zë stereo. Shkrepni kur jeni në lëvizje dhe përsëri mund të provoni rezultate mahnitëse, të qarta.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot SX520 HS, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

42x ultrazoom with ultra-wide-angle

Ultrazmadhim 42x me kend ultra të gjerë

ZoomPlus84x

Zmadhim deri në 84x me cilësin të shkëlqyer

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

16MP_CMOS

CMOS 16.0 megapiksel

Digic4 Plus

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Find your subject easily at full zoom

Gjeni subjektin tuaj me lehtësi në zmadhimin e plotë

Creative Shot

6 imazhe unike nga një pozë

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

1080p movies

Filma 1080p

7.5 cm (3.0") LCD

LCD 7,5 cm (3,0")

Extra control

Kontroll shtesë

Hybrid Auto

Rregjistrimi i thjeshtë me një përmbledhje të filmit

Auto mode with 32-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 32 skenave

10 shots per second burst mode

10 poza në sekondë në metodën e shpërthimit

Aperture and shutter speed control

Kontrolli i aperturës dhe shpejtësisë së shkrehësit

Instantly capture movies

Rregjistroni menjëherë filma

Eco Mode

Kursimi i energjisë për më shumë poza

 • PowerShot SX520 HS
 • Rrip qafe NS-DC11
 • Kapak për lentën
 • Paketa e baterisë NB-6LH
 • Karikuesi i Baterisë CB-2LYE
 • Kabllo AC
 • Takëmi i manualit të përdoruesit