Canon PowerShot S120

PowerShot S120

Me një lentë të ndriçuar f/1.8, sistem HS, shkrepje të shpejtë të vazhdueshme deri në 9.4fps*, ergonomikë të rafinuar dhe Wi-Fi, PowerShot S120 e vendos performancën në xhepin e fotografëve seriozë.

PowerShot S120

Përfitimet

 • Lentë ultra e gjërë 24mm, e ndriçuar f/1.8, zmadhim 5x. 10x ZoomPlus
 • HS System: 12,1 Megapixel CMOS, DIGIC 6 for stunning results up to ISO 12.800
 • IS inteligjent për shkrepje të mprehta me 5 akse Enhanced Dynamic IS për filma të qëndrueshëm
 • Performancë super e shpejtë me AF me shpejtësi të lartë dhe 9.4fps* me shkrepje të vazhdueshme të qëndrueshme
 • LCD i madh kapacitiv me prekje 7.5 cm (3.0") PureColor II G

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon PowerShot S120

Lentë të gjithanshme


Një lentë e ndriçuar f/1.8 ju lejon të shkrepni në kushte më të errëta. Një lentë me kënd ultra të gjerë 24mm ju lejon të kapni peizazhe mahnitëse dhe një zmadhim optik 5x me 10x ZoomPlus ju afron më shumë.

Sistemi HS


Sistemi HS shkëlqen në dritë të paktë, duke kapur atmosferën e vërtetë të momentit pa flesh ose tripod. Përpunimi i përparuar DIGIC 6 dhe një sensor CMOS me ndjeshmëri të lartë me 12.1 megapiksel (tipi 1/1.7) japin cilësi të shkëlqyer të imazhit në të gjitha situatat me deri në ISO 12,800.

Intelligent IS; Enhanced Dynamic IS


Intelligent IS lufton tronditjen e kamerës, kështu të gjitha fotografitë tuaja janë të mprehta dhe të hollësishme edhe me zmadhim të plotë ose në dritë të paktë. Enhanced Dynamic IS kompenson fuqishëm për lëvizjet e përdoruesit në më shumë se 5 akse për filma spektakolarë të qëndrueshëm.

Shkrepje super të shpejta 9.4fps*


Kapni aksionin në të qindtat e sekondës në rezolucion të plotë me përdorimin super të ndjeshëm, i cili përfshin shkrepje të vazhdueshme të qëndrueshme 9.4fps* dhe shpejtësi të lartë 0.1s auto fokus**.

Ekran me prekje 7,5 cm (3,0”)


Një ekran i përparuar me 922 mijë pika me aftësinë e prekjes ofron përdorimin e thjeshtë, intuitiv të mbështetur në gjeste.

Kontroll eksperti


Një Unazë e Kontrollit të lentës lejon kontroll të shpejtë të funksioneve si zmadhimi, apertura, shpejtësia e shkrehësit, fokusi ose ISO. Përdorni metodën Full Manual dhe RAW me suport multi aspekt, për kontroll maksimal mbi kompozicionin dhe modifikimet pas shkrepjes duke përdorur softuerin DPP të përfshirë. Ergonomika e rafinuar dhe një menu FUNK. e personalizueshme ju lejojnë ta përshtatni kamerën sipas stilit tuaj të shkrepjeve.

Full HD 60fps


Regjistroni në mënyrë eksperte filma Full HD në 60fps në stereo me zmadhim optik të mbështetur nga Focus Peaking dhe Touch AF. Përpunimi i avancuar i uljes të zhurmës (30p) sjell filma shumë të detajuar në dritë të ulët, ndërsa suporti MP4 dhe Movie Transcoding në kamera lejon për ndarjen e lehtë.

Wi-Fi, GPS nëpërmjet celularit


Wi-Fi ju lejon që të lidheni me lehtësi me rrjetet wireless në shtëpi, printerat kompatibël dhe kompjuterët, plus pajisjet smart për ndarje të lehtë online dhe etiketim GPS të imazheve tuaja me vendndodhjet e shkrepjeve. Image Sync mundëson rikuperimin e dobishëm me anë të image.canon ose Flickr.

Metodë e Yjeve, HDR në dorë, Defokus Sfondi


Shkrepni peizazhe mahnitëse nate me yje, gjurmë yjesh ose krijoni intervale kohore yjesh me Metodën e Yjeve. Përdorni HDR për të kapur skena me kontrast të lartë pa një tripod ose Defokus Sfondi për të arritur një turbullim të bukur të sfondit të stilit SLR.

Kasë e Papërshkueshme nga Uji opsionale


Mbrojeni kamerën tuaj nën ujë në 40m.

*Shkrepje e vazhdueshme e qëndrueshme - 12.1fps për 5 kuadrot e para dhe pastaj 9.4fps për rreth 635 kuadro (në varësi të subjektit të shkrepjes), duke përdorur karta memorje kompatibël SDHC/SDXC UHS Speed Class 1.
** Matjet në përputhje me udhëzimet e CIPA. Kushtet: metodë P, AF i Vetëm, (AF pikë qendre) nën ndriçim 14EV.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon PowerShot S120, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Wide aperture

Aperturë e gjërë

Great low-light shots

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

12.1 Megapixel CMOS

CMOS 12.1 megapiksel

5x optical zoom, ultra wide-angle

Zmadhimi optik 5 herë me kënd ultra të gjërë

Share images wirelessly

Ndani imazhet me valë

Powerful DIGIC processing

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Steady shots in every situation

Imazhe dhe video të qëndrueshme në çdo situatë

Fast focusing and continuous shooting

Shkrepje të shpejta të vazhdueshme

Quick manual control

Kontroll i shpejtë manual

Large capacitive touchscreen

Prekje të mëdha funksionale

High maximum ISO sensitivity

Maksimale të lartë ndjeshmëria ISO

Aperture and shutter speed control

Kontrolli i aperturës dhe shpejtësisë së shkrehësit

RAW in various aspect ratios

RAW në raporte të ndryshme

Create SLR style background blur

Krijo sfond SLR stil

Capture starry skies with ease

Foto starry Qielli me lehtësi

Handheld_HDR

Kap HDR-në pa një trekëmbësh

FullHD 60p

Filma më të ëmbël 1080p

Neutral Density Filter

Filtri ND

View stills and videos on TV

Shihni foto dhe video në TV

 • Kamera digitale PowerShot S120

 • Rripi i kyçit - WS-D11

 • Paketa e baterisë NB-6LH

 • Karikuesi i Baterisë CB-2LYE

 • Kabllo AC

 • Takëmi i manualit të përdoruesit