Canon IXUS 175

IXUS 175

E hollë dhe elegante me thjeshtësinë e regjistrimit në çast, kjo kamerë IXUS sjell cilësinë e mrekullueshme dhe përdorimin në çdo situatë në xhepin tuaj, falë një zmadhimi optik 8x me ZoomPlus 16x, funksionin Automatik inteligjent dhe videot e çastit në HD.

IXUS 175

Përfitimet

 • Një kamerë IXUS e lehtë, elegante që mund ta mbani me vete gjatë gjithë kohës
 • Video të mrekullueshme në HD me prekjen e një butoni
 • Shijoni rezultatet mbresëlënëse për të gjitha momentet tuaja më të mira
 • Nxirrni fotografi të bukura me lehtësinë e regjistrimit në çast
 • Argëtohuni dhe eksperimentoni me krijimtarinë tuaj

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon IXUS 175

Stili në xhepin tuaj


Kjo kamerë IXUS jashtëzakonisht e hollë dhe elegante mbahet me lehtësi në çantë ose në xhep dhe ka një lente elastike 28 mm të gjerë me zmadhim optik 8x dhe me ZoomPlus 16x; kështu që kudo ku shkoni mund të regjistroni me lehtësi çdo moment, afër ose larg, me fotografi dhe video me cilësi të mrekullueshme. Vazhdoni të regjistroni edhe më shumë me Modalitetin ekonomik, i cili ul konsumin e baterisë.

Video në HD në çast


Bërja e filmave është e lehtë dhe e thjeshtë. Me prekjen të një butoni mund të regjistroni me lehtësi video të shkëlqyera në HD (720p) në formatin MP4. Provoni larminë krijuese në regjistrimin e filmave duke përdorur zmadhimin optik e duke marrë përsëri rezultate të qarta dhe të shkëlqyera.

Rezultate të mrekullueshme


Shijoni imazhe të detajuara me cilësi të jashtëzakonshme falë 20,0 megapikselëve dhe përpunimit të DIGIC 4+. Teknologjia e Zbulimit të fytyrës e bën më të lehtë regjistrimin e fotografive të shkëlqyera të shokëve tuaj, ndërkohë që Zmadhimi automatik ju ndihmon të zgjidhni me zgjuarsi inkuadrimin më të mirë me prekjen e një butoni.

Thjeshtësia e regjistrimit në çast


Thjesht drejtojeni dhe shkrepeni për të regjistruar fotografi dhe video fantastike me një prekje të butonit automatik, i cili e lejon funksionin Automatik inteligjent të ketë kontrollin dhe të zgjedhë parametrat e përsosur të kamerës për ju. Shijoni shikimin dhe ndarjen me lehtësi me shokët tuaja me anë të ekranit LCD 6,8 cm (2,7”).

Lojë kreative


Luani me krijimtarinë tuaj me një gamë të Filtrave krijues. Rikrijoni shformimin e lentes së syrit të peshkut, bëni që skenat në fotografi ose video të duken si modele në miniaturë dhe shumë të tjera. Regjistroni detaje mbresëlënëse te subjektet e përditshme me anë të makros 1 cm për t'u afruar menjëherë.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon IXUS 175, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

20.0MP_CCD

20 Megapiksel

8x optical zoom with wide-angle

Zmadhim optik 8 herë me kënd të gjërë

16x ZoomPlus

Zmadhim 16 herë cilësi të shkëlqyer

Digic4 Plus

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Auto Button

Drejtojeni dhe regjsitroni me prekjen e një butoni

Auto mode with 32-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 32 skenave

720p movies

Filma 720p

Auto Zoom

Zmadhimi automatik varet nga numri i subjekteve

Optimises people shots

Optimizon pozat e njerëzve

Instantly capture movies

Rregjistroni menjëherë filma

Eco Mode

Kursimi i energjisë për më shumë poza

Compatible with Canon Connect Station

Në përputhje me Canon Connect Station

 • Kamera dixhitale IXUS 175
 • Rripi i kyçit WS-800
 • Paketa e baterisë NB-11L
 • Ngarkuesi i baterisë CB-2LFE
 • Kabllo AC
 • Takëmi i manualit të përdoruesit
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Ruani, shijoni dhe ndani fotografitë dhe filmat tuaj nga një vend i vetëm