Canon IXUS 160

IXUS 160

Elastike, argëtuese dhe mjaft e vogël për t'u marrë me vete kudo, kjo kamerë elegante IXUS me 20 megapikselë me modalitetin Automatik i zgjuar e bën të lehtë për të gjithë regjistrimin e fotografive cilësore dhe të bukura nga Canon si dhe të filmave HD.

IXUS 160

Përfitimet

 • Vendosni stilin dhe thjeshtësinë në xhepin tuaj me kamerën ultra të hollë IXUS
 • Kapni të gjitha momentet tuaja më të mira - afër apo larg
 • Kapni detaje mahnitëse me 20 MP
 • Shkrepje të bukura me lehtësinë e "drejtimit e shkrepjes" me Automatik i zgjuar
 • Argëtohuni dhe eksperimentoni me Filtrat krijues

Veçoritë e detajuara

Shikoni pak një pamje më të detajuar të Canon IXUS 160

Përsosmëria e fotografisë me madhësinë e xhepit


Mjaft e vogël sa të përshtatet me lehtësi në çantë ose në xhep, kamera ultra e hollë dhe elegante IXUS 160 e bën të lehtë nxjerrjen e fotografive dhe filmave me cilësi të mrekullueshme kudo ku shkoni.

Shkrepni larg dhe gjerë


Kapni çdo moment me lehtësi duke përdorur elasticitetin e një lenteje 28 mm të gjerë me zmadhim optik 8x. Afrohuni më shumë me subjektet e largëta duke përdorur zmadhimin optik 8x ose afrohuni edhe më shumë pa ndonjë humbje cilësie me ZoomPlus 16x.

Detaje të jashtëzakonshme për kujtimet tuaja më të mira


Provoni cilësinë e jashtëzakonshme, imazhet e detajuara. Vendosini në kuadër dhe pritini fotografitë tuaj me elasticitet ose krijoni printime mahnitëse me madhësi posteri falë 20,0 megapikselëve.

Imazhe mahnitëse me lehtësi


Regjistroni me lehtësi fotografi ose filma fantastikë me Automatik i zgjuar, që zgjedh parametrat e përsosur të kamerës për ju - pavarësisht nga skena. Gjithshka që duhet të bëni është të drejtoni dhe rregjistroni. Përdorni Butonin e ndihmës për udhëzime të shpejta e të thjeshta për t'u ndjekur për të përdorur kamerën tuaj dhe funksionet e saj.

Luani me kreativitetin tuaj


Eksperimentoni dhe argëtohuni me një sferë të Filtrave Krijues. Mund të rikrijoni shrembërimin e lentes sy-peshku, të bëni skena në fotografi ose filma të duken si modele të shkallës miniaturë dhe shumë më tepër.

Filma HD në majë të gishtave tuaj


Bërja e filmave është e lehtë dhe e thjeshtë. Me prekje të një butoni mund të shkrepni me lehtësi filma të shkëlqyer HD (720p) Provoni larminë krijuese në regjistrimin e filmave duke përdorur zmadhimin optik e duke marrë përsëri rezultate të qarta dhe të shkëlqyera.

Shtoni një nuancë personale


Personalizojini shkrepjet tuaja me kontrollin e shpejtë dhe të lehtë mbi parametrat e figurës, si ndriçimi dhe intensiteti i ngjyrave. Shikoni paraprakisht rezultatet gjatë inkuadrimit me Kontrollin e drejtpërdrejtë të pamjes dhe provoni t'i ndani ato me shokët tuaj me ekranin LCD 6,8 cm (2,7”). Kombinojeni me një "Canon Connect Station" dhe mund t'i ndani me lehtësi fotot e filmat tuaj me të gjithë botën në faqet e rrjeteve sociale dhe në albumet e interentit, si dhe të kënaqeni duke i parë me familjen e shoqërinë në një televizor HD.

Foto të shkëlqyera për njerëzit


Provoni me lehtësi shkrepje të mrekullueshme të shokëve tuaj falë teknologjisë së Njohjes së fytyrës. Zbulon shumë fytyra në një kuadër të vetëm, duke siguruar se mbeten në fokus dhe me shkëlqimin optimal. Njohja e fytyrës siguron po ashtu tone natyrale të lëkurës edhe në kushte të pazakonta të ndriçimit.

Modaliteti Eko


E shkëlqyer për udhëtimet ditore. Eco Mode ul konksumin e baterisë kështu që mund të kapni pë shumë poza nga një karikim i vetëm i baterisë të karikueshme Lithium-ion.

Çmimet

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon IXUS 160, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

20.0MP_CCD

20 Megapiksel

8x optical zoom with wide-angle

Zmadhim optik 8 herë me kënd të gjërë

16x ZoomPlus

Zmadhim 16 herë cilësi të shkëlqyer

Digic4 Plus

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Auto mode with 32-scene detection

Modaliteti automatik me zbulimin e 32 skenave

720p movies

Filma 720p

Optimises people shots

Optimizon pozat e njerëzve

Instantly capture movies

Rregjistroni menjëherë filma

Eco Mode

Kursimi i energjisë për më shumë poza

Instant help

Ndihmë e menjëhershme

Compatible with Canon Connect Station

Në përputhje me Canon Connect Station

 • Kamera dixhitale IXUS 160

 • Rripi i kyçit WS-800 

 • Paketa e baterisë NB-11L

 • Ngarkuesi i baterisë CB-2LFE 

 • Kabllo AC 

 • Takëmi i manualit të përdoruesit