01-m50 hero

Artikulli

EOS M50 - bëhuni të parët

Pesë njerëz të mrekullueshëm, pesë video të pabesueshme - një kamerë e shkëlqyer me mundësi krijuese të panumërta


Ne shkojmë pas lentes pikërisht për të zbuluar se çfarë mund të bëjë kamera kompakte pa pasqyra Canon EOS M50 4K. Këta pionierë të mrekullueshëm janë ndër të parët që zbulojnë aftësitë e saj - do të vini ju më pas?

Self Portrait Katie McDonnell 2

Katie McDonnell

Një vrapuese e lirë profesioniste, finaliste në Ninja Warrior UK dhe blogere e videove, Katie ka realizuar po ashtu dublime për Ellie Goulding, Anne Hathaway dhe Milla Jovovich.

Vrapimi (i lirë) në shtëpi

Me mikun e saj Erik prapa lentes, Katie McDonnell dhe kamera Canon EOS M50 prezantojnë lëvizjet e tyre në një parajsë "parkuri" në shtëpi. Opsioni i Lëvizjes së ngadaltë me 120 FPS kap bukur hedhjen prapa të Katie dhe telekomanda ishte e përsosur për hedhjen me kthim prapa me pianon e madhe.

Erik përdori obturatorin në seri me 10 FPS për të regjistruar kërcimin e bukur 360 gradë të Katie nga ballkoni dhe më pas i transferoi me valë imazhet te laptopi i tyre me shumë lehtësi.

“ DIÇKA QË DËSHIROJA TË BËJA ËSHTË NJË RROTULLIM I PLOTË PRAPA ME KËTË PIANO TË MADHE KËTU… ”

04_EOS_M50_black_Lifestyle_3_Alex_Vizeo

Alex Vizeo

Një fotograf dhe bloger i njohur i udhëtimeve me çantë shpine në pesë kontinente, Alex ka fituar po ashtu rregullisht çmime të rndësishme të blogjeve.

Parisi nga një kënd tërësisht i ri

Me një supershkop për selfi që e lidhte telefonin e tij me kamerën Canon EOS M50, Alex Vizeo tregoi përsëri dashurinë e tij për qytetin e tij të lindjes Parisin me pamjet e drejtpërdrejta në largësi, me fotografi si dhe me video. Fotografitë inteligjente të Alex kërkonin çatitë sekrete, për pamje të mrekullueshme të qytetit të magjishëm dhe pikave të tij turistike të famshme në të gjithë botën, që janë realizuar me detaje të pasura në 4k me kamerën EOS M50. Parisi në maksimum!

“ KJO ËSHTË AJO QË PO KËRKOJA GJITHË DITËN… KJO ËSHTË PAMJA MË E MIRË NË PARIS! ”

06_EOS_M50_black_Lifestyle_22mm_Kay_Nambiar_16

Kay Nambiar

Pas fitores në një shfaqje televizive mbijetese, Kay është shndërruar në një model i suksesshëm, muzikant, prezantues televiziv dhe yll i Instagram-it.

Një njeri, një varkë - dhe një arrati urbane

Kay Nambiar mund të ketë bërë emër duke fituar një shfaqje mbijetese, por jashtë qytetit, në një varkë dhe në përpjekje për të lundruar në një vend të vogël të shkretë jashtë Amsterdamit e gjeti veten në thellësi.

Me ndihmën e lenteve me ndërrim të lehtë të Canon EOS M50, gjithçka përputhej. Kay zbuloi se fokusi automatik me prekje dhe zvarritje ishte i përsosur për fotografi nga afër - si dhe një takim nga afër me një lopë!

“ DO TË SHIKOJ NËSE MUND TË GJEJ NJË VARKË DHE SA LARG MUND TË MË ÇOJË - MOMENTE EMOCIONUESE! ”

EOS_M50_white_lifestyle_Celine_Barnaerts_10

Celine Bernaerts

Krijimtaria e grimit e Celine ka gjetur vend në revista si Vogue dhe Elle, dhe këshillat e saj për modën i kanë siguruar asaj ndjekës të shumtë në median sociale.

Ylli i grimit lë pas studion e saj

Artistja e grimit e modës së lartë, Celine Bernaerts, vendosi se ishte koha që t'i ndërronte dritat e studios me hapësirat e jashtme të mrekullueshme, e armatosur vetëm me kamerën Canon EOS M50. Pas lidhjes së smartfonit të saj, Celine përdori modalitetin automatik inteligjent të kamerës për të regjistruar shumë poza selfi - fuqia e integruar e përpunimit në RAW bëri pjesën tjetër.

Ajo arriti të merrte edhe një kalë për një fotografi finale të pabesueshme për këtë ditë!

“ MOMENTI MË I RËNDËSISHËM I KËSAJ AVENTURE TË VOGËL? DO TË FOTOGRAFOJ ME KUAJ. ”

EOS_M50_White_Lifestyle_Anne_Dubndidu

Anne Dubndidu

Një ndjekëse e diellit, trajnere personale, shkrimtare dhe transmetuese e lumturisë - Anne është pjesë e një brezi të ri admiruesish të fitnesit në videoblogje.

Regjistrimi i momenteve kryesore të ngjitjeve në ndriçim të ulët

Anne Dubndidu është ngjitur shpesh në shtegun malor Pic Saint Loup në Languedoc, Francë - por asnjëherë gjatë natës. Nën shoqërinë e kamerës Canon EOS M50, Anne përdori një ndërthurje të fotografive me ekspozim të gjatë dhe fotografive normale me lenten e shpejtë 22mm f2 për të marrë maksimumin nga ndriçimi i ulët.

Pas pikturave me dritë në çdo kilometër, Anne arriti në majë pikërisht në kohën e duhur për të kapur pamjet mahnitëse të lindjes së diellit, si dhe një selfi të përsosur.

“ MOS HARRONI TË PROVONI GJITHMONË GJËRA TË REJA - SEPSE IA VLEN PLOTËSISHT. ”

Canon EOS M50

Zbuloni aftësitë tuaja të jashtëzakonshme me kamerën frymëzuese Canon EOS M50

MËSONI MË SHUMË