bridge camera photography

Kamerat Urë

Shkrepni çdo gjë që nga peizazhet me kënd ultra të gjerë deri në pozat telefoto ekstreme të botës së egër me qartësi mahnitëse.

Kapni çdo detaj me zmadhimin e fuqishëm

Mbështetuni te performanca më e mirë - duke shkrepur gjerë ose në zmadhim maksimal - me disa prej lenteve optike më të fuqishme, më të vogla që janë në dispozicion. Intelligent IS garanton rezultate optimale, qoftë nëse shkrepni në ndriçim të dobët ose në lëvizje.

powerful bridge camera zoom

Detaje marramendëse, liri krijuese: Mësoni rreth gamës 4K të Canon

Mësoni më shumë

powerful zoom lenses

Mos e humbni nga sytë subjektin ndërsa zmadhoni

Bota e egër dhe yjet e sportit rrallë rrinë pa lëvizur - Zoom Framing Assist ju ndihmon t'i ndiqni. Shtypni një buton dhe kamera largohet shpejt - kështu mund ta gjeni përsëri subjektin - të zmadhoni përsëri në momentin që e lëshoni.

Shikoni videon

Merrni kontrollin me vetëbesim

Eksploroni entuziazmin tuaj për fotografinë duke zgjedhur konfigurimet tuaja për parametrat e tilla si apertura, shpejtësia e shkrehësit, balancimi i bardhësisë dhe ISO. Përdorni veçoritë e avancuara manuale të filmimit për të marrë kontrollin kur shkrepni video.

zoom framing assist

Regjistroni rehat dhe më gjatë

Shkrepja me zmadhimin optik të lartë kërkon stabilitet më të madh. Kjo është arsyeja pse kemi kombinuar kërkimet e mëdha dhe njohuritë e Canon nga EOS DSLR-të tona për të krijuar kapje ergonomike që ju ndihmojnë të shkrepni me rehati dhe për më gjatë.

high optical zoom

Ndani me lehtësi dhe shkrepni në distancë me Wi-Fi

Ndani krijimet tuaja duke përdorur Wi-Fi me Dynamic NFC i cili ju lejon të lidheni dhe ndani me lehtësi me pajisjet smart vetëm me një të prekur. Kapni poza të shkëlqyera të botës së egër ose foto selfie me shkrepjen në distancë me valë përmes aplikacionit Canon Camera Connect.

shooting with wi fi
canon camera accessories

Zgjeroni kreativitetin tuaj

Çojeni kreativitetin më tej me një gamë të gjerë aksesorësh opsionalë përfshirë një pamor elektronik me rezolucion të lartë dhe blice EOS Speedlite.

Kënaquni me lirinë për të udhëtuar lehtë

Do t'ju duhej të merrnit me vete të gjitha këto lente me një DSLR për të provuar të njëjtën gamë zmadhimi që ju jep një kamerë kompakte 'bridge' e Canon.

light travel camera

Frymëzohuni, regjistrohuni tani

Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.

Regjistrohuni tani

Jo të gjitha veçoritë janë të disponueshme në të gjitha kamerat.