Canon i-SENSYS MF416dw

i-SENSYS MF416dw

Provoni cilësinë e printimit laser, fotokopjen, faksin dhe skanimin plus teknologjinë praktike Touch & Print NFC me printerin inteligjent, të thjeshtë dhe kompakt MF416dw bardhë e zi multifunksional, një shtesë ideale për biznesin tuaj të vogël.

Përfitimet

 • Printer laser A4 multifunksional bardhë e zi me WiFi i cili është përshtatur për bizneset e vogla
 • Për printim të shpejtë, profesional deri në 33ppm
 • Teknologji e shpejtë dhe praktike NFC Touch & Print me pajisjet portative të pajtueshme
 • Përdorim i lehtë me anë të ekranit intuitiv me prekje me ngjyra
 • Printimi automatik në dy anë pakëson mbetjet dhe shpenzimet e tepërta
 • Printimi i shpejtë i faqes të parë kursen kohë dhe i mban skuadrat tuaja produktive
 • Printim i sigurt me PIN
 • Printoni nga smartfonët dhe tabletat me mbështetjen për AirPrint, Mopria dhe aplikacionin Canon PRINT Business
 • Punon me lehtësi me shërbimet e njohura të memories cloud.
 • Integrim i lehtë rrjeti me aftësi menaxhimi të pajisjes
 • I thjeshtë për t’u mirëmbajtur me kuti boje gjithçka-në-një

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon i-SENSYS MF416dw

Punimi në mënyrë më inteligjente në zyrë


Bizneset e vogla mund të mirëpresin një rritje të produktivitetit nga printeri multifunksional MF416dw bardhë e zi. Duke ju ofruar shpejtësi printimi me cilësi profesionale deri në 33ppm, MF416dw është aq i aftë sa të përballet me të gjitha nevojat tuaja për dokumentet pavarësisht nga përmasa e tij shumë kompakte. Një ekran intuitiv 3,5” me ngjyra, kapaciteti i letrës prej 300 faqesh dhe printimi i shpejtë i faqes të parë nga ndezja ndihmojnë të gjitha që skuadrat tuaja të punojnë më me rendiment pa ndërprerje. MF416dw ofron gjithashtu veçorinë e privatësisë të dokumenteve: funksioni Secure Print i mbron dokumentet tuaja me një kod PIN, edhe pse po printoni nga një aparat celular.

Mbështetje për celularë, cloud dhe produktivitet


Smartfonët dhe tabletat po ndryshojnë mënyrën si punojmë, dhe me teknologjinë NFC Touch & Print përdoruesit mund të provojnë printimin thuajse të menjëhershëm nga pajisjet portative të pajtueshme thjesht duke prekur mbi shënimin NFC të printerit. Për më shumë mundësi dhe lehtësi, mbështetja për Google Cloud Print, Apple AirPrint (iOS), Mopria (Android) dhe aplikacionin Canon PRINT Business nënkupton që mund të hapni dhe printoni dokumentet nga pajisjet portative. Printim i lehtë, fleksibël në majrat e gishtave tuaj.

Ndarje e avancuar dokumentesh


MF416dw me cloud mund ta ndihmojë biznesin tuaj të bëhet më i aftë. Duke përdorur MF Scan Utility (për kompjuterë/laptopë) dhe aplikacionin Canon PRINT Business (për pajisjet portative smart), kushdo mund të lidhet me lehtësi midis MF416dw dhe pajisjeve të njohura të memories në cloud si Evernote® dhe DropBox për të kapur, dixhitalizuar dhe ndarë dokumentet ndërsa është në lëvizje, ose thjesht mund të skanojë dhe të dërgojë me email në një veprim të vetëm.

Aftësi inteligjente lidhjeje në rrjet


Me një sërë aftësish elastike të lidhjes në rrjet, MF416dw bëhet një shtesë perfekte e rrjetit tuaj. Lidhja WiFi dhe Ethernet, së bashku me mbështetjen për PCL5e/6 dhe gjuhët e printerit Adobe PostScript, bëni të mundur integrimin pa pengesa në mjediset e menaxhuara të rrjetit. Aftësia e menaxhimit të shërbimit në distancë Canon e-Maintenance mbështet vendosjen e MF416dw në mjediset e shërbimeve të menaxhuara të printimit.

Zotërim i thjeshtë dhe i qëndrueshëm


Uniformiteti i qëndrueshmërisë dhe ripërsëritja e cilësisë sigurohen sa herë që e ndërroni tonerin, falë modelit të fishekut të-gjitha-në-një të Canon që i zëvendëson të gjithë përbërësit në të njëjtën kohë. Dhe me konsumin e ulët të energjisë në metodat Sleep dhe Standby, printimi automatik në dy faqe dhe një veçori e fikjes automatike për kursimin e energjisë, MF416dw krijon një mundësi të qëndrueshme, të vetëdijshme për kostot.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon i-SENSYS MF416dw, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Automatic double sided printing

Printim automatik nga të dyja anët

Duplex Automatic Document Feeder

Ushqyes Automatik Dokumentesh Dupleks

Super G3 FAX

FAKS Super G3

Colour Touch Panel

Paneli me prekje me ngjyra

PCL Printing

Printim PCL

PostScript Printing

Printim PostScript

Scan to USB key

Skanim në USB

Scanning shortcut key

Buton për kyçe më të shpejt të skanimit

Scan to email & folder

Skano në email dhe dosje

Secure print

Printim i sigurt

Use and share wirelessly

Përdorni dhe ndani nëpër wi-fi

Tablet and smartphone ready

Gati për kompjuterët portativë (tablet) dhe telefonat e zgjuar

i-SENSYS Touch & Print

Printimi me prekje

Hapat e tjerë

Zgjidhje Portative

Printoni me lehtësi nga pajisjet celulare

Plani i thjeshtë i shërbimit

Për qetësinë e plotë të mendjes, ruani investimin tuaj në Canon.

Easy Service Plan

2016-2017-3-year-warranty-campaign

Figurat e produkteve janë vetëm për qëllime ilustrimi. Disa funksione të caktuara janë opsionale. Ju lutem shikoni të dhënat e produktit ose kontaktoni me përfaqësuesin e shitjeve të Canon për hollësi të mëtejshme.