eos6d

Çfarë lloji pajisjeje për video është më i miri për filmat tuaj?

Zbuloni pajisjen për regjistrimin e filmave që shpreh më mirë pasionin tuaj për rrëfimin krijues të historive.

Cilësi dhe zgjedhje

Mund të regjistroni filma me një cilësi të mrekullueshme duke përdorur kamerat dhe videokamerat Canon. Ne eksplorojmë përfitimet kryesore të opsioneve të ndryshme që të mund të zgjidhni pajisjen që është ideale për ju.

eos 80d

LEGRIA

Pajisje regjistruese të posaçme të-gjitha-në-një për familjet ose profesionistët.

legria hf g40 right side

Të projektuara për të krijuar filma

Videokamerat tona kompakte LEGRIA ofrojnë një zgjidhje të-gjitha-në-një për familjet ose ekspertët. Ato janë të projektuara në mënyrë specifike për të regjistruar video dhe përfshijnë veçori si mbajtja me lehtësi, stabilizimi i imazhit për rezultate të buta, ekrane me kënd të ndryshueshëm dhe mikrofonë të integruar me cilësi të lartë.

lifestyle mike boyd

Koha e gjatë e regjistrimit

Për sa kohë duhet të regjistroni? Gama LEGRIA ofron kohë regjistrimi shumë të gjata dhe është zgjedhja juaj më e mirë për regjistrimin e sporteve, teatrove, koncerteve e të tjera. Gamat tona EOS, IXUS dhe PowerShot janë ideale për filmime krijuese me gjatësi të shkurtra.

lifestyle-mike-boyd-dual-pixel-cmos

Kamerat DSLR dhe pas pasqyra

Kamera EOS me lente të ndërrueshme që ofrojnë kontrollin më të lartë krijues.

eos 80d

Kontrolli krijues

Mund të shijoni një kontroll më të madh mbi pamjen e filmave tuaj me një kamerë EOS DSLR ose një nga kamerat tona pa pasqyra vërtet portative falë një larmie të madhe të lenteve të ndërrueshme dhe sensorëve të tyre të mëdhenj me Kuadër të plotë ose APS-C. Zgjidhni lenten e duhur për të përmirësuar thellësinë e vogël të fushës, vërtet të bukur dhe kinematografike.

m6 lifestyle

Imazhe të palëvizshme me cilësinë më të lartë

Kamerat EOS ofrojnë një cilësi superiore të imazheve pavarësisht nëse regjistroni imazhe të palëvizshme ose video. Gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni madhësinë e trupit që ju përshtat më mirë - një kamerë EOS pa pasqyra dhe shumë portative apo një kamerë DSLR EOS me madhësi të plotë me një manovrim të lehtë.

eos 80d tech

PowerShot dhe IXUS

Kamera kompakte me lente me zmadhim fiks që janë të lehta për t'i mbajtur, kudo ku shkoni.

powershot g7 x mark ii frt

Veçori të shkëlqyera për imazhet e palëvizshme dhe videot

Kamerat kompakte PowerShot SX dhe IXUS nga Canon janë të lehta për t'u përdorur dhe të projektuara për t'u përshtatur lehtë në xhepin ose çantën tuaj - ideale për të regjistruar filma në lëvizje. Dhe shumë veçori që ofrojnë ato që janë të mrekullueshme për imazhet e palëvizshme - si zmadhimet e mëdha - janë të shkëlqyera edhe për filmat.

powershot g3 x sample

Fuqia e blogjeve me video në lëvizje

Kamerat tona të serisë PowerShot G në madhësinë e xhepit me sensorë të tipit 1.0 ose më të mëdhenj ju lejojnë të regjistroni me cilësi premium me një thellësi të vogël të fushës. Kamera PowerShot G7 X Mark II përfshin po ashtu një ekran me palosje lart për regjistrimin me lehtësi nga kënde të ndryshme, duke e bërë atë një opsion të shkëlqyer për blogerët e videove.

powershot g7 x mark 2 lifestyle munich

Keni ende nevojë për ndihmë?

Mësoni më shumë për videokamerat e serisë LEGRIA HF-G dhe diferencat mes regjistrimit të filmave në 4K ose HD.