Lorenz Holder

Canon Ambassador

RLC_Phase1_Lorenz_Lifestyle

Magjia e ujit

Sfida "Water Challenge" e Canon është për mendjet kreative që duan të argëtohen dhe të provojnë diçka të re.
Merrni udhëzime nga Ambasadori i Canon Lorenz Holder për një mundësi për të fituar një komplet të Canon R10 me vlerë €1.000 dhe përveç kësaj keni mundësinë të fitoni një udhëtim në Stamboll dhe të merrni pjesë në një punëtori ekskluzive të mentoruar nga vetë Lorenz Holder.

Fituesit e sfidës Water Challenge të Canon janë…

1. Marjan Cigoj
2. Konstantinos Migkos
3. Vlado Pirša
Gewinner_HR

1. Marjan Cigoj

Nebengewinner1_GR

2. Konstantinos Migkos

Nebengewinner2_BA

3. Vlado Pirša

Udhëzimi

Shkrepni fotografinë tuaj me ujë

Shikojeni Ambasadorin e Canon Lorenz Holder teksa e zbulon sfidën e këtij viti: Bëni magji me ujë. Shkrepni fotografinë tuaj me elementin e lëngshëm, ujin dhe mundësitë e tij të pafundme kreative.

Canon Camera

NJIHUNI ME VLERËSUESIN TONË

Lorenz Holder

Fotografi i shquar dhe disa herë fitues i çmimit Red Bull, Lorenz, nga Freising në Gjermani, është i specializuar në fotografinë e sporteve aksion të kombinuara me fotografinë e peizazhit dhe arkitekturës.

GALERIA

Shikoni disa nga të hyrat e mahnitshme

Çmimi

Ja çfarë mund të fitoni

Fitojeni sfidën "Water Challenge" të Canon dhe do të largoheni me një pako EOS R10 dhe RF-S 18-45mm 4.5/6.3 IS STM. Përveç kësaj, ju do të fitoni një udhëtim ekskluziv në Stamboll dhe do të zhyteni thellë në botën e fotografisë me një seancë mentorimi personal nga vetë Lorenz Holder.

Canon Camera
Një grua me një fustan të verdhë pozon në një vendkalim të lakuar.

Rregullat

Gjërat që duhet t’i dorëzoni

Fotografia duhet të reflektojë sfidën. Kjo do të thotë të shkrepni ujin në çdo formë, me ose pa subjekte njerëzish. Është fjala për ndarjen e një historie që ka lidhje me ujin. Fotografia juaj fituese duhet të jetë kreative, me ndikim dhe kuptimplotë. Gjithashtu, fotografia nuk duhet të modifikohet ose të manipulohet shumë. Në fund, argëtohuni duke krijuar.

Eksplorojeni kompletin

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R10

  Kryeni hapat tuaja të radhës në fotografi dhe video me një kamerë pa pasqyra EOS R System të krijuar rreth një sensori madhësie APS-C.
 • Lentet RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues standard APS-C për serinë EOS R - që është ideal për situatat e përditshmërisë, si p.sh. familjen, stilin e jetesës, portretet dhe pushimet.
 • Shkrepni ujin me

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R10

  Kryeni hapat tuaja të radhës në fotografi dhe video me një kamerë pa pasqyra EOS R System të krijuar rreth një sensori madhësie APS-C.
 • Kamera DSLR

  EOS 250D

  DSLR më e lehtë në botë me ekran lëvizës1, pajisur me Canon DIGIC 8, filmim 4K dhe "Creative Assist".
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS M50 Mark II

  Krijoni përmbajtje me cilësi të arrirë për audiencën tuaj dhe shtoni aftësinë tuaj krijuese - qoftë në fotografi, video apo transmetime të drejtpërdrejta
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS M200

  Një ndërthurje e cilësisë së DSLR dhe e prakticitetit të smartfonëve, në një trup inteligjent që shkon kudo. Fotografia e arrirë nuk ka qenë kurrë më parë kaq e lehtë e zbavitëse.
 • Kompakt Dixhital

  PowerShot G7 X Mark III

  Një kamerë e lidhur që shkrep video dhe foto të jashtëzakonshme që ndjekësit tuaj do t'i adhurojnë.
 • Printojeni ujin me

 • pixma g540 fra range page

  Printerë për shtëpi

  PIXMA G540

  Printer me një funksion me gjashtë depozita boje me bazë ngjyruesi, me rimbushje, për printim fotosh të cilësisë së lartë me mundësinë për të nxjerrë volume të larta në kosto tejet të ulëta.
 • Printerë për shtëpi

  SELPHY SQUARE QX10

  Ruajini kujtimet tuaja të veçanta si printime të punuara me hijeshi që mund t'i merrni kudo, në lidhje me valë.
 • Frymëzohuni