CREW CREATE

Katër mendje krijues. Një larmi kitesh Canon. Një bashkëpunim.

Krijoni me Canon

Muzikë, kërcim, futboll dhe grafiti. Shikoni çfarë ndodh kur katër krijues përmbajtjesh bëhen bashkë me një synim të qartë: për të krijuar.

CREW CREATE

Performanca

Shikoni se si bëhet bashkë krijimtaria e grupit për këtë performancë bashkëpunimi në këngën “Jussi”, të kompozuar nga Jack Garratt.
Një burrë me bluzë të kuqe duke luajtur një kitarë elektrike.

CREW CREATE

Pas kuintave me Crew Create

Shkoni pas kuintave dhe mësoni se si Jack, Nifè, Ewan dhe Fat Cap Sprays sollën së bashku idetë dhe aftësitë e tyre individuale në krijimin e performancës.
Pas kuintave me Crew Create

Këshilla dhe teknika

Mësoni për veçoritë e preferuara të grupit nga kiti tyre Canon dhe se si i përdorin për të përmirësuar përmbajtjen e tyre.
Jack Garratt

Jack Garratt shpjegon si të aksesoni dhe krijoni presetet e tij të fotografisë në Canon EOS RP, për akses të lehtë në mënyrat si ju pëlqen të shkrepni.

Crew-Create-Educational- Ewan-H264-4K-EM

Ewan Baggott or EABskills takes us through his set-up for how to shoot in 4K 60fps with face and eye tracking autofocus mode on the Canon EOS R6, ideal for those slow-motion shots and ensuring you’re always in focus.

Nifè

Nifè tregon si të aktivizoni modalitetin e vetëkronometrimit në EOS M50 Mark II që siguron që të jetë gjithnjë gati kur fillon regjistrimi.

Fat Cap Spray

Fat Cap Sprays shpjegon si të konfiguroni PowerShot G7 X Mark III për të shkrepur në 4K, ideal për nxjerrjen e detajeve fantastike dhe më shumë mundësive kur vjen puna te redaktimi.

Regjistrohuni tani

Frymëzohuni, regjistrohuni tani

Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.

Njihuni me grupin

Nga YouTube në TikTok, skena në fushë, njihuni me grupin që i bëri bashkë aftësitë e tyre në fotografi dhe video për të prezantuar artin e tyre.
Canon Camera

MUZIKANT DHE PRODUCENT

Jack Garratt

Jack Garratt është një muzikant dhe producent britanik nga Londra i nderuar me çmime. Në vitin 2016, multiinstrumentalisti Jack Garratt qarkulloi albumin e tij të parë “Phase”, që u nderua me një sërë vlerësimesh muzikore prestigjioze britanike. Albumi i tij i dytë, “Love, Death & Dancing” përshkruhet si “muzikë kërcimi për njerëz që nuk duan të dalin klubeve”.

Çanta e kitit e Jack-ut

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS RP

  Një kamerë pa pasqyrë, e vogël, e lehtë dhe intuitive me kuadër të plotë, e projektuar për fotografinë e përditshme dhe të udhëtimeve.
 • Objektivat RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Një objektiv me aperturë të shpejtë 35mm f/1.8 për perspektivë këndgjerë, fokusim nga afër dhe Hybrid IS.
 • Objektivat RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Objektivi ideal i përditshëm për amatorët e kuadërplotave pa pasqyrë. Me përdorimin praktik, "RF 24-105mm F4-7.1 IS STM" është peshëlehtë, kompakt dhe gati për t'jua ngjitur fotografinë një shkallë më tej.
 • Audio

  Stereo Microphone DM-E100

  Shkrepni me lehtësi audio të jashtëzakonshme falë mikrofonit të vogël stereo që është gjithnjë gati për regjistrim.
 • Nifè

  VALLTARE

  Nifè

  Nifè është një valltare dhe krijuese përmbajtjesh nigeriano-britanike. Lindur e rritur në Londër, Nifè filloi të kërcente në moshë të re. Në vitin 2014, Nifè nisi ta ndante përmbajtjen e saj të kërcimit në rrjetet sociale për qejf dhe filloi të krijonte një audiencë në rritje. Sfida e parë e saj e kërcimit u bë virale në vitin 2016 dhe ka vijuar të krijojë sfida të tjera virale kërcimi që prej atëherë.

  Çanta e kitit e Nifè-së

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS M50 Mark II

  Krijoni përmbajtje me cilësi të arrirë për audiencën tuaj dhe shtoni aftësinë tuaj krijuese - qoftë në fotografi, video apo transmetime të drejtpërdrejta
 • Objektiva për "EOS M"

  EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM

  Një lente me zmadhim me kënd ultra të gjerë, me Stabilizuesin e imazhit dhe STM, e shkëlqyer për fotografi dhe video të peizazheve.
 • Objektiva për "EOS M"

  EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

  Një lente kompakte dhe e lehtë me zmadhim dhe me Stabilizuesin e imazhit, ideale si një lente e përgjithshme për peizazhet e deri te portretet.
 • Objektiva për "EOS M"

  EF-M 32mm f/1.4 STM

  Shkoni më tej me kamerën tuaj EOS me këtë lente standarde me një cilësi jashtëzakonisht të lartë.
 • Audio

  Stereo Microphone DM-E100

  Shkrepni me lehtësi audio të jashtëzakonshme falë mikrofonit të vogël stereo që është gjithnjë gati për regjistrim.
 • Trekëmbëshi

  Tripod Grip HG-100TBR

  Shkrepni për më gjatë me më shumë stabilitet dhe fleksibilitet krijues falë morsës së këtij stativi unik me telekomandë të heqshme.
 • Ewan Baggott

  FUTBOLLIST I LIRË

  Ewan Baggott

  “Ewan Baggott” ose EABskills është një futbollist i lirë 22-vjeçar, prezantues dhe figurë e rrjeteve sociale me audiencë botërore në rangun e qindmijëshit. Nga puna me markat më të mëdha sportive deri te drejtimi i një shkolle të tijën të suksesshme, Ewan është një veteran i botës së futbollit në rrjetet sociale.

  Çanta e kitit e Ewan-it

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R6

  Çfarëdo që shkrepni, sido që ta shkrepni, "EOS R6" ju mundëson të jeni krijues në mënyra që nuk i mendonit kurrë të mundshme.
 • Objektivat RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Objektivi ideal i përditshëm për amatorët e kuadërplotave pa pasqyrë. Me përdorimin praktik, "RF 24-105mm F4-7.1 IS STM" është peshëlehtë, kompakt dhe gati për t'jua ngjitur fotografinë një shkallë më tej.
 • Audio

  Stereo Microphone DM-E100

  Shkrepni me lehtësi audio të jashtëzakonshme falë mikrofonit të vogël stereo që është gjithnjë gati për regjistrim.
 • Canon Camera

  ARTIST GRAFITI

  Fat Cap Sprays

  Fat Cap Sprays është një artist dhe krijues përmbajtjesh nga Londra, i mirënjohur për videot e tij energjike që kombinojnë grafitin me kulturën pop.

  Çanta e kitit e Fat Cap Sprays-it

 • Kompakt Dixhital

  PowerShot G7 X Mark III

  Një kamerë e lidhur që shkrep video dhe foto të jashtëzakonshme që ndjekësit tuaj do t'i adhurojnë.
 • Audio

  Stereo Microphone DM-E100

  Shkrepni me lehtësi audio të jashtëzakonshme falë mikrofonit të vogël stereo që është gjithnjë gati për regjistrim.
 • Trekëmbëshi

  Tripod Grip HG-100TBR

  Shkrepni për më gjatë me më shumë stabilitet dhe fleksibilitet krijues falë morsës së këtij stativi unik me telekomandë të heqshme.
 • Artikujt e lidhur

 • VIDEOBLOGIMI

  Një bashkëpunim krijues

  Katër artistë që përdorin pajisjet e Canon bashkojnë forcat, duke përdorur aftësitë e tyre të ndryshme për të prodhuar një film të jashtëzakonshëm metrazhi të shkurtër.

 • VIDEOBLOGIMI

  Përmirësoni përmbajtjen tuaj në internet

  Gjashtë këshilla dhe teknika nga ekspertët për ta dalluar nga turma përmbajtjen tuaj në rrjetet sociale.

 • VIDEOBLOGIMI

  Komplet optimal për krijim përmbajtjesh

  Zbuloni kompletin që përdorin këta katër krijues përmbajtjesh të ndryshme në internet dhe se si i ndihmon ta shpien përmbajtjen e tyre në tjetër nivel.

 • TRANSMETIM DIREKT

  Transmetoni me "Canon"

  Mësoni më shumë si ta modernizoni kamerën tuaj të internetit për transmetime të drejtpërdrejta dhe videokonferenca me guidën tonë të detajuar.

 • VIDEOBLOGIMI

  Si të bëheni videoblogues

  Hidhni hapat e parë dhe krijoni videoblogë cilësorë me këshillat tona të videoblogimit për fillestarë.

 • KAMERA KOMPAKTE

  Kamera më e mirë kompakte për përmbajtje krijuese

  Zbuloni se si PowerShot G7 X Mark III mund t'ju ndihmojë të shpalosni aftësitë tuaja krijuese.