A table is filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

Printime artizanale

Ky është sezoni për të qenë krijues - gjashtë gjëra që mund të bëni vetë këtë Krishtlindje duke përdorur printerin tuaj.

Shumë prej nesh e kanë shoqëruar sezonin e pushimeve me vepra arti letre që nga fëmijëria, dhe pavarësisht moshës, duke bërë dhurata dhe stolitë e Krishtlindjeve në shtëpi është një mënyrë zbavitëse dhe relaksuese për të kaluar kohë me të dashurit tanë duke bërë disa dhurata personale për familjen dhe miqtë. Artizanati është gjithashtu një mënyrë relaksuese për të marrë pak kohë për veten kur përgatitjet e Krishtlindjeve të bëhen shumë plot tension.

Nëse jeni duke mbledhur familjen rreth jush ose keni marrë disa kohë krijuese, shërbimi i lirë i Canon në internet Creative Park ka një gamë të gjerë të shablloneve që mund të shtypni dhe të krijoni lehtë për të krijuar ndonjë gjë nga kutitë e dhurata për të ardhur në kalendarët dhe lodrat e fëmijëve. Të gjitha që ju nevojitet është një printer, disa letra dhe disa vegla bazë letre (shih më poshtë). Pra, nxirrni biskotat e freskëta dhe vendosni botën rreth jush në pauzë - është koha për të krijuar zanate!

Do t'ju duhet:

  • Një printer – Cili është ai që ju duhet?
  • Letra 
  • Gërshërë, thikë e shërbimeve
  • Shkop ngjitës dhe ngjitës druri
  • Udhëheqës ose vendosur katror
  • Laps
  • Objekti me tip të theksuar
  • Kruese dhëmbësh
  • Piskatore

1. Bëni stolitë tuaja të Krishtlindjeve

Two homemade cardboard snowman decorations, one with a blue scarf and one with red.

Dekoroj sallat me yjet, këmbanat, çorapët ose Santas – Seksioni i Shtëpisë dhe Jetës së Creative Park ka një përzgjedhje të madhe të zbukurimeve DIY të Krishtlindjeve që janë të lehta për të printuar, prerë dhe mbledhur. Këto qirinjtë bukuroshe do të duken njësoj festivale në pemën e Krishtlindjes ose karrocë dore. Duhet vetëm të printoni modelin dhe të ndiqni udhëzimet e ilustruara.

Këshillë e zejtarisë: Para se të ngjiteni, delni dhe rreshtoni përgjatë vijave të deleve dhe shtoni kthesa kur është e nevojshme.

2. Numëroni ditët me një kalendar të adventit të bërë në shtëpi

A homemade advent calendar shaped like a Christmas house.

Ka shumë kalendarë adventesh në dyqane, por askush nuk është aq personale sa një që e keni bërë vetë. Nëse jeni duke kënduar familjen tuaj ose duke ofruar lojën e Santa Secret në punë, marrësi do të jetë i impresionuar për të parë një kalendar të veçantë, të punuar me dorë të mbushur me ëmbëlsira.

Këshillë e zejtarisë: Mbani gjurmët se cila pjesë është e cila duke shkruar numrin e secilit pjesë në laps në anën e pasme.

3. Jepni dhurata të personalizuara duke përgatitur kuti dhuratë

Artikujt e lidhur
Christmas card printing

PRINTIMI DHE PUNËDORET

Printimi i kartolinave të fundvitit

Stilizoni seancën tuaj festive të fotografimit dhe printoni kartolina të personalizuara për festat.

How to shoot festive pet portraits

PORTRETET E KAFSHËVE SHTËPIAKE

Si të shkrepni portrete festive të kafshëve shtëpiake

Mësoni si ta shfrytëzoni më së miri fotografimin e kafshëve shtëpiake dhe si të nxirrni portrete për festat e fundvitit me këto këshilla.

Lena Petrova's top 10 Christmas photography tips

FOTOGRAFIA FAMILJARE

10 këshillat kryesore për fotografinë e Krishtlindjes nga Lena Petrova

Kapni atmosferën e Krishtlindjes me këto 10 këshilla të fotografes së familjeve për të realizuar portrete argëtuese dhe të natyrshme.

Three homemade decorative gift boxes in different shapes.

Jo vetëm që janë kuti të punuar me dorë zbavitëse dhe të lehtë për të krijuar, ato gjithashtu i bëjnë dhurata juaj tepër të veçantë - dhe ata janë shumë më të lirë se blerja e shkrimit sezonal. Në Creative Park, ju mund të gjeni kuti dhuratë të formësuara si pemë dhe yje të Krishtlindjeve, ose kuti elegante dhuratë me një ndjenjë sezonale, si dhe një shumëllojshmëri të kutive zbavitëse dhe dekorative që mund të përdoren gjatë gjithë vitit. Ju mund të printoni edhe etiketat tuaja të dhurata, ose të bëni një ekspozues të një kartoline të Krishtlindjeve të punuar me dorë.

Këshillë e zejtarisë: Sigurohuni që të ngjitni pjesë së bashku në rendin e treguar nga numrat.

4. Krijo argëtimin tuaj me lojëra shtëpi

A homemade block puzzle depicting Santa on his sleigh being drawn by two reindeer in a winter scene.

Me gjithë kohën e lirë gjatë pushimeve, është mirë të kesh një aktivitet për të sjellë familjen së bashku. Në Creative Park, ju mund të gjeni një shabllon për një varietet shumëllojshmëri të lojrave që ju mund të vendosni së bashku me dorë, dhe të luajë me familjen tuaj më pas. Përveç këtij mister me ngjyrë të Krishtlindjeve, ka mister bllok për ato të vegjël, mister gjeometrike për fëmijët më të vjetër dhe lojëra të tilla si bingo dhe ruletë që të gjithë familja mund të luajë së bashku.

Këshillë e zejtarisë: Përdorni pincë kur marrni dhe bashkëngjitni pjesë të vogla.

5. Dekoroni çerdhe me celularët e Krishtlindjeve të punuar me dorë

A variety of homemade Christmas decorations including Santa, a reindeer, and a mobile with a twirling Christmas tree and snowflakes.

Lodrat e foshnjave nuk duhet të blihen në një dyqan. Kjo celular i ëmbël me një pemë Krishtlindjesh dhe fjongo me ngjyrë është një mënyrë krijuese dhe personale për të sjellë Krishtlindjet në çerdhe të foshnjave të tua ose të të dashurit tuaj, dhe në Creative Park mund të gjeni edhe celularët me tema të tjera, duke përfshirë elefantët, zogjtë, balonat e ajrit të nxehtë dhe hapësirë.

Këshillë e zejtarisë: Gjurmë përgjatë mbulesave me një sundimtar dhe një objekt të mprehtë, të tilla si një stilolaps i vjetër me bojë pa bojë, për të marrë një dele më të mprehtë dhe më të lehtë.

6. Bëni lodra të punuar me dorë për eksploruesin e ri

A papercraft model stegosaurus.

Pavarësisht nëse janë dinosaurët, gjitarët e mëdhenj, zogjtë, aeroplanët ose trenat që fëmijët tuaj aktualisht janë të hipnotizuar, Creative Park ka shifra të mjaftueshme për lodrën për një fëmijë kureshtar që me të vërtetë të kënaqë me interesin e tyre. Ju mund të printoni dhe montoni lodrat me vete, ta bëni atë një aktivitet pushimi me fëmijët tuaj, ose të printoni një shabllon për t'i dhënë si dhuratë një fëmije krijuese së bashku me një sërë vegla artizanale si ngjitës dhe gërshërë.

Këshillë e zejtarisë: Përdorni një kruese dhëmbësh kur aplikoni zam. Ngjitës i aplikuar me hollësi jep një fund të zhdërvjellët.

Shkruar nga Kathrine Anker

Produktet e lidhura

Artikuj të ngjashëm

"Get Inspired" është burimi juaj kryesor i këshillave të dobishme të fotografisë, udhëzuesve të blerësit dhe intervistave inteligjente - gjithçka që ju nevojitet për të gjetur kamerën më të mirë ose printerin më të mirë dhe të krijoni ide të ardhshme krijuese.

Kthehu tek të gjitha këshillat e teknikat