Canon Camera

CANON FUTURE FOCUS

Future Focus lidh studentët e fotografisë dhe të filmografisë me komunitetin e profesionistëve. Bashkojuni komunitetit për të mësuar për Canon Student Development Programme dhe mundësitë e ardhshme që do të qarkullojnë më vonë këtë vit.

Canon Student Development Programme

Mësoni nga profesionistët

Aktiviteti vjetor ku nxënësit nga e gjithë Evropa, Lindja e Mesme dhe Afrika kanë rastin të marrin njohuri, udhëzime dhe komente mbi katalogët nga disa prej emrave më me ndikim në botën e fotografisë.
Canon Student Development Programme

Programi për studentët ka si fokus shndërrimin juaj në profesionistë

Zbuloni më shumë për mentorimet tona ekskluzive të Student Development Programme, për t'ju ndihmuar të hidhni hapin e parë në botën profesionale.

 • Canon Student Development Programme - mentorimet

  MENTORIME FOTOGRAFIE DHE VIDEOGRAFIE

  Canon Student Development Programme - mentorimet

  Studentët e përzgjedhur për Development Programme do t'i bashkohen një mentori profesionist. Ata do të kenë mundësi të përfitojnë komente dhe udhëzime nga mentori i tyre për t'i ndihmuar të përgatiten dhe të krijojnë një katalog të fortë. Nga shtatori studentët mund të paraqesin punën e tyre gjatë seancave të shqyrtimit të grupeve virtuale. Kjo do t'u japë atyre shanse më të mira kur të hyjnë në botën profesionale.

 • CANON FUTURE FOCUS

  Histori suksesi

  Zbuloni përvojat e Ksenia Kuleshova-s të Canon Student Development Programme. Mësoni se si Ksenia u bë jo vetëm një fotografe profesioniste, por edhe një përfaqësuese nderi e Canon, duke regjistruar histori frymëzuese dhe bindëse në mbarë botën.
  Canon Future Focus - editorial me Ksenia Kuleshova-n

  Aktivitetet që vijnë më vonë këtë vit

  Canon Future Focus po zgjerohet. Kontrolloni këtu për përditësime rreth kalendarit të aktiviteteve.

 • Kalendari i aktiviteteve i Future Canon

  AKTIVITETE NË INTERNET PËR FOTOGRAFINË DHE VIDEOGRAFINË

  Kalendari i aktiviteteve

  Ne do t'ju ndihmojmë të zbuloni aktivitetet e fotografisë dhe të filmografisë që zhvillohen pranë jush. Qarkullon së shpejti.

 • CANON STUDENT DEVELOPMENT PROGRAMME

  Bëhuni pjesë e komunitetit

  Merrni maksimumin nga programi ynë i studentëve me akses në mentorime, shqyrtime të katalogëve, ulje ekskluzive dhe kalendarë të aktiviteteve të drejtpërdrejta duke iu bashkuar komunitetit të Canon Future Focus.

  Mësoni nga vetë profesionistët dhe mprihini aftësitë tuaja me artikujt tanë të thelluar editorialë.

 • A photography student wearing a yellow coat studies an A3 image printed on a Canon imagePROGRAF PRO-300 printer, which is on the table next to her.

  ARTICLE

  Give your printed portfolio a professional edge

  Even on a student budget, you can stand out from the crowd with a printed portfolio that does full justice to your photographic skills.

 • ARTIKULLI

  Si të negocioni me fotoredaktorët - këshilla të profesionistëve të fushës

  Dëshironi të publikoheni? Tre fotoredaktorë profesionistë zbulojnë çfarë duhet dhe s'duhet të bëni për negocime të suksesshme të reportazheve.

 • ORGANIZIME

  Ekspertët tregojnë se si të bëni përshtypje me katalogun tuaj të punimeve fotografike

  Një redaktore e lartë reviste ofron këshillat e saj për përgatitjen e katalogut ideal të punimeve fotografike, nga pamjet që zgjidhni deri te vetë dizajni i katalogut.

 • ORGANIZIME

  Pikëpamjet e studentëve për të ardhmen e fotoreportazhit

  Brezi i ri i fotoreporterëve u takua me fotografët e Magnum në Visa pour l'Image dhe shpërfaqi shpresat dhe planet për të ardhmen e tyre.

 • Organizime

  Këshilla profesionale biznesi për hyrjen në fushën e fotoreportazhit

  Fotoreporterët dhe fotoredaktorët më në zë tregojnë këshillat e tyre për të bërë karrierë në këtë fushë.

 • Organizime

  Këshilla të ekspertëve për zhvillimin dhe redaktimin reportazheve

  A e dini kur konsiderohet i plotë fotoreportazhi? Çfarë duhet për ta publikuar? Mësojeni këtu...

 • Organizime

  Sa e rëndësishme është videoja për një fotoreporter të ardhshëm?

  Me kërkesën për video gjithnjë e në rritje, si ndihet brezi i ri i fotoreporterëve për përdorimet e kësaj krijuese dhe aftësinë e tyre për ta filmuar?

 • ARTIKULLI

  Fotoreporterët debatojnë: ç'po i mban gratë jashtë profesionit?

  Në festivalin e fotoreportazhit Visa pour l'Image, tri fituese të çmimit Canon Female Photojournalist Award diskutojnë për pengesat me të cilat përballen gratë.

 • Organizime

  Kur subjektet bëhen rrëfimtarë: pa filtra

  Si Canon dhe projekti i Unfiltered i ICRC u jep njerëzve në zona të paqëndrueshme mjetet dhe trajnimin për të treguar historitë e tyre përmes fotografisë.

 • ORGANIZIME

  Pikëpamjet e studentëve për të ardhmen e fotoreportazhit

  Si ka mësuar brezi i ri i fotoreporterëve nga profesionistët aktivë në Visa pour l'Image 2018.

 • Produktet e lidhura

  Hidhini një sy kompletit të Canon që mund të ndihmojë në shtytjen e fotografisë dhe të filmimit tuaj drejt nivelit profesional.

 • Canon Camera

  EOS R përshtatës - përshtatës lente

  Përvojë kompatibilitetin e plotë të lenteve EF dhe EF-S me gamën tonë të EOS R Adaptorë. Këto përshtatës të ndërtuar deri në fund janë të dizajnuara për performancë të qetë EOS R.

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R6

  Çfarëdo që shkrepni, sido që ta shkrepni, "EOS R6" ju mundëson të jeni krijues në mënyra që nuk i mendonit kurrë të mundshme.

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R

  Kamerë me pasqyrë pa tela që hap mundësi të reja krijuese për fotografët dhe krijuesit e filmave.

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS RP

  Një kamerë pa pasqyrë, e vogël, e lehtë dhe intuitive me kuadër të plotë, e projektuar për fotografinë e përditshme dhe të udhëtimeve.

 • Objektivat RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Një lente makro 35mm f/1,8 me hapje të shpejtë të diafragmës për një këndvështrim me kënd të gjerë, fokusimin nga afër dhe stabilizimin hibrid të imazhit.

 • Objektiv standard

  RF 50mm F1.8 STM

  Një objektiv kompakt, i qetë dhe peshëlehtë 50mm RF fiks, me aperturë të gjerë f/1.8, ideal për shfrytëzimin e vizionit tuaj krijues.

 • Objektivat RF

  RF 600mm F11 IS STM

  Një objektiv revolucionar supertelefoto që është kompakt e peshëlehtë, ideal për natyrën e egër, udhëtimet në natyrë apo fotografët që gjurmojnë trenat.

 • Objektiva për "EOS R"

  RF 24-105mm F4L IS USM

  Lente zmadhimi 24-105mm f/4 e serisë L, e lehtë dhe e gjithanshme, me fokusin automatik të shpejtë, në heshtje dhe 5 ndalesa të stabilizimit të imazhit.

 • Objektivat RF

  RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

  Një zmadhim praktik 10-fish për sistemin "EOS R", duke ofruar fleksibilitet të jashtëzakonshëm në një objektiv të vetëm portativ.

 • Objektiva për DSLR

  EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

  Një lente me zmadhim me efektin e syrit të peshkut e serisë L që ofron një mori zgjedhjesh të kuadrit të plotë ose imazhit rrethor, si dhe një kënd të gjerë të shikimit.

 • Blic profesional

  Speedlite 600EX II-RT

  Merrni kontrollin e plotë edhe në situatat me kërkesat më të larta.

 • Transmetues me valë

  Transmetuesi Speedlite ST-E3-RT

  Aktivizoni blicet i përputhshme Speedlite me radiofrekuenca në distanca deri në 30 m.

 • Cinema EOS System

  EOS C70

  EOS C70 është një kamerë RF Mount Cinema EOS e gjeneratës së re me një sensor Super 35mm DGO 4K krijuar si një urë lidhëse mes kamerave DILC dhe Cinema.

 • Cinema EOS System

  EOS C200

  Hyni në botën e filmografisë së 4K Cinema EOS me lehtësi e prakticitet maksimal në përdorim

 • Printera të fotografive profesionale

  imagePROGRAF PRO-300

  Një printer profesional tryeze "imagePROGRAF" me printime A3+ cilësie fotogalerie, me një cikël të lehtë pune për printime të cilave mund t'u besoni.

 • Printera të fotografive profesionale

  imagePROGRAF PRO-1000

  Printoni me cilësi mbresëlënëse me një sistem me 12 bojëra deri në A2.

 • Videokamerat profesionale

  XA45/XA40

  Videokamerë e serisë XA, ultrakompakte, profesionale, në madhësi pëllëmbe, me 4K, me objektiv zmadhimi optik 20-fish

 • XA55/XA50

  Videokamerë kompakte 4K me sensor CMOS tipi 1.0, me vetëfokusim "Dual Pixel CMOS", objektiv zmadhimi optik 15-fish dhe 3G-SDI (vetëm XA55)

 • Mund t'ju interesojë edhe

  Mësoni më shumë për kompletet dhe aksesorët e ndryshëm që mund t'ju ndihmojnë të shkoni nga studentë në profesionistë.