Canon i-SENSYS LBP6680x

i-SENSYS LBP6680x

Duke përfshirë MEAP në një brez të ri të printerave lazer, i-SENSYS LBP6680x vendos standardet e reja për integrimin e rendimentit, sigurisë, mjedisit dhe zgjidhjes.

Përfitimet

  • 33 fnm, 6 sekonda koha e nxjerrjes së printimit të parë
  • Rezolucioni i printimit 1200 x 1200 dpi
  • Kujtesa e integruar 768MB
  • Panel përdorimi intuitiv
  • Ndihmë për PCL5e/6 dhe Adobe® Postscript
  • Gigabit Ethernet
  • MEAP e përfshirë
  • Pajtim me IPSec & LAN IEEE 802,1x
  • Printimi drejtpërdrejt nga ruajtja në USB

Veçoritë e detajuara

Shikoni pak një pamje më të detajuar të Canon i-SENSYS LBP6680x

Teknologjia e brezit të ri


MEAP, platforma jonë e bazuar në Java për zhvillimin e aplikacioneve, është e përfshirë dhe aplikacionet e personalizuara mund të zhvillohen për të përfshirë i-SENSYS LBP6680x në zgjidhje. Ai gjithashtu i lejon printerit të integrohet pa probleme në uniFLOW, duke e bërë administrimin e prodhimit të printimit mjaft më të lehtë, ndërsa pakësohet kosto.

Mono lazer me rendiment të lartë


i-SENSYS LBP6680x gati për rrjet maksimizon rendimentin në grupet e ngarkuar me punë. Aq kompakt sa të vendoset në tryezë, përdoruesit kanë lehtësinë e një printeri mono lazer pranë. Ai jep dokumente me cilësi profesionale shpejt dhe qetë - me një shpejtësi prej 33 faqe në minutë. Nuk ka as një pritje të gjatë për dokumentet, me një Kohë të shpejtë të nxjerrjes të printimit të parë prej 6 sekonda ose më pak.

Printim me cilësi të lartë


Cilësia profesionale e printimit jepet çdo herë. i-SENSYS LBP6680x ofron një rezolucion printimi deri në 1200 x 1200 dpi, që siguron një përfundim të përsosur për çdo printim. Printeri vjen me 768MB të kujtesës si standard, për të lejuar printimin e dokumenteve dhe grafikëve të mëdha të ndërlikuara, si dhe për përmbushjen e kërkesave të printimit në rrjet.

I lehtë për t'u përdorur


Edhe përdoruesit pa përvojë do t'a gjejnë i-SENSYS LBP6680x të thjeshtë për t'u përdorur. Një ekran LCD intuitiv me 5 rreshta e bën të thjeshtë konfigurimin dhe kalimin ndërmjet cilësimeve të ndryshme.

Integrimi i plotë me rrjetin


i-SENSYS LBP6680x integrohet pa probleme në rrjet për ndarjen e lehtë të burimeve të printimit. Lidhshmëria e integruar e Gigabit Ethernet e bën trajtimin e barrëve të punës kërkuese të pamundimshëm, pa ndikuar në rendimentin e rrjetit. Ndihma për standardin e industrisë PCL5e/6 dhe printimin Adobe® Postscript gjithashtu lejon integrimin nga afër me operacionet e biznesit tuaj.

Informacion i sigurtë


Mbroni informacionin tuaj dhe ruajeni atë të sigurtë me të njëjtat tipare të përparuara të disponueshme në printerat tanë me shumë funksione imageRUNNER ADVANCE. Këta përfshijnë pajtimin me IPSec dhe LAN IEEE 802,1x. Printimi opsional nga kutia e postës së sigurtë siguron që materiali konfidencial të mos bjerë në duart e gabuara.

Printimi drejtpërdrejt nga ruajtja në USB


Me i-SENSYS LBP6680x mund të printoni drejtpërdrejt nga çdo media e ruajtjes në USB. Përdorni ekranin e qartë të shfaqjes për të zgjedhur ndonjë nga llojet e skedarëve të përdorshëm - Tiff, JPEG, PDF e XPS - dhe printoni dokumentet shpejt.

Çmimet

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon i-SENSYS LBP6680x, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

PCL Printing

Printim PCL

USB connection

Lidhje USB

Use and share over network

Përdorni dhe ndani përmes rrjetit

Automatic double sided printing

Printim automatik nga të dyja anët

+1 Optional Paper Cassette

+1 Kasetash opsional Letra

User friendly LCD display

Lehtë për t'u përdorur LCD ekran

High print quality

Me cilësi të lartë të shtypura

Optional Secure print

Printimi i sigurt opsional

Tablet and smartphone ready

Gati për kompjuterët portativë (tablet) dhe telefonat e zgjuar

Hapat e tjerë

Zgjidhje Portative

Printoni me lehtësi nga pajisjet celulare

Plani i thjeshtë i shërbimit

Për qetësinë e plotë të mendjes, ruani investimin tuaj në Canon.

Easy Service Plan

Produktet që kanë lidhje

Fishekë i-SENSYS