Canon EOS 760D Specifikimet

EOS 760D

Jepini fuqi krijimtarisë suaj me këtë kamerë të përparuar DSLR, e cila përfshin kontrolle ekspertësh, lidhshmërinë NFC e nivelit të lartë dhe teknologjitë tona më të fundit për një cilësi të jashtëzakonshme të imazheve.

Përfitimet

 • Zbuloni nivelin tjetër të fotografisë me këtë kamerë të fuqishme DSLR
 • Nxirrni filma të bukur kinematografikë me po aq lehtësi sa fotografitë
 • Kontrolloni çdo aspekt të kamerës kur regjistroni
 • Lidhuni dhe ndani fotografitë dhe filmat tuaj me lehtësi nëpërmjet Wi-Fi dhe NFC
 • Shprehni krijimtarinë tuaj në maksimum me kontrollet dhe modalitetet e përparuara të regjistrimit

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon EOS 760D

Zbuloni nivelin tjetër të fotografisë me këtë kamerë të fuqishme DSLR


Sistemi i fokusit automatik me 19 pika të ndryshueshme i EOS 760D "kyçet" te subjektet tuaja për të siguruar rezultate të shkëlqyera kur fotografoni aktivitete sportive, portrete ose peizazhe. Një sensor 24,2 MP kap detaje të pabesueshme, kështu që mund t'i prisni dhe t'i zmadhoni imazhet tuaja për printim, ndërsa me procesorin e shpejtë DIGIC 6 do të thotë se nuk do të humbisni kurrë asnjë moment të rëndësishëm. Ekrani me prekje me kënde të ndryshme dhe ekrani i panelit të sipërm ofrojnë kontrollin që ju duhet për t'i çuar më tej kufijtë e krijimtarisë suaj.

Nxirrni filma të bukur kinematografikë me po aq lehtësi sa fotografitë


Nxirrni filma mbresëlënës në Full HD me thellësinë kinematografike të fushës duke përdorur teknologjinë e fokusit automatik Hybrid CMOS AF III të EOS 760D. Ajo siguron një fokusim të butë dhe ndjekjen e subjektit, kështu që subjekti juaj do të duket i qartë dhe në fokus ndërkohë që sfondi mbetet shumë bukur i mjegulluar. Mbështetja e MP4 lejon ngarkimin dhe transferimin me lehtësi.

Kontrolloni çdo aspekt të kamerës kur regjistroni


Kontrollet e gjithanshme të nivelit të ekspertëve ju lejojnë që ta kontrolloni kamerën kur jeni duke regjistruar. Okulari inteligjent ju lejon që të shikoni informacionet e fokusit dhe ekspozimit, ndërsa ekrani LCD i panelit të sipërm ju lejon që t'i kontrolloni parametrat me një vështrim që të mund t'i rregulloni me shpejtësi me butonin e pasmë të kontrollit. Ekrani me prekje LCD me kënde të ndryshme ju ndihmon ta kompozoni fotografinë dhe të nxirrni fotografi nga një larmi këndesh.

Lidhuni dhe ndani fotografitë dhe filmat tuaj nëpërmjet Wi-Fi dhe NFC


Ndani imazhet tuaja në çast me lidhjen Wi-Fi dhe NFC të EOS 760D. Lidhuni, rishikoni dhe vlerësoni me lehtësi fotografitë tuaja më të fundit duke e trokitur kamerën me smartfonin ose tabletën tuaj. Opsioni i regjistrimit në largësi ju ndihmon t'i nxirrni imazhet nga kënde të reja ose në largësi duke përdorur një pajisje celulare. Më pas mund t'i printoni me lehtësi rezultatet tuaja në printerin tuaj pa tela PictBridge ose thjesht t'i trokitni pajisjet bashkë për t'i transferuar ato që keni nxjerrë te një stacion Canon Connect Station.

Shprehni krijimtarinë tuaj në maksimum me kontrollet dhe modalitetet e përparuara të regjistrimit


Një seri e plotë e modaliteteve të regjistrimit i zgjeron mundësitë tuaja në të gjitha kushtet e ndriçimit kur nxirrni fotografi ose filma. Filtrat krijues mund të shikohen paraprakisht në momentin e regjistrimit kur përdorni modalitetin e Pamjes së drejtpërdrejtë, dhe Efekti i miniaturës në film krijon një efekt fotografie në lëvizje që është i projektuar për të rikrijuar pamjen e fotografisë me anim dhe zhvendosje. Ekrani i pamjes paraprake me raporte të shumta të aspektit ju ndihmon t'i shikoni rezultatet tuaja para se të regjistroni, kështu që mund të realizoni pikërisht fotografinë që dëshironi.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon EOS 760D, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

24.2 MP CMOS

CMOS 24,2 megapikselë

NFC

Lidhuni në çast me pajisjet e përputhshme me NFC

Wifi

Ndani imazhet tuaja dhe kontrolloni kamerën tuaj përmes Wifi

Choice of AF points for creative framing and subject tracking

Numri i pikave AF të pranueshme për shtyp kreativ dhe prekje të subjekteve

Vazhdueshëm me AF në filma

5fps

Rregjistrimi me shpejtësi të lartë

Vari angle LCD

Ekran fleksibil për inkuadrim krijues

DIGIC 6

Përpunim i fuqishëm DIGIC

Stunning 1080p movies

Filma mahnitës 1080p

3_2_Clearview_LCD

Ekran i madh i ndritshëm për shikimin e qartë

Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

 • Trupi EOS 760D

 • Kupë Syri Ef

 • Kapaku i kamerës R-F-3

 • Rripi i gjerë EW-100DBV

 • Paketa e baterisë LP-E17

 • Kapak Baterie

 • Karikuesi i baterisë LC-E17

 • Kablloja elektrike për karikuesin e baterisë

 • Kabëll Ndërfaqeje IFC-130U

 • Takëmi i manualit të përdoruesit